$
בורסת ת"א

שפע ימים: "מצאנו מינרל חדש שנמצא עד כה רק בחלל החיצון"

על פי הודעת החברה, שחיפושיה מתמקדים בנחל הקישון - בהסתמך על דברי הרבי מלובביץ' - באתר נמצאו מינרלים שאינם מוכרים למדע, ובראשם הטיסטאריט, שאותר עד כה במטאוריט בודד שהגיע מהחלל

אורן פרוינד 17:4327.01.16

שפע ימים מצאה מינרל חדש בנחל הקישון שאינו מוכר למדע - כך על פי החברה, שמחפשת יהלומים ואבני חן בנחל הקישון, בהסתמך על דברי הרבי מלובביץ'. שפע ימים פרסמה היום (ד') ממצאי מחקר שביצע פרופ' וויליאם גריפין.

 

מה דעתך על מניית נלה דיגיטל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

על פי ממצאי המחקר של גריפין, שבדק את אתרי האקספלורציה של שפע ימים באזור חיפה, התגלו מספר מינרלים שאינם מוכרים למדע - כשהמהותי שבהם הוא המינרל טיסטאריט (Tistarite) שעד כה אותר רק במטאוריט בודד שהגיע מהחלל החיצון.

 

לטענת פרופ' גריפין, המינרל שאותר בנחל הקישון הוא הגילוי הראשון בטבע של מינרל מסוג זה שמקורו בכדור הארץ. מניית שפע ימים הגיבה לדיווח בעליות שערים בבורסת תל אביב כשהיא מרכזת מחזור מסחר של 350 אלף שקל – פי 3 מהממוצע.

 

בנוסף, המחקר של גריפין מצא תרכובת של טיטניום – אלומיניום וזירקוניום הידוע בשם הלא רשמי בעולם המדע כ- TAZ. גם המינרל הזה אינו מוכר למדע ובכוונת שפע ימים ופרופ' גריפין לפנות לאגודה הבינלאומית למינרלים (IMA) בבקשה להכרה רשמית שלו כמינרל חדש בטבע שיוכר תחת השם "שפע טאזיט".

 

עוד הוחלט בשפע ימים כי בהתאם להצעתו של פרופ' גריפין, היא תעניק לאבני הקורונדום עשירי הטיטניום שמצאה עד כה באתריה את השם הכולל "ספיר הכרמל" ("CARMEL SAPPHIRE").

 

כמו כל אבני החן שמצאה שפע ימים, גם הפעם הנהלת החברה בראשות החב"דניק אבי טאוב הודיעה כי לא ניתן להעריך את הערך הכלכלי שלהן. בדו"ח החברה שפורסם היום נכתב כי "נכון למועד הדיווח לא ניתן להעריך את ערכן הכלכלי של האבנים שנמצאו על ידי החברה או שאפשר וימצאו בעתיד בשטחי ההיתרים בהן פועלת החברה, בין היתר, משום שפעילות האקספלורציה של החברה נמצאת עדיין בעיצומה. יחד עם זאת יצוין, כי להערכת פרופ' גריפין לאור סיווגן של אבני הקורונדום כאבני חן - יעלה את ערכן המסחרי, במיוחד על רקע הרכבן הכימי הייחודי".

 

שפע ימים עדכנה לגבי עברו של גריפין כי הוא חוקר מוביל בתחום הגיאוכימיה, גיאופיסיקה ובפטרולוגיה של הקרום התחתון ושל אזור המעבר בין הקרום למעטפת כדור הארץ; ומומחה בחיפוש והתוויית אזורי מטרה עבור תעשיית מרבצי האבנים היקרות".

 

שפע ימים נוסדה על ידי אבי טאוב לאחר ששמע שיחה בין הרבי מילובביץ לראש עיריית חיפה לשעבר בשנות השמונים שבה מציין הרבי כי אזור חיפה מבורך באבני חן. עקבות השיחה החליט טאוב להקים חברה שתעסוק באקספלורציה של אבני חן באזור נחל הקישון. החברה גייס עד כה 15 מיליון דולר אולם טרם מצאה כמות יהלומים משמעותית.

 

בימים אלו נערכת שפע ימים לרישום בבורסת המשנית של לונדון במטרה לממן את המשך החיפושים. שוויה של שפע ימים התכווץ ב-70% בשלוש השנים האחרונות והיא נסחרת היום לפי שווי של 45 מיליון שקל בלבד.

 

אבי טאוב מנכ"ל שפע ימים אבי טאוב מנכ"ל שפע ימים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x