שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

לאחר 7 שנים של רווח: דויטשה בנק מזהיר מפני הפסד

הבנק הגדול ביותר בגרמניה, דיווח היום כי הוא צפוי לרשם בדו''חות הסיכום של שנת 2015 הפסד לראשונה מאז שנת 2008, של כ-6.7 מיליארד דולר; ההפסד נבע בעיקר בגלל הוצאות משפטיות, עלויות ארגון מחדש ותנאי שוק קשים

שירות כלכליסט 15:3421.01.16

דויטשה בנק, הבנק הגדול ביותר בגרמניה, דיווח היום כי הוא צפוי לרשום בדו''חות הסיכום של שנת 2015 הפסד עצום של כ-6.7 מיליארד דולר. מדובר בהפסד השנתי הראשון שרושם הענק הפיננסי הגרמני מאז שנת 2008. ההפסד של הבנק נבע בעיקר בגלל הוצאות משפטיות, עלויות ארגון מחדש ותנאי שוק קשים.

על פי צפיות האנליסטים, בדו''חות המלאים שאומרים להתפרסם ב-28 בינואר, המכירות של הבנק צפויות לעמוד על 34.5 מיליארד יורו והרווח הנקי צפוי לעמוד על 6 מיליארד דולר.

 

מניית הבנק נפלה ב-6% זמן קצר לאחר שהחל המסחר בבורסת פרנקפורט, זאת בניגוד לשאר המניות הגרמניות בשוק אשר התייצבו לאחר הירידות החדות האחרונות שלהן.

 

ג'ון קרייאן, אשר מונה להיות אחד ממנהלי הבנק ביולי של השנה שעברה, הציג תכניות לקיצוצים של כ-35,000 משרות על ידי צמצום עסקים, ומתיחת פנים של התנהלות הארגון כולו. קרייאן תיאר את הבנק ככורע תחת עול של טכנולוגיה בלתי מתפקדת ו-"התנהגות היסטורית רעה".

 

כמו רבים מהבנקים באירופה, הענק הפיננסי הגרמני מנסה לקצץ עלויות במקביל לסביבה בעייתית להתנהלות, כולל דרישות מחמירות יותר של הון, מערכות מחשב מיושנות, שווקים לא יציבים ותחרות עזה מצד הבנקים האמריקנים.

 

 צילום: בלומברג

 

"הבעיות המשפטיות לא נפתרות בבת אחת, אנחנו מצפים שהן ימשיכו לתקופה ארוכת שנים", אומרים בגודלמן זאקס. בהתייחסו לפרשת המניפולציה בריבית הליבור.

 

הבנק הגרמני אמר כי השקיע בהוצאות משפטיות בסך של 1.2 מיליארד יורו ברבעון הרביעי של השנה החולפת, המתווספים למעל למיליארד יורו שהושקעו ברבעון השלישי, ובסך הכל מעל כ-2.5 מיליארד יורו.

 

הבנק האמריקאי הוסיף כי "קרוב לוודאי שהאישומים היו קשורים לפשרות האחרונות בפרשת מכירת אג"ח מגובות משכנתאות האמריקנית. אל אף שהההפסדים של הדויטשה בנק קשורים חלקית להוצאות המשפטיות, גולדמן זאקס אמר כי העמקה במגמות האחרונות של הבנק מראה על חולשה, גם בלי לחשב בהפסדים את ההוצאות המשפטיות."

בטל שלח
    לכל התגובות
    x