$
בורסת ת"א

אלוני חץ במגעים לשותפות בתחנות הכוח של רפק

ל"כלכליסט" נודע שהחברה בוחנת שותפות באמצעות החברה־הבת אנרג'יקס, שמתמקדת באנרגיה ירוקה

ליאור גוטמן 09:0521.01.16

חברת אנרג'יקס, שבשליטת אלוני חץ, מנהלת מגעים מול חברת רפק בשבועות האחרונים כדי להיכנס כשותפה לתחנות הכוח הפרטיות שבבעלות רפק בצפון הארץ. כך נודע ל"כלכליסט". התחנות עתידות לקום ברמת גבריאל ובאלון תבור.

 

עד היום התרכזה אנרג'יקס בתחום ייצור "חשמל ירוק", כלומר באנרגיות מתחדשות. אם יתממשו המגעים, תהיה זו כניסה ראשונה של החברה לתחום ייצור החשמל הקונבנציונלי.

 

כיום החברה בונה מיזמי רוח גדולים ברמת הגולן (כ־300 מגה וואט) ובפולין (כ־100 מגה וואט), וברשותה שדה סולארי בנאות חובב (כ־38 מגה וואט).

רפק עוסקת בתחומי התקשורת, המחשבים, וגם בחשמל ובאנרגיה. שתי תחנות הכוח הן תחנות פרטיות שעתידות למכור חשמל למפעלי תעשייה שיוקמו בצפון. הן מוחזקות באמצעות רפק אנרגיה, החברה־הבת של רפק (100%), וקרן דנהאם.

 

אלון תבור אלון תבור צילום: ערן יופי כהן

 

שתי תחנות הכוח עתידות להפיק כ־73 מגה וואט כל אחת. ההסכם למימונן מדויטשה בנק ומזרחי טפחותנסגר ביולי בעלות של כמיליארד שקל לשתיהן. לתחנות אף יש הסכם לרכישת גז טבעי משדה תמר. הרגולציה של רשות החשמל היא שמנעה את הקמתן עד כה. לפני כשנה וחצי עתרה רפק לבג"ץ, ולאחר שהושגה פשרה, ניסתה רפק לעניין את אנלייט וקרן נוי להיכנס כשותפות לתחנות הכוח, אך המגעים לא הסתיימו בהסכם.

 

רפק שותפה במיזם להקמת תחנת כוח פרטית באזור קריית גת, אך מוערך כי תרצה לרכז השקעותיה בתחנות הצפוניות. לפיכך, היא מנהלת מגעים להחליף בעלויות עם קרן דנהאם.

 

רפק ואנרג'יקס סירבו להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x