$
בורסת ת"א

אחרי ההפשרה: בעל השליטה באברות החזיר 63% מחובו לחברה הציבורית

חשבונותיו של גבי מגנזי הוקפאו כחלק מחקירת השוחד במועצת מטה יהודה. החוב של מגנזי לחברת הצנרת: 11.1 מיליון שקל

גיל קליאן 10:4418.01.16

חברת הצנרת הציבורית אברות דיווחה כי קיבלה 7 מיליון שקל מתוך חוב של 11.1 מיליון שקל של בעל השליטה, גבי מגנזי. חוב זה נוצר כאשר כספים שהיו אמורים להגיע לאברות זרמו לחברה פרטית של מגנזי.

 

הכספים "נתקעו" בחשבונות של מגנזי כאשר אלה הוקפאו על רקע מעצרו של מגנזי בפרשת השוחד במועצה אזורית מטה יהודה. לאחר שהחשבונות הופשרו, הוזרמו הכספים חזרה אל החברה הציבורית. החברה דיווחה הבוקר (ב') על קבלת אותם 7 מיליון שקל, כאשר שאר הסכום אמור לעבור לחברה עד סוף החודש.

מה דעתך על מניית אברות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מדובר בכספים שמגיעים לאברות לאחר שרכשה ממגנזי, את פעילותו בתחום התשתיות העירוניות. לפי הסכם הרכישה, הכספים שמכניסה אותה פעילות אמורים להגיע לאברות לאחר שעברו בחשבונות של מגנזי תשתיות הפרטית.

 

אברות דיווחה היום במקביל כי היא משנה את אופן הפעילות הזה. החברה דיווחה כי "הצדדים הסדירו מנגנון להעברת תמורות ממגנזי תשתיות לאברות בכל

הקשור לפעילות, כך שכספים המגיעים לאברות בגין שירותים שנתנה במסגרת הפעילות יופקדו בחשבון בנק ייעודי, אשר בו קיימת הוראה אוטומטית להעברת אותם כספים לחשבונה של אברות, מיד לאחר הפקדתם בחשבון הייעודי. תאגידי המים, אשר להם אברות מספקת שירותים במסגרת הפעילות, עודכנו בפרטי החשבון הייעודי על מנת שבעתיד יפקידו את התמורות בחשבון הייעודי".

  

הקפאת החשבונות של מגנזי הגיעה לאחר שנעצר לחקירה בפרשה. חוקרים גם תישאלו נושאי משרה באברות עצמה. במסגרת החקירה, ראש מועצת מטה יהודה, משה דדון, נעצר בחשד לנטילת שוחד ועבירות מין. במקביל נעצרו לחקירה 12 חשודים, ועוכבו שמונה נוספים בהם בכירים במועצת מטה יהודה בגין חשד למעורבותם בפרשה הכוללת עבירות שוחד, מרמה, עבירות מס ועבירות נוספות.

  

מלבד עבירות המס, לשניים מהחשודים, בהם בכיר במועצה, מיוחס חשד לביצוע עבירות מין, נגד מספר נשים. על פי החשד, ניהל בכיר במועצה ומעורבים נוספים, מנגנון שוחד במסגרתו קידמו את אינטרסים של קבלנים ויזמים בתמורה לשוחד, תוך ביצוע עבירות מרמה, רישום כוזב, עבירות מס ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.

 

משה דדון, ראש מועצת מטה יהודה משה דדון, ראש מועצת מטה יהודה צילום: מוטי קמחי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x