$
בורסת ת"א

איילון בוחנת מכירת חטיבת הגמל למיטב דש

יו"ר איילון יונל כהן מנהל מגעים עם עמיתו לשעבר במגדל רונן טוב - כיום המשנה למנכ"ל דש - על מכירת פעילות הגמל המנהלת כ-3.7 מיליארד שקל

רחלי בינדמן 09:2414.01.16

יונל כהן, יושב הראש הטרי של איילון ושותף לשליטה בקבוצה, ממנף את קשריו ארוכי השנים עם החבר והקולגה רונן טוב, המשנה למנכ"ל מיטב דש. טוב היה משנה של כהן בעת שניהל את חברת הביטוח מגדל. כעת מנהלים השניים מגעים למכור את חברת הגמל הקטנה של איילון המנהלת כ-3.7 מיליארד שקל למיטב דש.

 

רונן טוב משמש כמשנה למנכ"ל במיטב דש ומכהן גם כיו"ר חברת הגמל. הוא גם מחזיק באחוזי שותפות במיזם ביטוחי של מיטב דש, במסגרתו משווק בית ההשקעות קופות גמל עם מרכיב ביטוחי משלים.

 

כאשר כהן רכש לפני חצי שנה נתח מאיילון ביטוח העריכו בענף כי הוא וטוב עשויים לשוב לעבוד יחד - אלא שטוב העדיף להישאר במיטב דש. כהן מצידו לקח בחר לצרף את אריק יוגב, שהיה יד ימינו במגדל - לאחר שטוב עזב את חברת הביטוח לטובת ניהול בית ההשקעות פסגות (תפקיד אותו נאלץ לסיים בעקבות החלטת בעלת השליטה בפסגות קרן אייפקס).

 

כהן ויוגב שנכנסו פורמלית לתפקידיהם באיילון בתחילת החודש צפויים לחולל שינוי דרמטי החברה הנשלטת על ידי לוי רחמני ולחזק את תחום החיסכון ארוך הטווח. כך למשל איילון צפויה להתחרות במכרז קרן פנסיית ברירת המחדל שמובילה המפקחת על הביטוח דורית סלינגר ובכך להתחרות בקרן הפנסיה של מיטב דש שתתחרה אף היא במכרז.

 

רונן טוב מיטב דש רונן טוב מיטב דש צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x