$
בורסת ת"א

המ-לט רוכשת חברת שסתומים סינית תמורת 15 מיליון דולר

החברה הסינית צפויה לסיים את שנת 2015 עם ירידה במכירות וברווח הנקי. תשלום נוסף של עד 3.4 מיליון דולר ישולם בהתאם לביצועי החברה הסינית

גיל קליאן 10:2412.01.16

המ-לט, המייצרת מחברים ושסתומים, דיווחה היום (ג') על חתימה על הסכם לרכישת 100% ממניות חברת Jiangsu Xinghe Valve, חברת מחברים ושסתומים הממוקמת במחוז Jiangsu בסין, תמורת כ-15 מיליון דולר. תשלום נוסף בגובה של עד ל-3.35 מיליון דולר ישולם למוכרים בהתאם לביצועי Xinghe Valve במהלך השנים הבאות. המ-לט נמצאת בשליטת קרן פימי של ישי דוידי.

 

החברה הישראלית דיווחה כי החברה הנרכשת מייצרת "בעיקר ברזים ומחברים לחברות הפועלות בסין בתחום האנרגיה הגרעינית, פטרוכימיה והנפט והגז".

 

המ-לט מייעדת להמשיך לפעול עם החברה הנרכשת בתוך סין, וכן להנות משירותי שיווק של הקבוצה ממנה היא רוכשת את הפעילות הסינית. החברה דיווחה כי "רכישת החברה הנרכשת מהווה חלק מהיעדים והאסטרטגיה העסקית של החברה, ובכוונתה להמשיך ולעשות שימוש בפעילות היצרנית של החברה הנרכשת באופן דומה לפעילותה כיום. מטרת הרכישה הינה לבצע חדירה משמעותית לשווקי מזרח אסיה הן לשוק התהליכי והן לשוק האנרגיה והאנרגיה המתחדשת. החברה סבורה כי פעילות החברה הנרכשת בסין סינרגטית לפעילות החברה בעולם ותאפשר לחברה להתמודד בצורה טובה יותר מול מתחריה תוך ניצול מבנה עלויות אופטימלי".

 

המ-לט דיווחה את התוצאות הכספיות של החברה הסינית, לפיהן המכירות שלה נחלשו בשנת 2015. החברה סיכמה את ינואר-נובמבר עם מכירות של 109 מיליון יואן, המייצגים קצב מכירות שנתי של 119 מיליון יואן. זאת, לעומת מכירות של 125 מיליון יואן בשנת 2014, ושל 115 מיליון יואן בשנת 2013. הרווח הנקי של החברה הסינית עמד על 3.3 מיליון יואן בינואר-נובמבר 2015, ועל 10.3 מיליון יואן בשנת 2014 כולה.

 

מימין: ישי דוידי וגילון בק, יו"ר המ-לט מימין: ישי דוידי וגילון בק, יו"ר המ-לט צילום: אלעד גרשגורן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x