$
בורסת ת"א

סלבין: "אני לא מאמין שמינוי מינטקביץ ליו"ר דורי בניה הוא מעשה נכון"

חצי שעה לאחר ההודעה על מינויו של אריה מינטקביץ ליו"ר במקומו של אבי ורטהיים, הודיע הדח"צ שמואל סלבין על התפטרותו. מקורבים למינטקביץ: "מר סלבין היה יו"ר ועדת הביקורת של דורי בניה כשזו נכנסה למשבר. מוטב לו שיתבייש בכשלונו וישתוק"

אורן פרוינד 08:5706.01.16

דורי בניה ממשיכה להעיב על שמה הטוב של קבוצת גזית גלוב ובעלי השליטה שלה חיים כצמן ודורי סגל. אתמול מונה אריה מינטקביץ ליו"ר דורי בניה במקומו של אבי ורטהיים, אחיינו של מוזי ורטהיים ויו"ר ובעל השליטה (21%) בחברת הנדל"ן אלוני חץ. ורטהיים נכנס לתפקיד יו"ר דורי בניה רק בנובמבר 2014, חודשיים לאחר שהתפוצצה פרשת הסטיות באומדני העלויות של החברה, שבעקבותיה נאלצה דורי בניה להכיר בהפסד של 445 מיליון שקל ונכנסה מאז לתקופה ממושכת של הפסדים מתמשכים. בגזית גלוב אמרו כי ורטהיים בחר להתפטר מרצונו מסיבה לא ברורה. ורטהיים וכצמן הם שותפים בחברת FCR שפועלת בשוק הנדל"ן המניב בקנדה.

מה דעתך על מניית ג'י סיטי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

חצי שעה לאחר ההודעה על מינויו של מינטקביץ הודיע במפתיע הדירקטור החיצוני שמואל סלבין, יו"ר קרן הריט סלע קפיטל על התפטרותו המיידית מדירקטוריון דורי בניה. סלבין, שמכהן כדח"צ בחברה מאז יוני 2013, כתב במכתב ההתפטרות שלו: "אני מודיע בזאת על התפטרותי מהדירקטוריון של חברת א. דורי בניה עקב השינויים המתרחשים בדירקטוריון החברה".

 

 

שמואל סלבין שמואל סלבין צילום: עמית שעל

 

בשיחה עם "כלכליסט" הסביר סלבין את החלטת הפרישה שלו: "האמנתי מאוד ביו"ר הקודם. חשבתי שהוא יוכל להוציא את החברה מהמקום שבו היא נמצאת. הוא רו"ח מוצלח והוא ידע מה הוא עושה. ברגע שהוא עזב, אני לא רואה לנכון להמשיך בדירקטוריון. אני לא מאמין שהצעד שנעשה בדירקטוריון הוא נכון". סלבין סירב להתייחס לגבי יכולתו של מינטקביץ להוציא את דורי בניה מסאגת ההפסדים שלה, אך מקורבים אליו ציינו כי הוא אינו מאמין במינטקביץ וביכולת הניהול שלו. מנגד, מקורבים למינטקביץ אמרו ל"כלכליסט": "מר סלבין כיהן כיו"ר ועדת הביקורת של דורי בניה כאשר החברה נכנסה למשבר קריטי. לכן, מוטב לו שיתבייש בכישלונו וישתוק".

 

בין סלבין למינטקביץ ישנה היכרות מוקדמת עוד מסוף שנות התשעים, כששניהם כיהנו בתפקידי מפתח במשרד האוצר. סלבין מונה למנכ"ל משרד האוצר באפריל 1997, כאשר מינטקביץ כיהן כיו"ר רשות ני"ע. ארבעה חודשים לאחר מינויו של סלבין פרש מינטקביץ מרשות ני"ע ומונה ליו"ר בנק דיסקונט.

 

מינטקביץ הנחשב למקורב לכצמן ואף מכהן כממלא מקומו כיו"ר גזית גלוב, מכהן במקביל כיו"ר דורי קבוצה, החברה־האם (83%) של דורי בניה. מינטקביץ מכהן בנוסף כיו"ר גזית גלוב ישראל, החברה־האם (85%) הפרטית של דורי קבוצה שהגישה לפני שבועיים הצעת רכש מלאה לבעלי המניות של דורי קבוצה במטרה למחוק את החברה מהבורסה בתל אביב. מינטקביץ. בשוק ההון נמתחה ביקורת על העובדה שמינטקביץ, מונה ליו"ר דורי בניה לאחר שנכשל בטיפול בהפסדים שלה.

 

 מאז פרשת סטיית האומדנים, מניית דורי בניה קרסה ב־70% לשווי של 120 מיליון שקל בלבד. בינואר־ספטמבר 2015 היא רשמה הפסד מצטבר של 185 מיליון שקל ושרפה מזומנים בהיקף של 160 מיליון שקל. הפסדים אלו עלו לגזית גלוב ביוקר. מאז אוגוסט 2014 היא הזרימה יותר מ־700 מיליון שקל לדורי בניה ולדורי קבוצה כדי להשאיר את הראשונה בחיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x