$
בורסת ת"א

מתיישבת על כס חדש: ורדה אלשיך מונתה לדירקטורית בכלל ביטוח

השופטת בדימוס קיבלה בעבר החלטות בתיק אי.די.בי - בעלת השליטה בכלל ביטוח - בתקופה בה ניסה בעל השליטה הנוכחי אדוארדו אלשטיין להשתלט על הקבוצה שהיתה עד אז בשליטת נוחי דנקנר

גיל קליאן ורחלי בינדמן 19:4031.12.15

השופטת בדימוס ורדה אלשיך נכנסה היום (ה') לדירקטוריון כלל ביטוחמקבוצת אי.די.בי של אדוארדו אלשטיין. כך עולה מתוצאות אסיפת בעלי המניות בחברת הביטוח, שפורסמו הערב. אלשיך טיפלה בעבר בתיק אי.די.בי, בתקופה בה ניסה אלשטיין להשתלט על החברה.

 

אלשיך קיבלה את המינוי בהתאם לבקשת הנאמן למניות השליטה משה טרי, לאחר שנבחרה מתוך רשימת המועמדים המומלצת על ידי הוועדה למינוי דירקטורים בחברה שמונתה על ידי הממונה על אגף שוק ההון באוצר, דורית סלינגר. בראש הוועדה עומדת השופטת (בדימוס) שרה גדות.

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

יחד עם אלשיך מונו לדירקטוריון גם מזל מרגליות, ואברהם קנובל. מרגליות היא דירקטורית במפעלים פטרוכימיים ואינטרקולוני. קנובל הוא דירקטור בחברת בנייני האומה, ובעברו יו"ר ועדת השקעות בחברת הביטוח איילון.

 

במקביל סיים את כהונתו בכלל ביטוח אמנון שדה, אחרי תקופה של 15 שנים בדירקטוריון, ועמוס ערן, שכיהן בחברה כדירקטור זה 18 שנים.

 

עד שנת 2013 כיהנה אלשיך כשופטת בבית המשפט המחוזי בת"א כמנהלת מחלקת הפירוקים והכינוסים, ההבראות ופשיטות הרגל. אלשיך אמנם לא ניהלה את תיק הסדר החוב הענק של אי.די.בי אותו הוביל יורשה בתפקיד איתן אורנשטיין, אך כן קיבלה החלטות בתיק, בין היתר כאשר אורנשטיין היה מחוץ לארץ.

 

החל משנת 2013 שימשה אלשיך כיועצת בהסדר החוב של בית החולים הדסה והיא משמשת כבוררת ומגשרת במשכן לבוררות בת"א, ומספקת ייעוץ ונותנת חוות דעת בתחום עיסוקה בעבר. בהצהרה שלה לקראת מינויה כדירקטורית הצהירה אלשיך כי אין ולא הייתה לה זיקה לכלל ביטוח בשנתיים האחרונות.

 

אלשיך מציינת בתצהיר כי "לאור נסיון של 17 שנים כשופטת שעסקה אך ורק בפירוקים, כינוסים והבראת חברות (מתוכן שנים רבות כמנהלת המחלקה בבית המשפט המחוזי בת"א שם התנקזו מרבית התיקים 'הכבדים והגדולים' של המשק, פיקחתי על פעולות הדירקטוריון ונושאי המשרה השונים בחברות כמו אפריקה ישראל, דלק נדל"ן, הסנה, מעריב, קלאב מרקט, עיריית טייבה ועוד חברות רבות וגדולות".

 

ביוני האחרון נפסלה מועמדותה של אלשיך להיות חברה בנבחרת הדירקטורים של החברות הממשלתיות. לעומת זאת בעלה יוסף אלשיך, המכהן גם כדירקטור חיצוני בשיכון ובינוי וכדירקטור בלתי תלוי באסם, כן נכלל ברשימה.

 

ורדה אלשיך ורדה אלשיך

בטל שלח
    לכל התגובות
    x