$
בורסת ת"א

בשורות טובות לאברות: בית המשפט שחרר חלק מחשבונות בעל השליטה

דיווחה כי גבי מגנזי העביר לחברה 3 מיליון שקל מתוך חוב של 8.3 מיליון שקל. החשבונות הוקפאו לאחר מעצרו של מגנזי בחשד לשוחד

גיל קליאן 18:3931.12.15

בשורות טובות ליצרנית הצנרת הבורסאית אברות - בית המשפט הפשיר חשבונות של בעל השליטה, גבי מגנזי, על מנת שהאחרון יעביר לחברה הציבורית כספים שהגיעו לחשבונותיו והיו אמורים להמשיך לחשבונות החברה הציבורית. כספים אלה לא הועברו בגלל מעצרו של מגנזי במסגרת פרשת השוחד ועבירות המין במועצה אזורית מטה יהודה.

 

מדיווח אברות הערב (ה') עולה כי "נכון לעכשיו, אברות הפקידה שיקים של מגנזי תשתיות בע''מ על סך של כ-3 מיליון שקל בחשבונה. יתרת התשלומים תועבר בימים הקרובים לאברות מייד עם סיומם של ההליכים הפורמאליים שנגזרים מאישורו של בית המשפט לשחרור מיידי של החשבונות".

מה דעתך על מניית אברות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

החוב של בעל השליטה לחברה הציבורית עומד על 8.3 מיליון שקל. מדובר בכספים שמגיעים לאברות לאחר שרכשה מבעל השליטה, מגנזי, את פעילותו בתחום התשתיות העירוניות. לפי הסכם הרכישה, הכספים שמכניסה אותה פעילות אמורים להגיע לאברות לאחר שעברו בחשבונות של מגנזי תשתיות הפרטית. אברות דיווחה כי היא שוקלת לשנות את המודל הזה על מנת שמקרה כזה לא יישנה.

 

הקפאת החשבונות של מגנזי הגיעה לאחר שנעצר לחקירה בפרשה. חוקרים גם תישאלו נושאי משרה באברות עצמה. במסגרת החקירה, ראש מועצת מטה יהודה, משה דדון, נעצר בחשד לנטילת שוחד ועבירות מין. במקביל נעצרו לחקירה 12 חשודים, ועוכבו שמונה נוספים בהם בכירים במועצת מטה יהודה בגין חשד למעורבותם בפרשה הכוללת עבירות שוחד, מרמה, עבירות מס ועבירות נוספות.

  

מלבד עבירות המס, לשניים מהחשודים, בהם בכיר במועצה, מיוחס חשד לביצוע עבירות מין, נגד מספר נשים. על פי החשד, ניהל בכיר במועצה ומעורבים נוספים, מנגנון שוחד במסגרתו קידמו את אינטרסים של קבלנים ויזמים בתמורה לשוחד, תוך ביצוע עבירות מרמה, רישום כוזב, עבירות מס ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.

 

גבי מגנזי גבי מגנזי צילום: אביגיל עוזי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x