$
המלצות 2016

המלצות 2016

טכנולוגיה, משקאות, ומטרנה: ההמלצות של מור בית השקעות לשנה החדשה

המלצות בית ההשקעות ל-2015 רשמו תשואה ממוצעת של כ-35%. בזן מככבת בהמלצות האג"ח ל-2016, וחברת סאפיינס במניות

מור בית השקעות מגיע אל פרויקט ההמלצות של "כלכליסט" עם שנה מוצלחת שבה השיג ממוצע של 35% על המניות שבחר, האנליסטים זיהו את פרוטרום שזינקה ב-74%, איי.די.איי חברה לביטוח שקפצה ב-40%, סאפייאנס שעלתה ב-44%, ריט 1 שהתחזקה ב-14% ודלתא שרשמה עלייה יחסית מתונה של 3.2%.

 

לכל ההמלצות בפרויקט כלכליסט 2016 - לחצו כאן

 

גם בבחירות האג"ח מחלקת המחקר של מור רשמה השיג מרשים עם ממוצע של 12% כאשר כנפיים ה' עלתה ב-10%, דורי קבוצה ו' זינקה ב-10% לייטסטון אג"ח א' עלתה ב-13%, שלמה נדל"ן ב' התחזקה ב-10% ואחוזת בית א' עלתה ב-14%.

השנה בחורים במור להמשיך ולהאמין באיי.די.איי חברה לביטוח כשאליה יצטרפו סאפיינס, חברת הנדל''ן איירפורט סיטי, חברת קרור שמחזיקה ביפאורה וחברת מעברות.

 

מניות מומלצות לשנת 2016:

איי.די.איי חברה לביטוח, תשואה ב-2015: 40%

אנו חוזרים וממליצים על איי.די.איי חברה לביטוח. החברה עוסקת בפעילות הביטוח בעסקי הביטוח הכללי ותחום ביטוחי החיים, בריאות וחיסכון ארוך טווח, כאשר יתרונה הגדול הוא דרך ההתקשרות שלה עם הלקוחות, אשר מתבצעת בצורה ישירה ללא תיווכם של סוכני ביטוח - מה שמאפשר לחברה להציע מוצר ביטוחי זול מהמתחרים. לחברה מודל עסקי חזק וייחודי אשר יכול לאפשר לה המשך צמיחה דו ספרתית בשנים הקרובות עם שיפור מרווחים. מגמות ברגולציה כגון פוליסת בריאות אחידה, פותחות עבור החברה הזדמנויות ושווקים פוטנציאלים חדשים . לחברה תיק נוסטרו סולידי ולאחרונה ביצעה לראשונה השקעה ריאלית בנכס מניב. מדיניות הדיבידנד של החברה הינה חלוקת 50% ומעלה מהרווח הנקי.

סאפיינס, תשואה ב-2015: 44%

חברה נוספת שזוכה להמלצתנו גם השנה היא חברת סאפיינס. החברה הינה ספקית מובילה של פתרונות תוכנה לענף הביטוח והפיננסים. המודל העסקי של החברה חזק ומבוסס על חוזים ארוכי טווח עם הלקוחות, כאשר מוצרי החברה הינם מוצרי ליבה קריטיים לחברות הביטוח. המודל הזה מאפשר לחברה ראות פיננסית טובה קדימה. החברה ממוצבת בעמדה מעניינת ביותר בשוק הצומח של מערכות תוכנה לשוק הביטוח, שוק אשר עובר שינוי משמעותי, כאשר התחרות והרגולציה מניעות את חברות הביטוח להחליף מערכות Legacy בפתרונות טכנולוגיים חדשים שמשתלבים עם מגוון המוצרים של סאפייאנס. בסיס הלקוחות הקיים, המונה מעל 150 חברות, יחד עם המודל העסקי היציב יאפשר לה להמשיך לצמוח אורגנית ברמות דו ספרתיות בשנים הקרובות. בנוסף, ניתן להעריך כי החברה עשויה להיות צד בקונסולידציה בענף הן כרוכשת והן כמטרה לרכישה.

 

 

איירפורט סיטי, תשואה ב-2015: 5.2%

החברה הינה אחת מחברות הנדל"ן המניב הגדולות בישראל, העוסקת גם בייזום ופיתוח של נכסים וכמו כן עוסקת בתחום הנדל"ן למגורים. לאחרונה השלימה החברה את מיזוג חברת הבת – נצבא, לתוך החברה. בין נכסיה הבולטים של החברה ניתן לציין את פארק אירפורט סיטי הכולל מבני מסחר, משרדים ולוגיסטיקה, סינמה סיטי גלילות, פולג נתניה ובית מוטורולה. לחברה 117 נכסים מניבים (99 בישראל ו-18 בצרפת) בשטח כולל של כ-1.3 מיליון מ"ר וקרקעות בשטח של כ-500 אלף מ"ר המיועדות לפיתוח. החברה שיפרה בשנים האחרונות את יחסיה הפיננסיים ואגרות החוב של החברה מדורגות כיום בדרוג AA/יציב. החברה לא מחלקת דיבידנד אך שינוי עתידי בנושא זה עשוי להשפיע לחיוב על תמחור המניה. החברה נסחרת כיום במכפיל FFO של 9 שהינו נמוך ביחס לקבוצת הייחוס.

קרור, תשואה ב-2015: 8%

החברה עוסקת בתחום המשקאות הקלים ומים מינרלים (דרך חברת יפאורה) וכן מחזיקה בחברת תפוגן (37%). חברת יפאורה משווקת את המותגים: ספרינג, שוופס, מי עדן, קריסטל, עין גדי, תפוזינה, אר.סי קולה ומיץ פז עם נתח של של כ-25% משוק המשקאות הקלים. תפוגן עוסקת בייצור ושיווק טוגני תפוחי אדמה ובצל קפואים ושל מוצרים מן הצומח. החברה נהנית מניהול סולידי בתחום יציב המייצר תשואה תזרימית נאה. לחברה עודפי מזומנים וללא חוב. החברה נסחרת כיום במכפיל רווח 11 לרווח הצפוי לשנת 2015.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

מעברות, תשואה ב-2015: 41%

לחברה מספר פעילויות כאשר מרבית שוויה כיום נובע מאחזקתה (49% בשותפות עם אסם) בחברת מטרנה המובילה את שוק תחליפי החלב בישראל עם נתח שוק של כ-60%. שוק זה מאופיין בחסמי כניסה גבוהים ובשמרנות של הלקוחות. למעברות ולאסם מנגנון אופציות PUT ו CALL אשר קובע מחירי מימוש ליתרת מניות מעברות במטרנה על פני השנים. בנוסף מחזיקה מעברות בעוד מספר תחומי פעילות: תחום הויטמינים ותוספי המזון בעיקר דרך אחזקתה בחברות אלטמן ואנלייט, תחום מזון לחיות מחמד תחת חברת ביופט המחזיקה במותגים מובילים כגון "בונזו" ו"לה-קט" והתחום החקלאי העוסק בייצור ופיתוח תחליפי חלב לעגלים. החברה ביצעה מספר רכישות בחו"ל אשר חלקן לא היו מוצלחות ונמצאות בתהליך צמצום ומנגד החברה מחפשת רכישה משמעותית נוספת כאשר בקופתה כ-160 מיליון שקל.

אג"ח מומלצות לשנת 2016:

אדגר ט' - מח"מ 6.4 תשואה 4.5% +מדד דירוג A3

חברת אדגר פעילה בתחום הנדל"ן המניב כאשר עיקר הפורטפוליו נמצא בישראל המהווה כ-36% מהיקף הנכסים של החברה. בנוסף החברה פועלת בקנדה (29%), (פולין28%) ובלגיה (7%) עם התמקדות בערים מרכזיות דוגמת טורונטו, וורשה ואנטוורפן בהתאמה. שיעורי התפוסה הממוצעים של החברה עומדים כיום על כ-89% כאשר עיקר האפסייד העתידי של החברה יגיע מתוספת של כ-20 אלף מטר במגדל אדגר 360 שכ-75% כבר שווק וצפוי להגדיל את התזרים במידה ניכרת בשתיים הקרובות ולשפר את יחסי הכיסוי בהתאם.

 

דור אלון ה' - מח"מ 4.08 תשואה 3.94% דירוג A3

החברה פועלת בארבעה מגזרי פעילות הכוללים את מגזר מתחמי התדלוק והמסחר, מגזר השיווק הישיר, מגזר שיווק הדס"ל ומגזר האחרים (הכולל את פעילות חנויות הנוחות העצמאיות). מגזר הפעילות העיקרי הינו פיתוח, הקמה והפעלה של 211 תחנות תדלוק בפריסה ארצית תחת המותג דור אלון. אחד ממנועי הצמיחה של החברה בשנים האחרונות הגיע מהכנסת חנויות הנוחות "אלונית" ו"סופר אלונית", אשר מונות כיום 144 חנויות וזאת בנוסף לאחזקה של 46 סניפים ברשת AM-PM. לחברה יתרות נזילות גבוהות והון עצמי של כ-573 מיליון שקל יחד עם נכסי נדל"ן אשר נמצאים בבעלות החברה בעלות פוטנציאל השבחה בעתיד. אנו סבורים שרכישת הרשת ע"י חברה איתנה יותר מאלון רבוע תאפשר לחברה להקטין את תשלומי הדיבידנד הנוכחיים ולחזק את מצבה הפיננסי.

 

 צילום: דורון גולן

 

בזן אג"ח ו' - מח"מ 5.29 תשואה 6.4% דולרית דירוג BBB+

החברה עוסקת בתחום זיקוקי הנפט הגולמי ובייצור מוצרי דלק שונים ומציגה בשנה האחרונה ביצועים פיננסיים משופרים אשר מיוחסים ברובם לעליה במרווחי הזיקוק. ההשקעה של החברה במפעל הפצחן וחיבור המפעלים לגז הטבעי וכן ההתייעלות שהחברה מבצעת מאפשרת לה לייצר תוספת של 5 דולר על מרווח הבסיס בשנה האחרונה. תזרימי המזומנים שבז"ן מייצרת כיום מאפשרים לה להפחית את חוב הספקים הגבוה הקיים, לשפר את ההון החוזר ובהמשך גם להפחית את החוב הפיננסי בהתאם. השיפור הפיננסי לא נעלם מעיניי סוכנות הדירוג מעלות שהעלתה את דירוג החברה במאי האחרון בדרגה אחת לדירוג BBB+.

 

דלק לא - מח”מ 6.26 תשואה 4.68% דירוג A/A1

אסטרטגיית החברה להתמקדות בתחום האנרגיה הובילה את החברה לסדרה של מימושים כולל המימוש המתכונן של חברת הפניקס שעומד על הפרק בימים אלה. לחברה חוב פיננסי נטו העומד 4.1 מיליארד שקל כמו כן לחברה יתרות נזילות של כ1.2 מיליארד שקלן מסגות אשראי מובטחות ולא מנוצלות בהיקף של 0.9 מיליארד שקל LTV = 32% .

 

קופרליין - מח"מ 3.1 תשואה 5.82% דירוג A

החברה פועלת בתחום הנדל"ן המניב למגורים בארה"ב (בעיקר במדינות קונטיקט וניו יורק) באמצעות החזקה ב-21 נכסים יחד עם שני מלונות בפלורידה אשר אינם בליבת הפעילות של החברה. היקף הנכסים עומד על 630 מיליון דולר ובעלת הון עצמי של כ-312 מיליון דולר . בהקשר של תחום המגורים להשכרה ראוי לציין שכ-40% מסך הדירות הינן תחת שכ"ד מפוקח והשאר הן במחירי השוק. מרבית הנכסים הינם בשליטת החברה ומאוחדים בדוחותיה עם שיעורי תפוסה גבוהים לאורך זמן וללא פעילות יזמית משמעותית כאשר עיקר כספי ההנפקה יועדו לצורך רכישת שותפים בנכסים קיימים במחירים מתחת לשוק ובנוסף להרחבת מבנים קיימים אשר יביאו להגדלה של התזרים של החברה בעתיד.

פיזור תיק השקעות המומלצת לשנת 2016:

ממשלתי ישראל-35%

קונצרני ישראל -20%

קונצרני חו"ל -10%

מניות ישראל -15%

מניות חו"ל -10%

מזומן-10%

בטל שלח
    לכל התגובות
    x