$
בורסת ת"א

8 מיליון שקל של אברות הציבורית התגלגלו לחשבונות של גבי מגנזי

בעל השליטה בחברת הצנרת הציבורית נחקר בחשד למעורבות בפרשת השוחד ועבירות המין במועצה אזורית מטה יהודה. החברה הציבורית לא יכולה לקבל את הכספים שכן חשבונות מגנזי הוקפאו

גיל קליאן 10:2330.12.15

8.3 מיליון שקל של חברת הצנרת אברות הציבורית נתקעו בחשבונות הבנק של חברת מגנזי תשתיות - שבבעלותו של גבי מגנזי. כך עולה מדיווח החברה לבורסה.

 

הכספים האלה לא יכולים לעבור לחברה הציבורית בגלל צעדי החקירה שננקטים כעת נגד מגנזי, החשוד במעורבות בפרשת השוחד ועבירות המין במועצה אזורית מטה יהודה.

מה דעתך על מניית אברות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מדובר בכספים שמגיעים לאברות לאחר שרכשה מבעל השליטה, מגנזי, את פעילותו בתחום התשתיות העירוניות. לפי הסכם הרכישה, הכספים שמכניסה אותה פעילות אמורים להגיע לאברות לאחר שעברו בחשבונות של מגנזי תשתיות הפרטית. כעת דיווחה אברות כי היא שוקלת לשנות את המודל הזה על מנת שמקרה כזה לא יישנה.

 

אברות דיווחה כי "נכון למועד דיווח מיידי זה, יתרת החוב הכוללת של מגנזי תשתיות לאברות, אשר שולמה למגנזי תשתיות וטרם הועברה לאברות, עומדת על סך של כ-8.3 מיליון שקל. נכון למועד הדיווח, אין ביכולתה של מגנזי תשתיות להעביר את יתרת התמורה לנוכח הקפאת חשבונות ונכסים של מספר חברות בשליטתו של מר גבי מגנזי, לרבות מגנזי תשתיות ולמעט אברות. בנוסף, קיימת יתרה בסך של כ-6.1 מיליון שקל נוספים אשר צפויים להיות משולמים לאברות במועדים מאוחרים יותר למועד דיווח זה".

 

גבי מגנזי גבי מגנזי צילום: אביגיל עוזי

 

הקפאת החשבונות של מגנזי הגיע לאחר שנעצר לחקירה בפרשה. חוקרים גם תישאלו נושאי משרה באברות עצמה. במסגרת החקירה, ראש מועצת מטה יהודה, משה דדון, נעצר בחשד לנטילת שוחד ועבירות מין. במקביל נעצרו לחקירה 12 חשודים, ועוכבו שמונה נוספים בהם בכירים במועצת מטה יהודה בגין חשד למעורבותם בפרשה הכוללת עבירות שוחד, מרמה, עבירות מס ועבירות נוספות.

 

מלבד עבירות המס, לשניים מהחשודים, בהם בכיר במועצה, מיוחס חשד לביצוע עבירות מין, נגד מספר נשים. על פי החשד, ניהל בכיר במועצה ומעורבים נוספים, מנגנון שוחד במסגרתו קידמו את אינטרסים של קבלנים ויזמים בתמורה לשוחד, תוך ביצוע עבירות מרמה, רישום כוזב, עבירות מס ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x