$
המלצות 2016

המלצות 2016

מיגון, חממות ושמיים: ההמלצות של מגדל שוקי הון לשנת 2016

בית ההשקעות רשם בשנה שעברה בול פגיעה גדול עם ההמלצה על אל-על - שממשיכה איתו לשנת 2016. מוצרי מיגון לבני אדם ולצמחים מצטרפים לרשימת המניות המומלצת, כשבאג"ח בולטת הנוכחות של אלעזרא

מיקי גרינפלד 14:1428.12.15

בית ההשקעות מגדל שוקי הון מביט לאחור בסיפוק גדול בשעה שהוא חוזר לפרויקט ההמלצות השנתי של "כלכליסט" – לכל הפחות בכל הקשור למניות עליהם המלית בשנה שעברה. משקיעים שבחרו ללכת עם ההמלצה של מגדל על מניית אל על זכו השנה בתשואה חיובית של 337%. עוד שתי המלצות, על נאוי שעלתה בכ-5% ועל דמרי שטיפסה בכ-21%, ראויות למחמאות, בעיקר כשלוקחים בחשבון שמדד ת"א 100 מסיים את השנה בעלייה קלה ביותר של מעט מעל 2%.

 

לחצו כאן לכל ההמלצות של 2016

 

מן הצד השני, במגדל האמינו גם במניות אינטק וביוליין, שאכזבו שתיהן עם ירידה שנתית של 6.6% ו-18% בהתאמה. עם זאת, בסיכום כולל, חמש ההמלצות של מגדל הניבו למשקיעים תשואה חיובית מרשימה של כ-68%.

 

בתחום האג"ח, המספרים של מגדל צנועים בהרבה. ההמלצה על רבד א' היתה המוצלחת ביותר, עם עלייה שנתית של כ-5.5% בערכה של האיגרת, אלעזרא ב' אחריה עם עלייה של 4% השנה. ביטוח ישיר י' וחלל ג' הניבו תשואה חיובית של כ-2.2%, ולעומתן תעשייה אווירית ד' איבדה 1.5% מערכה.

 

את ההמלצות של מגדל לשנת 2016 הרכיבו מנהלי ההשקעות קרן צדוק ורועי כהן. לקראת השנה הבאה עלינו לטובה ממשיכה מגדל להאמין באל על, ומוסיפה לה את מטריקס, חברתה למדד ת"א 25. לשתיים אלה מצרפות שלוש מניות שאינן מהשורה הראשונה, בציפייה למימוש ההבטחה הטמונה בהן בחודשים הבאים. בתחום האג"ח בולטת העקביות, עם המלצות על רבד, אלעזרא וביטוח ישיר.

 

מניות

 

אל על. תשואה ב-2015 - 337%

בשורת ההכנסות אל על עדיין נתפסת כמותג ישראלי חזק, למרות התחרות מצד החברות הזרות. בשנה האחרונה שמרה החברה על נתח השוק שלה על אף התחרות, על ידי השקת מותג הלואו קוסט UP לקווים הקצרים - שעתידים להערכתנו לפגוע בשורת ההכנסות - והן בפתיחת קוים נוספים ליעדים הארוכים. כבר בשנה שעברה המלצנו על מניית אל על, כשרק החלה הירידה במחיר הדלק הסילוני. כל ירידה של סנט במחיר הדלק חוסכת לחברה כ- 2.4 מיליון דולר בהוצאות ההפעלה - הוצאות התפעול על הדלק סילוני ירדו ברבעון השלישי מ- 34.1% ממחזור המכירות ל- 21.1% מהמחזור, ולנוכח ירידה של 15% במחירי הנפט במחזור הרביעי, הוצאות התפעול צפויות להמשיך לרדת. גם ללא הירידה הנוספת, החברה עדיין מתומחרת בחסר - כשעל פי המודל שלנו מתומחר נפט ברנט בכ- 58 דולר. החברה נוקטת במדיניות גידור למחירי הדלקים כך שלא כל השפעה של מחירי הנפט משורשרת באופן מיידי לחסכון בהוצאות.

 

בפעילות העסקית, החברה השכילה לנצל את תוצאות השיא בכדי לשדרג את מערך המטוסים על ידי רכישה של 15 מטוסי בואינג דריימליינר. כ- 80% מהרכישה תתבצע ע"י מימון חיצוני בריבית צמודה לאג"ח ארה"ב ולכן העסקה לא צפויה להכביד על מאזן החברה. מהלך זה יתמוך בטווח הארוך בחברה, הן בחסכון בהוצאות ההפעלה והתחזוקה והן בשדרוג חווית הנוסע. כמו כן, החברה הגדילה את פעילותה בכרטיסי האשראי של Fly Card ואנו צופים שזו תהיה זרוע הכנסות נוספת של החברה.

 

לסיכום, סביר להניח שנראה פגיעה בשורה העליונה לאור גלגול חסכון ההפעלה ללקוחות אך פגיעה זו מתגמדת לאור החיסכון בהוצאות ההפעלה של החברה. בטווח הקצר התנודתיות במחיר הנפט תמשיך להשפיע על שווי החברה אך בטווח הבינוני, כל עוד הנפט נסחר בטווח המחירים הנוכחי, תמחור החברה עדיין אטרקטיבי.

 

דרימליינר דרימליינר

 

מטריקס. תשואה ב-2015 - 33%

חברת מטריקס, מהוותיקות בתחום ה-IT בישראל, עם פעילות המאופיינת בקשת רחבה של תתי פעילויות בתחום פתרונות ושירותי תוכנה, שיווק והטמעה של מוצרי תוכנה, תשתיות מחשוב והדרכה. הפעילות ההולכת וגדלה של מטריקס בארה"ב (כ-12.9% מהכנסות נכון לרבעון השלישי) מהווה את מנוע הצמיחה העיקרי של החברה לשנים הבאות, לאור הכבדת הרגולציה בתחומי הביטוח, הפיננסים והבנקאות שמעצימה את הצורך במערכות ניהול סיכונים איכותיות. שיעור הרווחיות התפעולית בארה"ב גבוה פי 4 משיעור הרווחיות התפעולית בארץ ומאפשר לחברה, ככל שתרחיב את פעילותה בארה"ב, להמשיך לצמוח בשנים הבאות. שווי החברה היום מגלם ירידה במחיר המניה שנמשכה ברבעון האחרון על רקע תוצאות פחות טובות - שהושפעו באופן מובהק מריכוז חגי תשרי ברבעון השלישי.

 

פמס. תשואה ב-2015 - 57% 

חברת פמס פועלת בענף המיגון והבליסטיקה העולמי – והיא אחד היצרנים המובילים בתחום פעילותה. שוק המיגון העולמי מהווה חלק מענף הביטחון העולמי, ומשכך פעילות החברה שהינה מוטת יצוא מושפעת במידה רבה מהתפתחויות בתחום הביטחון ומתקציבי הביטחון של המדינות. לנוכח התגברות איומי הטרור בעולם צפויה פמס לרשום גידול בביקושים למוצריה. לאחרונה זכתה החברה במכרז של משרד הביטחון לאספקת אפודי מגן ללוחמי צה"ל, בחוזה לתקופה של שנתיים. במהלך שנת 2015 פיתחה החברה ציוד חדשני העונה על הצרכים העדכניים בתחום ההגנה מפני סכינים וחפצים חדים אחרים אשר מהווה פריצת דרך טכנולוגית בתחום לאור הגמישות, הנוחות ומשקל המוצר. הציוד החדש מעורר עניין של גורמי ביטחון רבים הן בארץ והן בחו"ל. ברבעון האחרון המשיכה החברה להציג שיעור רווחיות גולמית ותפעולית גבוהה של 47% ו- 39.3% בהתאמה, שלהערכתינו תוביל את פמס לתוצאות טובות במהלך 2016.

 

 

גניגר. תשואה ב-2015 - 80% 

חברת גניגר עוסקת בייצור יריעות פוליאתילן, רשתות וכיסויים לתחום החקלאות ולתעשייה. כ-75% ממוצרי החברה מיועדים ליצוא. שווקי המטרה של החברה צפויים לצמוח בקצב שנתי של כ- 7.3% בשנה עד שנת 2020 לאור התגברות השימוש בחקלאות אינטנסיבית, המחייבת שימוש ביריעות פלסטיק לכיסוי חממות, חיפוי/חיטוי קרקע, יריעות לתחמיץ, רשתות ומסכים. מוצרים אלו מאפשרים בקרה ושליטה על תנאי הגידול תוך הגדלת התפוקות לשטח אדמה נתון והפחתת השימוש בחומרי הדברה ותשומות נוספות. גניגר נמצאת בכושר ניצולת הון מלא כמעט לחלוטין בקווי הייצור הקיימים ולכן צפויה להקים קו חדש בהודו אשר יהווה מנוע צמיחה לשורה העליונה של החברה ויוביל לחסכון בעלויות היבוא וההובלה. הקו החדש יפחית את העומס על קווי הייצור בארץ ויפנה אותם להגדלת נתחי שוק בשווקים אחרים בעולם.

 

חומרי הגלם של החברה הינם פולימרים אשר מיוצרים מנפט ולכן מושפעים ממחירו. הירידה במחיר חומרי הגלם משתקפת בתוצאות החברה בשנה החולפת ואנו צופים שהחברה תמשיך ליהנות ממרווח גבוה ברבעונים הקרובים, במיוחד לאור המשך הירידות במחירי חומרי הגלם. במהלך שנת 2015 הציגה גניגר רווח גולמי של 21.7% ורווח תפעולי של 9.1%. סיבות אלו, המודעות הגוברת לאיכות הסביבה והשיפורים הטכנולוגיים הצפויים בתחום החקלאות בעתיד תומכים בהמשך הביקושים למוצרי החברה ולצמיחתה בשנים הבאות.

 

כיטוב פארמה. תשואה ב-2015 - 58%-

החברה דיווחה לאחרונה על הצלחה בניסוי שלב 3 בתרופת הדגל שלה KIT-302 לטיפול בכאב והפחתת לחץ דם בדלקות פרקים. התרופות המטפלות כיום בכאבים כתוצאה מדלקת פרקים מלוות באזהרה (Black Box) אשר מתריעה מפני תופעות לוואי קשות של עליה בלחץ הדם, שבץ ואף מוות. בארה"ב כ- 13.5 מיליון איש הסובלים מדלקת פרקים ניוונית בשילוב עם יתר לחץ דם. על פי הערכות החברה כ- 50% מחולים אילו אינם מקבלים תרופות לטיפול בכאב למחשש מתופעות הלוואי. כיום, אין אף תרופה בשוק שמטפלת בשני התופעות יחד - כאבים כתוצאה מדלקת פרקים ניוונית ולחץ דם גבוה. התרופה של החברה תהיינה היחידה בעלת ההתוויה לטיפול בכאב תוך הפחתת הסיכון ללקות בתופעות הלוואי של יתר לחץ דם. החברה נערכת להגשת הבקשה לאישור הFDA- עבור KIT-302 ומצפה לאישור במחצית השנייה של שנת 2016.

 

למרות שהתנהלות החברה לא היטיבה עם המשקיעים, לאחר שני גיוסים אגרסיביים בדיסקאונט נמוך משמעותית ממחיר השוק וגיוס אחרון שהתבצע לאחר התחייבות החברה שלא תבצע גיוסים נוספים עד פרסום התוצאות (החברה נתבעת ייצוגית בנושא זה), אנו מעריכים שתמחור החברה כיום לא משקף את הפוטנציאל הטמון בה. לדעתנו החברה צפויה להציף ערך למשקיעים בשנה הקרובה בין אם דרך רכישתה ובין אם דרך חתימה על הסכם מסחור עם חברה מובילה.

 

כיטוב פארמה (מימין): המנכ"ל יצחק ישראל, סמנכ"ל הכספים שמחה רוק, היועץ המשפטי אברהם בן צבי כיטוב פארמה (מימין): המנכ"ל יצחק ישראל, סמנכ"ל הכספים שמחה רוק, היועץ המשפטי אברהם בן צבי צילום: דרור רייך

 

אגרות חוב

 

אלעזרא ב', תשואה 5.7%, צמודת מדד, מח"מ 3.4 שנים

האיגרת מובטחת בשעבוד קבוע ראשון בדרגה ויחיד של אלבר, ללא הגבלה בסכום וכמות מניות. אג"ח במח"מ בינוני קצר ומח"מ נוח. אג"ח מתאימה להתחלת שנה שמלווה בהרבה חוסר וודאות בנושאי הריבית והאינפלציה.

 

אלעזרא ג', תשואה 4.8%, שקלית, מח"מ 1.1 שנים

אגרת מובטחת בשעבוד ארבעה פרוייקטים של נדל"ן במרכז הארץ, דרך חברת אפרידר - האחד בהרצליה בשלבי סיום, מכור כולו, ושלושה נוספים בחולון, שניים מהם בשלבי עבודות גמר גם הם. נכסים אלה מכסים כ-80% משווי החוב. יתרת החוב מובטחת בשיעבוד על שתי קרקעות באשקלון. מדובר באג"ח שקלי קצר, השקעה מתאימה בימים אלו של אינפלציה מזערית עד שלילית – האיגרת מאפשרת "לזחול" על תשואה ראויה ולא אפסית כדוגמת האג"ח הממשלתי ומדורגות אחרות.

  

אלי אלעזרא אלי אלעזרא צילום: ענר גרין

 

גלובל כנפיים א', תשואה 2.7%, שקלית, מח"מ 2.3 שנים, דירוג מעלות -A

חברה רווחית עם תזרים חזק מהשכרת ומימוש מטוסים, מכירה ופירוק. ב 2014 עמד ה-BITDA של החברה על 46 מיליון דולר. השנה עד הרבעון שלישי עמד על 31 מיליון דולר - לא כולל תזרים ממכירת ופירוק מטוסים. לחברה פיזור שוכרים גדול, ללא תלות בלקוח מהותי שעלול לסכן את יציבותה.

 

רבד א', תשואה 2.2% צמודת מדד, מח"מ 3.2, דירוג מידרוג Baa1

האגרת מובטחת בשעבוד ראשון על מספר קומות בבת פלטינום וחלק החברה בבת אגיש רבד. הנכסים המניבים מציגים NOI של 8.2 מיליון שקל לשנה. גם כאן מדובר במח"מ בינוני- קצר, נוח להשקעה בתקופה של חוסר וודאות

 

ביטוח ישיר י', תשואה 2%, צמודת מדד, מח"מ כשנתיים

ביטוח ישיר היא חברת אחזקות לה שתי פעילויות עיקריות: נדל"ן דרך חברת אדגר, ןפיננסים באמצעות מימון ישיר ואיי.די.איי ביטוח. לאגרת שעבוד ספציפי על מניות אדגר ב LTV שיכול להגיע עד 60% מההון של אדגר. קובננט של העמדה לפרעון מיידי ב LTV העולה על 70%. השקעה טובה למי שמחפש הצמדה למדד ולא חושש מתנודתיות בלתי צפויה בדרך הנובעת מהפתעות אינפלציה/דפלציה, כמו שראינו השנה - קריסת מחירי הנפט, תמחור לא צפוי במחירי המזון (בעיקר פירות וירקות), שינוי במחירי חשמל או מע"מ וכעוד.  

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x