שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי האג"ח בסוויטלנד של פישמן בוחנים פירעון מיידי

זאת במידה שמינויו של יוסי ארד לתפקיד יו"ר כלכלית ירושלים - המחזיקה ב-32% ממניות החברה - לא יאושר מחר באסיפת בעלי המניות

גולן חזני 21:1022.12.15
דרמה בחברת הנדל"ן כלכלית ירושלים לקראת אסיפת בעלי המניות מחר. ל"כלכליסט" נודע כי מחזיקי האג"ח של חברת סוויטלנד, בוחנים העמדת האג"ח לפירעון מיידי - במידה שמינויו של יוסי ארד לתפקיד יו"ר כלכלית לא יאושר מחר באסיפת בעלי המניות.

 

סוויטלנד, חברת הנדל"ן הפרטית של פישמן, מוחזקת בידי כלכלית ירושלים (32%), מבני תעשיה (32%), דרבן (16%) ופישמן (20%), ופעילה במדינות מזרח אירופה להוציא רוסיה. לחברה איגרות חוב בהיקף של 300 מיליון שקל המובטחות בשעבוד של מניות החברות שמחזיקות במניותיה.

 

אירוע של העברת שליטה בחברה מאפשר לבעלי האג"ח להעמיד את החוב לפרעון מיידי. פישמן מחזיק ב-47% ממניות כלכלית ש-28% מהן משועבדות לבנק לאומי.

 

היום נבחר יוסי ארד ליו"ר כלכלית ירושלים בתמיכת דירקטוריון החברה; לטענת לאומי, פישמן והמנכ"ל דודו זבידה פעלו מאחורי הקלעים לבחירה ולמניעת הבחירה של אברהם ביגר שמונה לחברה כדירקטור יחד עם שלושה דירקטורים אחרים ביוזמת לאומי. עם זאת, גורמים המקורבים לחברה טוענים כי המהלך למינויו של ארד היה של זבידה, וכי פישמן לא היה מעורב בו כלל.

 

לאומי החל במסע לחצים על פישמן שלא להצביע בעד ארד באסיפה הכללית של בעלית המניות מחר, שבה יצביעו בין היתר על אישור המינוי. במקביל ביקש לאומי באמצעות המנהלים המיוחדים למניותיו בכלכלית, איל רוזובסקי ורונן מטרי, להצביע במקום פישמן באסיפה.

 

"אם ארד לא ייבחר, יש סיכוי שנראה בכך אירוע של העברת שליטה והעמדת האג"ח לפירעון מיידי, אבל צריך לבחון את כל הנושא על היבטיו המשפטיים", אמר גורם בסדרות האג"ח של סוויטלנד לקראת האסיפה מחר.

 

כלכלית עצמה מצויה במצב בו קשה לה לעמוד בפרעון חובותיה ולאור זאת נאלצה לגייס 200 מיליון שקל לאחרונה בהנפקת מניות בשווי נמוך ב-16% מהשווי בבורסה. מימוש הערבות שלה לחוב של סוויטלנד עלול למוטט את החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x