בורסת ת"א

תלוש מקולקציית 2016: דלתא רוצה לשדרג את שכר בעל השליטה ב-25%

החברה רוצה שעלות שכרו של אייזק דבח תעמוד על סכום מקסימלי של 2.4 מיליון דולר בשנה. לצורך כך תשנה את מדיניות תגמול

גיל קליאן 13:3216.12.15

דלתאהודיעה היום (ד') על שדרוג שכרו של מנכ"ל החברה ובעל השליטה, אייזק דבח. החברה תעלה את שכר הבסיס וכן את תקרת הבונוס של דבח, כך שעלות שכרו החדשה (בהנחה כי יקבל את מלוא הבונוס שלו) לחברה תעמוד על 2.4 מיליון דולר.

 

עלות שכרו של דבח לפי הסכם ההעסקה הנוכחי עומדת על כ-1.9 מיליון דולר, כך שמדובר בשדרוג שכר בהיקף של 25%. לצורך אישור ההעלאה - תשנה החברה את מדיניות השכר שלה. שכרו של דבח אושר בדירקטוריון פה אחד.

מה דעתך על מניית דלתא:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

שכר הבסיס של דבח יועלה מ-600 אלף דולר בשנה לסכום של 750 אלף דולר בשנה. כמו כן תקרת המענק השנתי של דבח תועלה מ-750 אלף דולר ל-938 אלף דולר. העלאה נוספת נוגעת למענק התלת שנתי של דבח (שנועד לתגמל על ביצועים לאורך זמן), שיעלה ב-25%.

 

הקלה נוספת בהסכם ההעסקה החדש של דבח היא שייקבל בונוס גם אם יעמוד ב-80% מיעדי הרווח של החברה. מנגד, יעדים אלה הועלו לאור הצמיחה בפעילות הקבוצה.

 

דירקטוריון דלתא השווה את שכרו של דבח לחברות אופנה בעלי היקף פעילות דומה בארה"ב. זאת, לטענת החברה משום ש"מאחר שלחברה פעילות בינלאומית ענפה, שחלק עיקרי ממנה מתבצע בצפון אמריקה ומאחר שמר דבח הוא אזרח ותושב ארצות הברית, חברי ועדת התגמול והדירקטוריון אישרו כי נכון שתנאי הכהונה של המנכ"ל ייבחנו, בעיקר, ביחס לחברות אמריקאיות בעלות אופי והיקף פעילות דומים".

 

עוד ציינו בדירקטוריון כי "חברי ועדת התגמול והדירקטוריון בחנו את תנאי הכהונה וההעסקה המוצעים ביחס לתנאי ההעסקה והכהונה שהיו למנכ"ל בשלוש השנים האחרונות והם בדעה שהעלאה של כ-25% בתנאי הכהונה וההעסקה היא העלאה ראויה, בין היתר, לאור ההישגים הייחודיים של החברה תחת הנהגתו של המנכ"ל בתקופה זו".

 

אייזק דבח אייזק דבח צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x