$
שווקי חו"ל

ענקית הכרייה גלנקור מרחיבה את תוכנית הקיצוצים והורדת החוב

חברת המכרות הנסחרת בלונדון תצמצם 13 מיליארד דולר מהחוב, במקום 10 מיליארד דולר - ותבחן אפשרות להנפקת חטיבת החקלאות. המנכ"ל: "גלנקור תמשיך לבחון את הצורך בפעולות נוספות"

מיקי גרינפלד 10:3110.12.15

ענקית הסחורות והמכרות גלנקור מפרסמת היום (ה') שורה של עדכונים על מצבה ועל תוכניותיה העתידיות - והמניה מגיבה בזינוק בבורסה של לונדון. במוקד העדכונים - תוכנית להרחבת הקיצוצים, צמצום גדול יותר של החוב, ובדיקת האפשרות לספין אוף של חלק מעסקיה.

 

גלנקור מסרה כי היא בוחנת הפרדה והנפקה של יחידת החקלאות שלה (ספין אוף) כחברה עצמאית. מעבר לכך לא נמסר פרטים על רמת ההיתכנות של המהלך ועל הרבעון הצפוי לביצועו.

 

גלנקור הודיעה עוד כי זרוע פעילות המסחר שלה - המנהלת את השקעות החברה בשוק הסחורות - צפויה לסיים את שנת 2016 ברווח מתואם (לפני הוצ' מימון ותשלום מס) של 2.7-2.4 מיליארד דולר בשנת 2016. מדובר בנתונים מאכזבים, לנוכח העובדה שמוקדם יותר השנה אמר מנכ"ל החברה איוון גלסנברג (Ivan Glasenberg) כי הרווח הצפוי של פעילות המסחר יעמוד ב-2016 על בין 2.7 ל-3.7 מיליארד דולר, ללא קשר לרמת המחירים בשוק הסחורות.

 

מוקדם יותר היום דיווחה החברה השוויצרית על תוכנית מעודכנת לקיצוץ חד בהוצאות, במטרה לצמצם את רמת החוב שלה, יותר מכפי שתוכנן בהודעה קודמת. זאת במסגרת המשך המאבק של החברה על מיצובה והישרדותה בשוק של נפילת מחירי הסחורות בעולם .

 

גלנקור עדכנה את תוכנית הורדת היקף החוב לרמה של כ-19-18 מיליארד דולר עד סוף שנת 2016. בהודעה קודמת מחודש ספטמבר מסרה החברה כי היא מתכוונת להוריד את רמת החוב בשליש למעט מעל 20 מיליארד דולר. במסגרת התוכנית הקפיאה גלנקור את חלוקת הדיבידנד, ונכנסה למהלך חריף של קיצוצים, מכירת נכסים ופיטורי עובדים.

 

היום מסרה החברה כי היא הצליחה לקצץ עד כה 8.7 מיליארד דולר בחוב, ושהיא מרחיבה את תוכנית הורדת החוב בכ-3 מיליארד דולר, ל-13 מיליארד דולר בסך הכול.

 

"גלנקור ממוצבת היטב מבחינת מזומנים בסביבת המחירים הנוכחים של שוק הסחורות, ואף אם תהיה ירידה נוספת ברמת המחירים", אמר המנכ"ל גלסנברג, שהוסיף: "אנו שומרים על רמה גבוה של גמישות ונמשיך לבחון בעקבית את הצורך בפעולות נוספות".

 

מניית גלנקור (Glencore) הנסחרת בלונדון (סימול GLEN) ובהונג קונג, איבדה 72% מערכה מתחילת השנה.

 

מנכ"ל גלנקור איוון גלסנברג מנכ"ל גלנקור איוון גלסנברג צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x