המלצות ואזהרות

המלצות 2016

אחרי הצלחה עם אלביט ונפילה עם מגדל - בבינלאומי נכנסים למטריקס

לקראת 2016 ממשיך הבנק עם ההצלחה לשנה נוספת, ותמקד גם השנה במניות גדולות בלבד - כשפריגו בראש הרשימה. מה התשואה השנתית שצופים בבנק למדד ת"א 25? פרויקט המלצות 2016 נמשך

מיקי גרינפלד 10:3620.12.15

הבנק הבינלאומי שהצטרף בשנה שעברה לפרויקט ההמלצות של "כלכליסט" חוזר לקראת שנת 2016 עם תחושה טובה - מהולה בטעם חמצמץ משהו. 4 מתוך 5 המניות עליהן המליץ הבנק בשנה שעברה השיגו תשואה חיובית, על הטווח שבין "נאה" ל"מעולה", אך המניה החמישית פוגעת בשורה הממוצעת. למרות זאת, מדובר בשורה תחתונה יפה מאוד.

 

לחצו כאן להמלצות של הלמן אלדובי ל-2016

לחצו כאן להמלצות של דיסקונט ל-2016

לחצו כאן להמלצות של בנק ירושלים ל-2016

 

בינלאומי ראה לנכון להמליץ בשנה שעברה על אלביט מערכות, וקלע בול - המניה רשמה ב-2014 קפיצה של 44%. בינלאומי זכאי למחמאות מיוחדות על המלצה זו, כשלוקחים בחשבון שבשנה שעברה, זמן קצר לפני שניתנה ההמלצה, פרסמה אלביט מערכות אזהרת רווח. ההמלצות על נייס וריט 1 התגלו גם הן כלא רעות בכלל, לאחר תשואה שנתית חיובית של 17% ו-12% בהתאמה. מניית דלתא, שהומלצה גם היא, רשמה השנה עלייה יפה גם כן, של 8%.

 

הנתון המאכזב מגיע מההמלצה שהעניק בינלאומי למגדל - חברת הביטוח עברה שנה לא פשוטה, עם תשואה שלילית של 35% ומעבר ממדד ת"א 25 לת"א 75. בסיכום כולל מציגות המניות עליהן המליץ הבנק בשנה שעברה תשואה ממוצעת של 9.2% למניה. לא רע בכלל, כשמציבים זאת מול ת"א 100, שרשם השנה עלייה של פחות מ-2%.

 

פרויקט "המלצות 2016" מעביר אם כן פעם את זכות הדיבור וההמלצות לבנק הבינלאומי בניהולה של סמדר ברבר-צדיק. כמו בשנה שעברה, הבנק מתמקד במניות ת"א 100 - ולא לוקח סיכונים עם מניות קטנות - ובוחר גם הפעם לתת אמון במניה שהוכיחה את עצמה. ולא רק בה. בבינלאומי נמנעו מלהיכנס להמלצות אג"ח.

 

מניות

אלביט מערכות. תשואה ב-2015 - 44%

האנליסט דן אליס: הסקטור הביטחוני הגלובאלי זוכה כיום לביקושים מוגברים שמקורם במציאות ביטחונית מאתגרת, בדגש על אמצעי לחימה אלקטרונית מתוחכמים המהווים את עיקר התמחותה של אלביט מערכות. לאחרונה רכשה אלביט את חטיבת הסייבר של חברת נייס, תחום חדש עבורה בעל פוטנציאל גדול. אלביט מוכרת את תוצרתה בכל רחבי העולם ונהנית מפיזור גלובלי, צבר הזמנות רחב ופוטנציאל צמיחה שמקורו בשווקים המתעוררים. מנגד, החברה רגישה לקיצוצים בתקציבים ביטחוניים וכמו כן יש חשש תמידי מפני חרם עקב היותה חברה ישראלית.

  

מל"ט הרמס 900 של אלביט מערכות מל"ט הרמס 900 של אלביט מערכות צילום: אלביט מערכות

 

פריגו. תשואה ב-2015 - 10%-

האנליסטית יעל ביגר : להערכתנו, הבעת האמון של המשקיעים בהנהלת החברה, שבאה לידי ביטוי בכישלון הצעת הרכש של מיילן בהיקף של 27 מיליארד דולר, ממחישה את הפוטנציאל הגלום בפעילותה של פריגו. באמתחתה של החברה גם תכנית אסטרטגית חדשה הכוללת רכישה עצמית של מניותיה בהיקף של 2 מיליארד דולר בשנתיים הקרובות ומכירת חטיבות שהרווחיות בהן נמוכה מאוד במטרה להציף ערך לבעלי המניות.

  

שפּיר. תשואה ב-2015 - 20% 

האנליסטית מרים אן: שפיר שעוסקת בייצור חומרי גלם עבור ענף הבנייה והתשתיות, מהווה אחת מהחברות הבולטות בסקטור התעשייה הישראלי. לחברה ניסיון רב, אשר יחד עם הפיזור והגיוון בתחומי הפעילות, מספקים לה יתרון תחרותי משמעותי, היות שהיא מוצבת בכל נקודה רלוונטית בשרשרת הערך. לאור מאפיינים אלה אנו סבורים כי הצמיחה האורגנית שהציגה החברה לאחרונה תימשך ועל כן היא כדאית, להערכתנו, להשקעה.

 

מטריקס. תשואה ב-2015 - 33% 

האנליסטית יעל ביגר-גובלק: אנו מאמינים כי חברת שירותי ה- IT הגדולה בישראל צפויה להמשיך ולהוביל את התחום גם בשנה הקרובה תוך הרחבת פעילותה בשווקים הגלובליים. הדגש בהרחבת הפעילות על ארה"ב, שמהווה שוק עיקרי עבורה - לאחר שהכנסותיה ממנו צמחו בשיעורים נאים במהלך הרבעונים האחרונים. כמו כן, למטריקס יתרת מזומנים נאה ואנו עשויים לראות רכישות מעניינות בארץ ובחו"ל במהלך 2016.  

 

 

דלתא גליל: תשואה ב-2015: 8%

האנליסט שמואל אפטר: דלתא הינה חברה מובילה בתחום הביגוד והלבשה. בשנים האחרונות שמה החברה דגש רב על חדשנות ולראיה היא פתחה לאחרונה מרכז פיתוח חדש בשותפות עם נייקי שמתמקד בטכנולוגיית האל-תפר. החדשנות של דלתא פותחת לה דלתות רבות גם אצל המותגים הבינלאומיים הבולטים ביותר כגון לקוסט. אנו מאמינים כי גם בשנה הקרובה דלתא תמשיך להיות מעניינת להשקעה על רקע תמחורה האטרקטיבי כעת בשוק והערכותינו שיתרונותיה ימשיכו לחלחל לשורת הרווח.

 

תחזיות לשנה הקרובה

בבינלאומי מאמינים בבורסת ת"א, וצופים למדד ת"א 25 תשואה שנתית של 12% ב-2016. בשוק המט"ח, בבינלאומי צופים עלייה של 7% בדולר מול השקל, וירידה של 5% בשערו של היורו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x