$
המלצות 2016

המלצות 2016

בדיסקונט מפרגנים למתחרים: ממליצים על האג"ח של מזרחי

לאחר שהמלצות הביומד משנה שעברה לא הוכיחו את עצמן, בדיסקונט הולכים השנה על שמות מוכרים ומותגים חזקים - פרוטרום תמשיך לרוץ, סלקום תחזור לימים טובים יותר ורמי לוי ימשיך להיות רמי לוי

מיקי גרינפלד 14:1616.12.15

פרויקט ההמלצות השנתי של "כלכליסט" מגיע לפרק של בנק דיסקונט. סקירת ההמלצות של הבנק בפרויקט של שנה שעברה מעלה תחושה מעורבת - הצלחה גדולה אחת מחפה על מספרים פחות מרשימים בהמלצות האחרות.

 

 

האמון שנתן דיסקונט לפני שנה בשתי חברות ביומד לא הוכיח את עצמו - המניות המומלצות אינטק פארמה וכן פייט איבדו במהלך 2015 8% ו-19% בהתאמה. דיסקונט איזן את המלצות הביומד עם שתי מניות גדולות, גזית גלוב ואורמת (ההמלצה היתה על אורמת תעשיות, שנבלעה באורמת טכנולוגיות - אליה אנו מתייחסים במסמך זה) - הראשונה איבדה 16.1%, השנייה עלתה ב-9.5%.

 

בה בעת, בדיסקונט יכולים בהחלט להיות גאים בהמלצה על אינטרנט זהב שהניבה מתחילת השנה תשואה חיובית מרשימה של 65.6%. ובסיכום הנתונים, התשואה הממוצעת של חמישיית המניות המומלצות של דיסקונט לשנה האחרונה עומד על 3.2%. 

 

אשר להמלצות האג"ח שהציג הבנק לקראת 2015, כל החמש הניבו תשואה חיובית בסיכום שנתי, אם כי נמוכה מאד במרביתן. שלמה החזקות י"ד הניבה את התשואה הנמוכה מכולן, 0.24%. מספרים נמוכים נרשמו גם גזית גלוב ה' (0.81%) ויואל 3 (0.90%). אלרוב נדל"ן ב', מומלצת נוספת, רשמה תשואה של 1.33% - וההצלחה הגדולה ביותר נרשמה באקסטל א', שהניבה השנה תשואה חיובית של 5.05%. 

 

החל מהיום ועד סוף השנה האזרחית יציגו בתי ההשקעות והבנקים המובילים בישראל מדי יום את 5 המניות הטובות ביותר שלהם לשנה הקרובה, 5 אגרות החוב שינצחו את השוק, ואת הרכב התיק המומלץ לחודשים הקרובים. אלה המניות, אגרות החוב והרכב התיק המומלצים של דיסקונט לשנת 2016: 

 

מניות

רבל. תשואה ב-2015: 52%

חברה בשליטת (51%) קיבוץ רביבים, המייצרת רכיבי פלסטיק מדויקים ומכלולים, המיועדים למערכות אוורור מיכלי הדלק ומערכות בלימה ושטיפה של כלי רכב. המוצרים משולבים בכלי רכב של מגוון יצרניות רכב מובילות בעולם. בשנתיים האחרונות נרשמת צמיחה חזקה וצבר הזמנות צומח – וזאת במקביל למכפיל EBITDA נוח של כ-7.

 

רמי לוי. תשואה ב-2015: 28%

קמעונאית המזון היעילה והצומחת בישראל, המפעילה כ-34 סניפי דיסקאונט (8 נוספים צפויים בתום 2016). הרשת היחידה בישראל ללא חוב (עודף מזומן של כ-230 מיליון שקל). אופי הפעילות מתאים גם לאווירה של האטה כלכלית / לחץ צרכני, מתוקף התמדתה במיצובה כרשת דיסקאונט אמיתית מתחילת דרכה ועד היום.

 

רמי לוי רמי לוי צילום: עומר מסינגר

 

נייס. תשואה ב-2015: 15%

מובילה עולמית בתחום פתרונות תוכנה לניטור ואימות תהליכים בזמן אמת. לחברה פתרונות בתחום האזרחי (פשעים פיננסיים) והביטחון (פשעים וטרור), בדגש על ניטור בזמן אמת של Big Data והתאמות לפעילות בענן. החברה עדכנה כלפי מעלה תחזיות ל-2015 וניכר כי מכפיל 16 מנוכה מזומן, אינו יקר לחברה יעילה וצומחת זו.

 

פרוטרום. תשואה ב-2015: 62%

ניהול מצוין וכמעט כל רבעון נרשם שיא בביצועים. החברה פועלת בתחום ייצור תמציות טעם וחומרי גלם, בעיקר לענף המזון העולמי. החברה צומחת בקצב גבוה הרבה יותר מהתעשייה עצמה ותחום הפעילות דפנסיבי בבסיסו. המניה לא זולה, אך על איכות משלמים. במידה שתמשיך להציג תוצאות טובות, קשה לראות שינוי מהותי לרעה.

 

סלקום. תשואה ב-2015: 22%

ספקית שירותי תקשורת סלולארית, אינטרנט, טלפוניה קווית ולאחרונה גם טלוויזיה. במכפיל EV ל-EBITDA חזוי של כ-6.5 על הרווח החזוי לשנת 2016, החברה עדיין מעניינת להשקעה. ענף התקשורת כולו עבר טלטלה בשנים האחרונות ורווחי החברה נשחקו עד דק. ככל הנראה, הענף כולו נסחר עדיין מתחת שיווי משקל לטווח ארוך. 

 

 

איגרות חוב

מז טפ הנפק 38 - תשואה 0.84%, צמודה למדד, מח"מ 3.2 שנים, דירוג AAA

המנפיק נהנה מדירוג מקסימאלי בזכות היותו מוביל במערכת הבנקאית ובשוק המשכנתאות (35%) ובסיס הלקוחות המגוון שלו. אנו ממליצים על איגרת החוב ללקוחות שונאי סיכון בזכות הדירוג הגבוה, המח"מ הקצר והעובדה שתשואתה נטו גבוהה יחסית.

 

מליסרון ט' - תשואה 1.92%, צמודה למדד, מח"מ 4 שנים, דירוג -AA

המנפיקה עוסקת בהשכרה של קניונים ומרכזים מסחריים בבעלותה בכל הארץ. החברה היא אחת משתי החברות המובילות בתחומה. אנו ממליצים על איגרת החוב ללקוחות שונאי סיכון בזכות הדירוג הגבוה, כמו גם התשואה והמרווח העודפים.

 

אלבר י"ג - תשואה 3.15%, צמודה למדד, מח"מ 1.7 שנים, דירוג A3

המנפיקה עוסקת בעיקר בהחכרה, מכירה וניהול ציי כלי רכב. לאג"ח שעבוד קבוע ויחיד מדרגה ראשונה, ב-LTV מינימלי של 96%, על צי רכבים. אנו ממליצים על האיגרת ללקוחות בעלי שנאת סיכון בינונית בזכות התשואה העודפת, המח"מ הקצר והשעבוד הנלווה.

 

 

אקסטל א' - תשואה 6.26%, לא צמודה, מח"מ 3.3 שנים, דירוג A2

המנפיקה מחזיקה בנכסי נדל"ן איכותיים, באזור ניו יורק. אלה, כוללים פרויקטים בפיתוח, נכסים מניבים וקרקעות לייזום. החברה רשומה באיי הבתולה הבריטיים. האג"ח מתאימה ללקוחות בסיכון בינוני לאור התשואה הגבוהה, המח"מ הקצר ואיכות הנכסים שברשותה מחד, ומאידך הסיכון המשפטי הנובע ממקום התאגדותה.

 

אינטרנט זהב ג' - תשואה 3.39%, אג"ח צמודה למדד, מח"מ 1.7 שנים, דירוג Baa1

המנפיקה הינה בעלת השליטה בבזק באמצעות חברת בי-קום. החברה נמנית על קבוצת יורוקום ונסחרת בנסדא"ק ובבורסה בתל אביב. החברה מומלצת ללקוחות בסיכון גבוה לאור התשואה והמרווח הגבוהים שלה, המח"מ הקצר וההחזקה בבזק מחד, מאידך המינוף הכפול בהחזקה והדירוג הנמוך הנגזר ממנו.

 

תיק השקעות מומלץ

הרכב התיק המומלץ של דיסקונט ללקוח ברמת סיכון נמוכה-בינונית: 40% באג"ח ממשלתיות; 25% באג"ח חברות בישראל; 10% באג"ח חברות בחו"ל; 10% במניות בארץ; 10% במניות בחו"ל; ו-5% במזומן. הציפיות לאינפלציה בשוק נמוכות מהותית מתחזית מחלקת מאקרו כלכלה, ולכן אנו רואים על עדיפות לאפיק הצמוד על פני האפיק הלא צמוד.

 

מחר יפורסמו ההמלצות של הלמן אלדובי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x