$
המלצות 2016

המלצות 2016

ההמלצות של אלטשולר: פועלים, עזריאלי ובדים לא ארוגים

בבית ההשקעות מפזרים השנה את ההשקעות בין מוצרים אלקטרונים, יזמות נדל"ן ותעשיות רפואיות וגם מאמינים באג"ח של דסק"ש; פרויקט ההמלצות של כלכליסט נמשך עם אחד ממצטייני 2015

בית ההשקעות אלטשולר שחם היה אחד המצטיינים בתחום בחירת המניות בפרוייקט ההמלצות של "כלכליסט" בשנה שעברה, עם תשואה ממוצעת של 43%.

 

ההמלצה החמה ביותר שהאנליסטים בחרו ב-2015 הייתה של הקולגה, לידר שוקי הון, שרשמה תשואה חיובית של 85% מתחילת השנה. גם שאר המניות שבחרו לא אכזבו: בי קומיוניקיישנס סיימה עם תשואה של 55%, ביטוח ישיר רשמה תשואה של 41%, נתנאל גרופ עלתה ב-27% וחברת נאוי רשמה תשואה חיובית של 3.6%.

שורת ההמלצות על האג"חים שהציג בית ההשקעות ב-2015 השיגה תשואה ממוצאת חיובית של 8% וכללה בתוכה את קרדן אן.וי א', שהשיגה השנה תשואה של 13.37%. יוניטרוניקס 4, לידר השקעות ה' והמשביר 365 ב', השיגו כ-8% כל אחת. דסק"ש ו'  השיגה תשואה של 0.36%.

 

לשנה הקרובה באלטשולר החליטו שלא לקחת סיכונים על מניות והאג''ח של החברות הלא מוכרות ולכן הם שמים את הכסף בעיקר על חברות גדלות ומפזרת את הבחירה בכל הענפים: בנקאות, נדל''ן, טכנולוגיה, ביטוח ואפילו שוק ההון .  

 

 

מניות ממולצות לשנת 2016:

בנק פועלים, תשואה ב 2015: 12%+

התוצאות המשתקפות מדוחותיו האחרונים של בנק הפועלים מציגות תמונת מצב חיובית .מניית הבנק, המאופיינת בסיכון נמוך בדומה לסקטור הבנקים ומאפשרת תשואה נאה להון. הלימות ההון הנוכחית של הבנק עומדת על כ- 9.5% ל בהתאם להנחיות באזל 3 והוא ממשיך לפעול לעמידה בדרישות הלימות ההון העתידיות של בנק ישראל ואף מחלק דיבידנדים בהתאם למדיניות חלוקת הדיבידנד המוצהרת. אנו סבורים כי אחזקה במניות הבנק מהווה השקעה ראויה.

 

ציון קינן בנק פועלים ציון קינן בנק פועלים צילום: אוראל כהן

 

עזריאלי, תשואה ב 2015: 15%+

חברת נדל"ן מובילה בישראל שבבעלותה נכסי נדל"ן גדולים מרכזים ואיכותיים.החברה מייצרת תזרים יציב מדמי שכירות בהיקף של למעלה ממיליארד שקל בשנה. עזריאלי נהנת מגיוס חוב במחירים נמוכים ביחס לחברות נדל"ן אחרות וזאת תודות למינוף הנמוך שלה. לחברה מספר פרויקטים שעתידים להבשיל בשנים הקרובות וצפויים להציף ערך למשקיעים.

 

ניסן, תשואה ב 2015: 131%+

ניסן תעשיות רפואיות הינה חברת החזקות הפועלת דרך חברות בנות בשני תחומי פעילות עיקריים: תחום הבד הלא-ארוג באמצעות החזקה של כ-60% בחברה הציבורית 'ספאנטק', תחום זה מהווה את החלק הארי בשווי האחזקות של ניסן. תחום הפעילות הנוסף הינו החזקות במספר חברות קטנות הפעילות בתחום התעשייה הרפואית הכוללות בין היתר החזקה של כ 12% בחברה הציבורית 'מדיקל קומפרישן סיסטם'. לניסן מינוף פיננסי ועלויות ניהול נמוכים יחסית כך שבמחיר המנייה הנוכחי מאפשרת חשיפה למניית 'ספאנטק' בדיסקאונט משמעותי.

 

לידר שוקי הון, תשואה ב 2015: 85%+

אנחנו חוזרים וממליצים על לידר שוקי הון. לידר שוקי הון היא חברת החזקות הפועלת בשוק ההון בתחומי הפעילות של חיתום, ברוקראז', מסחר במט"ח וניהול השקעות. תחום הפעילות המשמעותי ביותר הוא תחום ניהול ההשקעות באמצעות החזקה של כ-50% בבית ההשקעות הפרטי ילין לפידות. להערכתנו, גם לאחר זינוק של כ-85% בשנה האחרונה, השווי הנכסי הנקי של לידר שוקי הון עדיין מוערך בחסר במחיר המניה הנוכחי. בנוסף החזקה במניית החברה מספקת תשואת דיבידנד נדיבה של כ-10%.

 

ביטוח ישיר, תשואה ב 2015: 41%+

אנו ממשיכים להמליץ על חברת האחזקות ביטוח ישיר. החברה פועלת באמצעות 'איי.די.איי ביטוח' (כ- 70% מאחזקות החברה) בתחום הביטוח הישיר, שממשיך לצמוח בעקביות וצפוי ליהנות בשנה הקרובה ממעבר פוליסות ביטוח הבריאות למוצר גנרי ובכך להגדיל את חלקם בתחום זה. לחברה אחזקות נוספות הכוללות את החברה הציבורית 'אדגר' העוסקת בנדל"ן מניב ו'מימון ישיר' העוסקת במתן אשראי צרכני, כאשר גם אחזקות אלו נהנות ממגמת שיפור וצמיחה.

 

מגדל ביטוח ישיר מגדל ביטוח ישיר צילום: יובל חן

 

אג"ח מומלצות לשנת 2016:

גירון אגח ד', מח"מ: 4.94, תשואה ברוטו להשקעה: 1.72%

גירון היא חברה שפועלת בתחום הנכסים המניבים. החברה קטנה יחסית ובעלת נכסים הפונים לעסקים קטנים, כמו כן לחברה מינוף נמוך בהשוואה לחברות אחרות הפועלות בתחום ונהנית מתזרים יציב. אנו מתרשמים כי הנהלת החברה שקולה ופועלת בשמרנות תוך התייחסות לתזרים ולשמירה על יכולת שירות החוב של החברה.

 

דיסקונט השקעות ו' מח"מ: 4.63, תשואה ברוטו להשקעה: 10.47%

ממשיכים להמליץ על אגרת החוב של חברת האחזקות. בשנה החולפת עלה שווי אחזקותיה המרכזיות של החברה – 'סלקום' ו'שופרסל'. אחזקה נוספת של החברה בחברת הנדל"ן המניב 'נכסים ובניין' נהנתה מהשבחת הנכסים בארץ ובחו"ל. כמו כן, פועלת החברה לשימור האופציה על 'אדמה' ע"י רישומה למסחר בסין וחלוקת דיבידנד. החברה הנפיקה כתבי אופציה אשר במימושם צפויים להכניס לקופת החברה מאות מיליוני שקלים. עם זאת, החברה ניצבת בפני אתגרים תזרימיים לא מבוטלים אולם להערכתנו, התשואה הנוכחית הולמת את הסיכון הקיים.

 

יוניטרוניקס אג"ח 4, מח"מ: 2.27, תשואה ברוטו להשקעה: 3.29%

חברה ותיקה הפועלת בשלושה תחומים: פיתוח, ייצור ושיווק של בקרים ומוצרי אוטומציה אלקטרוניים - תחום יציב המספק תזרים נאה. תחום המערכות הלוגיסטיות המאופיין בדפוס פעילות פרויקטאלי. תחום נוסף, תחום פתרונות החניה, נכון להיום מסב לחברה הפסד תזרימי אך מציג צמיחה בצבר ההזמנות ונמצא במגמת שיפור. להערכתנו, החברה מנוהלת בשמרנות.

 

דמרי אג"ח ד',מח"מ: 2.07, תשואה ברוטו להשקעה: 2.45%

החברה מהמובילות בתחום יזמות נדל"ן למגורים בישראל. לחברה אלפי יח"ד בתכנון ובביצוע ובנוסף פועלת בתחום ההתחדשות העירונית. החברה צפויה ליהנות מתזרים משמעותי מהפרויקטים הקיימים שיוביל לגידול בהון בשנים הקרובות. ברשות החברה מאגר קרקעות מרשים הרשום בספרים בעלות היסטורית וצפוי לשמש כמנוע לפעילות ולתזרים העתידי .

 

דור אלון אג"ח ה', מח"מ: 4.11, תשואה ברוטו להשקעה: 4.1%

דור אלון הינה חברה ציבורית בשליטת "אלון אחזקות ריבוע כחול". עיקר עיסוקה של החברה כולל ייזום, פיתוח, הקמה ותפעול של תחנות דלק, כמו כן לחברה רשת חנויות נוחות בעיקר במתחמי התדלוק תחת המותג "אלונית" ואת רשת חנויות הנוחות העירוניות "AMPM". לדעתנו הפעילות העיקרית של החברה יציבה ושמרנית, כאשר פרמיית הסיכון הגבוהה יחסית לחברות דומות נובעת מהמצב הבעייתי בחברה האם אלון ריבוע כחול ולאו דווקא מהמצב בחברה עצמה.

תיק ההשקעות המומלץ לשת 2016:

בשנה הקרובה אנו צופים המשך לתהליכים שעברו על הכלכלה הגלובלית בשנה החולפת. צמיחה איטית בכלכלות המפותחות וכלכלות מתפתחות המתמודדות עם מחירי סחורות נמוכים והאטה בצמיחה. אנו לא צופים עליית תשואות משמעותית או זינוק באינפלציה.

 

מבנה תיק מומלץ:

 לכן נראה לנו שתיק השקעות מומלץ יורכב מ -40% מניות, כאשר 30% מחולקים שווה בשווה בין אירופה לארה"ב ו-10% בשוק המקומי. 60% אגרות חוב, עם פיזור של 25% באג"ח ממשלה מקומי עם מח"מ 5 (בנוי סינטטי). 15% אג"ח קונצרני מקומי עם מח"מ דומה ו-20% אג"ח קונצרני זר, בעיקר אמריקאי, עם מח"מ 5 לערך.

 

 

מחר תפורסם התחזית של בנק מזרחי טפחות

בטל שלח
    לכל התגובות
    x