$
המלצות 2016

המלצות 2016

מנייה מנצחת לא מחליפים, תמיר פישמן ממשיך ל-2016 עם אלביט מערכות

בית ההשקעות יכול לסכם את שנת 2015 בסיפוק לאחר שהצליח להשיג תשואה ממוצעת של 16.3% על המניות שבחר, כאשר 3 מתוכן זינקו ביותר מ-30%; השנה האנליסטים מחליפים בבחירותיהם בין הבנק הבינלאומי שאכזב לבנק פועלים ומוסיפים את חברת הנדל''ן ביג

בית ההשקעות תמיר פישמן יכול לסכם את שנת 2015 בסיפוק רב לאחר שהצליח להשיג תשואה ממוצעת של 16.3% על המניות בחר, כאשר 3 מתוך 5 זינקו ביותר מ-30%.

 

בזן העוסקת בייצור מוצרי נפט סיפקה תשואה חיובית של 50%, אלביט מערכות רשמה תשואה של 47% ובזק נתנה תשואה של 33%. האנליסטים רשמו אכזבה מכיל שנפלה להם ב-38%, והבנק הבינלאומי שירד ב-6.2%.

בבחירת אגרות החוב האנליסטים רשמו השנה תשואה נמוכה יחסית שעמדה על 2.7% זאת לאחר שמרבית האג"חים שמרו על יציבות יחסית, מליסרון אג"ח ו' עלתה ב-1%, נורסטאר ט' עלתה ב-0.3% ושלמה אחזקות אג"ח יד' התחזקה ב-0.3%. האנליסטים הצליחו להשיג תשואה יחיסת גבוהה בבחירת אינטרנט זהב אג"ח ג' שזינקה ב-8% ובשכון ובינוי אג"ח 5 שעלתה ב-4%.

השנה ממשיכים בבית ההשקעות להאמין באלביט מערכות שעלתה בצורה מרשימה השנה אבל מחליפים בבחירותיהם בין הבנק הבינלאומי שאכזב לבנק פועלים של שרי אריסון ומוסיפים את חברת הנדל''ן ביג.

 

מניות מומלצות לשנת 2016:

 

אלביט מערכות, תשואה ב-2015: 47%+

עיסוקה של אלביט הוא אמנם בפיתוח וייצור מערכות נשק אלקטרוניות, אך הביצועים של מנייתה כלל אינם דפנסיביים. ב-12 החודשים האחרונים הניבה מניית אלביט תשואה של 52% ובשלוש השנים שחלפו תשואה של 156%. תקציבי הביטחון בעולם שאחרי יציאת ארה"ב מעיראק אמנם נמצאים במגמת ירידה, אולם אלביט תמיד ידעה למצב את עצמה בנישה הצומחת של השוק הביטחוני, בפרויקטים של השבחת מערכות נשק קיימות. כך היא מצליחה להציג לאורך זמן גידול עקבי ומתמשך בצבר ההזמנות וכפועל יוצא גם ברווחים.

 

ביג, תשואה ב-2015: 26%+

חברת הנדל"ן המפעילה מרכזי קניות פתוחים בארץ ובעולם נסחרת במכפיל FFO של כ-10. להערכתנו שילוב של מכפיל זה בתוספת תשואת דיבידנד (לחברה מדיניות חלוקת דיבידנד של 30% מה-FFO) מהווה תמחור נוח ביחס לחברות דומות אשר נסחרות מעל הונם העצמי (מכפיל הון של ביג עומד על 0.93). בנוסף, החברה צפויה ליהנות מניצול זכויות וייזום על קרקעות שבבעלותה,מפתיחת מרכזים חדשים וממחזור חוב "יקר" לחוב בריבית נמוכה, כאשר גורמים אלו צפויים לתרום לגידול ב-FFO העתידי.

 

בנק פועלים, תשואה ב-2015: 11%+

הבנק מצליח להראות שיפור בתוצאותיו הבאות לידי ביטוי בפרשות נמוכות לחובות מסופקים, שיפור ביחס הלימות ההון הראשוני אשר עמד על 9.5% וצמיחה בתיק האשראי. בנוסף, נראה כי מהלכי הייעול שבהן נקט הבנק מניבים פירות ותורמים לשיפור יחס היעילות התפעולית.להערכתנו התשואה הדו ספרתית על ההון אותה הבנק מציג באופן עקבי למול מכפיל הון של 0.8 בלבד, מבליטה את אטרקטיביות ההשקעה בבנק.

 

אג"ח מומלצות לשנת 2016: 

אינטרנט זהב ד', מח"מ: 4.5, תשואה: 5.6%, הצמדה: מדד, דירוג: Baa1

החברה מחזיקה בשרשור את מניית בזק. לבזק יש מדיניות חלוקת דיבידנד של 100% מהרווח הנקי כאשר השנה היא חילקה כבר 933 מיליון שקל וצפויה לייצר רווח של כ-1.5 מיליארד שקל בשנה הבאה. המקורות לפירעון החוב של החברה מתבססים על המזומן שבידיה וכן על דיבידנדים מחברת הבת "בי קומיוניקיישנס" כאשר החוב הפיננסי נטו של החברה עומד על 816 מיליון שקל. מהלכי המימון שביצעה החברה (החלפת חוב קצר בארוך), יתרות מזומן של 316 מיליון שקל והדיבידנדים הצפויים מ"בי קומיוניקיישנס" צפויים להערכתנו להספיק לה לתשלום חובותיה בשנים הקרובות.

 

אשטרום נכסים 8, מח"מ: 3.7, תשואה: 2.1%, דירוג: A צמוד

החברה עוסקת בתחום הנדל"ן המניב כאשר מרבית נכסיה הינם בארץ ובנוסף, מתאפיינת בשיעור תפוסה גבוה של 94% בכלל נכסיה. ה- NOI של החברה צומח בעקביות לאורך השנים והסתכם ב-9 החודשים הראשונים של השנה ב-136.6 מיליון שקל. בנוסף, ה-LTV עומד על פחות מ-60% ומאפשר לה לבצע מימון מחדש של תיק האשראי. בשנה הנוכחית החברה מציגה שיפור בפרופיל הפיננסי, תוך ירידת שיעור החוב למאזן לרמה של כ- 62% וכן שיפור ביחסי הכיסוי שלה.

 

גזית גלוב ד', מח"מ: 4, תשואה: 2.3% , הצמדה: מדד , דירוג: AA-

גזית גלוב מנהלת כ-460 מרכזים מסחריים מעוגני סופרמרקטים ברחבי העולם. שווים ההוגן של הנכסים עומד על כ-75.4 מיליארד שקל והנכסים מפיקים דמי שכירות שנתיים ברוטו בגובה של כ-6.2 מיליארד שקל. שיעורי התפוסה בנכסים עומדים על כ-95.5% והחברה מייצרת NOI של כ-500 מיליון שקל מידי רבעון. המינוף הפיננסי עומד על כ-52% וכ-78% מסך הנדל"ן להשקעה אינו משועבד. היחסים הנוכחיים צפויים לתמוך בשירות החוב בעוד שבראייה לעתיד ההשקעות באירופה ובאמריקה הלטינית צפויות לספק ערך מוסף.

 

בזן אג"ח ו', מח"מ:5.2, תשואה: 6.3%, הצמדה:דולר, דירוג: BBB+

בזן עוסקת בייצור מוצרי נפט ובחומרי גלם לתעשיית הכימיה והפלסטיקה. הפעילות באמצעות "מידן" תוך חיבור לגז טבעי צפויים לשמור על רמות יעילות תפעולית טובות בעתיד (ניצולת מתקנים כיום 92%). ירידת מחירי הנפט הגולמי תוך ירידת יכולת הזיקוק באירופה מייצרת בשנה הנוכחית מרווחי ייחוס העומדים סביב 5 דולר לחבית. החוב הפיננסי נטו בחברה עומד על כ-1.7 מיליארד דולר, בעוד ה-EBITDA (חשבונאי) בשנה זו צפוי להסתכם בלמעלה מ-500 מיליון דולר. סביבת מרווחי זיקוק כזו בעתיד בשילוב התייעלות בהוצאות החברה ותוך הארכת מח"מ החוב, צפויה לתמוך ביתר קלות בשירות החוב.

 

נכסים ובניין אג"ח ו', מח"מ:4.2 , תשואה: 2.4%, הצמדה: מדד, דירוג: A+

נכסים ובניין עוסקת בתחום הנכסים המניבים והבנייה למגורים בארץ ובעולם. שיעורי התפוסה בנכסים בישראל עומדים כיום על כ-97% ובחו"ל הנכס המניב העיקרי של החברה הוא בניין HSBC במנהטן המשוערך בכ-820 מיליון דולר ועד לאחרונה אף נשמעו הצעות לרכישתו בכ-950 מיליון דולר. בהנחת מימוש חלקי של הנכס כפי שהחברה עתידה לעשות, צפוי להתקבל תזרים של כ-200 מיליון דולר, מה שצפוי לתמוך באופן משמעותי ביחסי הכיסוי ולצמצם את החוב נטו בסולו מרמות נוכחיות של כ-3.7 מיליארד דולר כיום.

 

פיזור תיק ההשקעות לשנת 2016:

תמיר פישמן תמיר פישמן

 

 

תחזית לשנת 2016:

הדולר יתחזק ב-8.50% (4.2 שקלים).

היורו ירד ב-4% (3.95 שקלים).

מדד ת"א 25 ירד ב-6%.

מדד דאו ג'ונס ירד ב-6%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x