$
בורסת ת"א

פלוריסטם תבחן יעילות הטיפול שפיתחה על נפגעי קרינה בפוקושימה

החברה הישראלית תשתף פעולה עם המרכז הרפואי היפני לטיפול בקרינה - בעיר שבה קרסה תחנת הכוח הגרעיני בשנת 2011 לאחר רעידת אדמה וצונאמי

מיקי גרינפלד 09:3203.12.15

חברת פלוריסטםהישראלית חתמה על מזכר הבנות לשיתוף פעולה עם המרכז הרפואי האוניברסיטאי היפני בפוקושימה - Fukushima Medical University, Fukushima Global Medical Science - במסגרתו תיבחן יעילות הטיפול התאי שפיתחה החברה לנפגעי קרינה.  

פוקושימה נפגעה קשות במרץ 2011 מאסון גרעיני, לאחר קריסת תחנת הכוח הגרעינית בעיר ברעידת אדמה שתקפה את האזור וגלי הצונאמי שבאו בעקבותיה. לאחר האסון, בית החולים בפקושימה מונה ע"י ממשלת יפן להיות המרכזי הרפואי המוביל ביפן לטיפול בנפגעי קרינה.

 

מטרת הקשר בין הצדדים הינה לפתח את המוצר התאי של פלוריסטם, PLX-R18, לטיפול בסינדרום הקרינה האקוטית (ARS) ובתחלואה הנגרמת כתוצאה מהקרנות בחולי סרטן. סינדרום הקרינה האקוטית נגרם כתוצאה מחשיפה מסוכנת לרמות גבוהות של קרינה, כפי שעלול לקרות עם התרחשותה של קטסטרופה גרעינית. הסינדרום כולל פוטנציאל לנזק קטלני למערכת העיכול, לריאות, לעור ולמח העצם, כמו גם למערכות נוספות בגוף.

 

זמי אברמן מנכ"ל פלוריסטם זמי אברמן מנכ"ל פלוריסטם צילום: רונן טופלברג

 

מה דעתך על מניית פלוריסטם:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

פלוריסטם תספק את תאי ה-PLX-R18 ואת הידע המדעי, בעוד שהמרכז הרפואי יערוך את הניסויים ויספק את המשאבים הנדרשים. במסגרת שיתוף הפעולה ייבחן הטיפול בבני אדם שנפגעו מקרינה חזקה ובמסגרתו יערכו בשלב הראשון ניסויים בבעלי חיים שנחשפו לקרינה חזקה הגורמת לפגיעה בעור, בריאות ובמערכת העיכול. במקרה של הצלחת הניסויים, המרכז הרפואי בפוקושימה יפעל לקבלת ההיתרים הנדרשים כדי לטפל בבני אדם באמצעות תאי ה-PLX-R18. .

   

שיתוף הפעולה ביפן יתבצע במקביל למחקר מתקדם שנערך במכון הבריאות הלאומי בארה"ב (NIH), אשר בוחן את תאי ה- PLX-R18 כטיפול פוטנציאלי לפגיעות במרכיבי המערכת ההמטולוגית (מערכת הדם) כתוצאה מסתמונת קרינה אקוטית.

 

זמי אברמן, מנכ"ל פלוריסטם, אמר בעקבות ההודעה כי לחוקרים בפוקושימה יש עניין רב בטיפולים תאיים שעשויים להציע טיפול במצבים רפואיים הנגרמים כתוצאה מסנדרום הקרינה האקוטית (ARS) וצורות נוספות של חשיפה לקרינה. "יש לנו את הכבוד לעבוד עם מובילי הדעה בתחום במרכז הבינלאומי למדעי הרפואה בבית החולים האוניברסיטאי בפוקושימה", אמר אברמן.  

 

פינוי נספים מפוקושימה בשנת 2011 פינוי נספים מפוקושימה בשנת 2011 צילום: איי אף פי

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x