שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

התעשייה האווירית רשמה ברבעון השלישי הפסד של 31 מיליון דולר

ההכנסות ירדו ב-11.3% ל-828 מיליון דולר, בשל ירידה בהכנסות חטיבת אלתא, חטיבת מערכות טילים וחלל וחטיבת כלי טיס אזרחיים; המנכ"ל: "החברה זקוקה בין היתר למהלכי התייעלות בתחומים שונים"

הדס גליקו 10:0730.11.15

התעשייה האווירית רשמה ברבעון השלישי של השנה הפסד של 31 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של כ-4 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. מכירות החברה  הסתכמו ב-828 מיליון דולר, ירידה של 11.3%.

 

 

המעבר להפסד ברבעון השלישי נובע ממסים נדחים (21 מיליון דולר) ומהפרשה חד-פעמית הנובעת מהסכם עם לקוח מרכזי בשל אי הסכמות מהעבר (27 מיליון דולר).

 

ברבעון השלישי רשמה החברה הפסד תפעולי של כ-5 מיליון דולר, בהשוואה לרווח תפעולי של כ-63 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. צבר ההזמנות של החברה הסתכם בסוף הרבעון השלישי ב-8.5 מיליארד דולר, לעומת 9.1 מיליארד דולר בתום 2014, ירידה הנובעת מעיכוב בהתקשרויות בפרויקטים.

 

רפי מאור, יו"ר התעשייה האווירית רפי מאור, יו"ר התעשייה האווירית

 

הירידה במכירות מוסברת מירידה בהכנסות חטיבת אלתא, חטיבת מערכות טילים וחלל וחטיבת כלי טיס אזרחיים.

 

שיעור המכירות לייצוא עמד על 79%, בהשוואה ל-78% ברבעון המקביל אשתקד. שיעור המכירות לשוק הצבאי עמד ברבעון על 74%, בהשוואה ל-72% ברבעון המקביל אשתקד. הוצאות הנהלה, שיווק והוצאות כלליות הסתכמו ברבעון השלישי בכ-58 מיליון דולר, לעומת כ-51 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

מנכ"ל התעשייה האווירית, יוסי וייס: "החברה נדרשת למהלך מקיף על מנת למצב עצמה כחברה צומחת בטווח הבינוני והארוך ולשפר את כושר התחרות שלה. בין היתר מדובר בהוצאה לפועל של אסטרטגיות עסקיות חדשות, איחוד פעילויות ומשאבים ושורה של מהלכי התייעלות בתחומים שונים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x