$
בורסת ת"א

אפריקה ישראל סיימה את הרבעון השלישי עם הפסד של 6 מיליון שקל

זאת בהשוואה לרווח של 53 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד המיוחס לבעלי החברה הצטבר מתחילת השנה לכ-176 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-13 מיליון שקל בתקופה המקבילה

אורן פרוינד 09:5530.11.15

המצב הכלכלי הרעוע ברוסיה והפעילות התעשייתית המקרטעת של החברה הנכדה "נגב קרמיקה", הביאו את קבוצת אפריקה ישראל להפסד המיוחס לבעלים של 6 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2015. זאת בהשוואה לרווח של 53 מיליון שקל ברבעון המקביל שנה שעברה. ההפסד המיוחס לבעלים של אפריקה הצטבר מתחילת השנה לכ-176 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-13 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

 

אפריקה השקעות, שנשלטת (48%) על ידי לב לבייב ומנוהלת על ידי אברהם (נובו) נובוגרוצקי, פועלת באמצעות החברות הבנות שלה בתחומי הנדל"ן, התשתיות והתעשייה בישראל ומדינות אירופה וארה"ב.

 

לבייב לבייב צילום: אריאל שרוסטר

 

הרווח מהשכרה והפעלת נכסים של אפריקה הסתכם ברבעון בכ-129 מיליון שקל, ירידה של 25% לעומת הרבעון המקביל. הירידה נובעת מירידה בהכנסות של נכסי החברה ברוסיה, ובעיקר בקניון אפימול שבמוסקווה, שרשמו במהלך הרבעון השלישי של 2015 ירידה של 50% לסכום של 42 מיליון שקל בלבד.

 

גם פעילות התעשייה של הקבוצה, שסבלה בעיקר מהמשך ההפסדים בחברה הנכדה נגב קרמיקה והציגה ירידה של 18% בהכנסות לסכום של 18 מיליון שקל בלבד, השפיעה גם על שחיקת הרווחיות של הקבוצה.

 

אפריקה סיימה את הרבעון השלישי עם הון המיוחס לבעלים של 2.6 מיליארד שקל (12 שקל למניה) ירידה של 10% מתחילת השנה. הירידה בהון נובעת מההפסד בתשעת החודשים הראשונים של השנה יחד עם השפעת מט"ח על התאמות הנובעות מתרגום דו"חות כספיים של פעילויות חוץ בסך של כ-113 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של השנה בעיקר בשל החלשות היורו מול השקל בכ-6.8% והרובל מול הדולר בכ- 18% בתקופה.

 

נובוגרוצקי, מנכ"ל אפריקה ישראל, אמר היום עם פרסום הדוחות "אנו שמחים לראות כי המאמצים הרבים שמושקעים בקידום הפיתוח העסקי באים לידי ביטוי בתוצאות חברות הבת אפריקה ישראל נכסים, דניה סיבוס ואפריקה ישראל מגורים. אפריקה נכסים ואפריקה מגורים מציגות תנופת עשייה שמתבטאת בביצועים התפעוליים של החברות. אפריקה נכסים, שהשלימה לאחרונה שתי עסקאות שייצרו לה תזרים מזומנים משמעותי, הודיעה על חלוקת דיבידנד לבעלי מניותיה. אנו רואים בכך עדות חשובה ליכולת של החברה להמשיך בפיתוח מוצלח של עסקיה לצד שיתוף בעלי המניות בהצלחתה. אפריקה מגורים ממשיכה לשמור על מיצובה המוביל בענף ובתשעת החודשים הראשונים של השנה מכרה מספר זהה של דירות לזו שמכרה במהלך כל שנת 2014. המדדים הכלכליים ברוסיה ביניהם שער הרובל ממשיכים להשפיע על פעילותה של אפי פיתוח. אנו ממשיכים לפעול בזהירות ולבחון את צעדינו בהתאם להתרחשויות. באפריקה תעשיות אנו ממשיכים לקדם מספר מהלכים לייצוב פעילותה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x