בורסת ת"א

רכישת עדן טבע מרקט הקפיצה את התוצאות של טיב טעם

טיב טעם סיימה את הרבעון השלישי עם עלייה של 14% במכירות וזינוק של 74% ברווח הנקי - שהסתכם ב-6.1 מיליון שקל. הרווח התפעולי קפץ ב-63%

נורית קדוש 13:4725.11.15

למרות ההאטה בשוק המזון, חתמה טיב טעם את הרבעון השלישי של השנה עם עלייה של 14% במכירות שהסתכמו ב-331.7 מיליון שקל. העליה במכירות הושגה בעיקר מרכישת רשת עדן טבע מרקט ומעליה במכירות סניפי טיב טעם. הרווח הנקי זינק ב-74% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד והסתכם ב-6.1 מיליון שקל.  

בעקבות העליה במכירות, צמח הרווח הגולמי של טיב טעם ב-12.3% והסתכם ב-95.7 מיליון שקל, אולם שיעור הרווחיות הגולמית ירד ל-28.8% לעומת 29.3% ברבעון המקביל אשתקד, בשל פעילות זרוע התעשיה של הקבוצה שהתמודדה עם עליה במחירי חומרי הגלם ושינויים בשערי החליפין.

 

רכישת עדן טבע מרקט בחודש ספטמבר הובילה לעליה של 8% בהוצאות מכירה, שיווק, הנהלה וכלליות שהסתכמו ב-85 מיליון שקל. למרות זאת הרווח התפעולי של טיב טעם זינק ברבעון 63% והסתכם ב-10.7 מיליון שקל. גם שיעור הרווח התפעולי מהמכירות עלה ועמד על 3.24% לעומת 2.26% בתקופה המקבילה אשתקד.

 

ירידה של 25.5% בהוצאות המימון בעקבות קיטון בניצול מסגרות אשראי, ירידה בשיעורי ריבית ופרעון הלוואת בעלים, תרמה גם היא לזינוק בשורת הרווח הנקי הרבעוני כאמור.

 

מה דעתך על מניית טיב טעם:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בטיב טעם מציינים כי החברה נערכה מבעוד מועד למצב הכלכלי על ידי הוזלה משמעותית של מוצרי הליבה; מדיניות פרסום ושיווק חדשות; שדרוג סניפים ופעולות נוספות. במקביל, ממשיכה החברה במהלכי התייעלות וצמצום הוצאות וכן בביזור עסקיה למגזרי פעילות שונים תוך השקעות במגזר יצור, יבוא ושיווק מוצרי מזון. לטענת החברה, מהלכים אלו תורמים להמשך מגמת השיפור הכולל בביצועי החברה גם ברבעון הרביעי.

 

מכירות מגזר הקמעונאות ברבעון החולף צמחו ב-16.6% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד והסתכמו ב-273.2 מיליון שקל. המכירות בחנויות זהות גדלו בשיעור של 10.7% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. בהתאם לעלייה במכירות, רשמה טיב טעם עליה של 17.7% ברווח הגולמי שהסתכם ב-79.6 מיליון שקל. הרווחיות הגולמית של מגזר זה  עלתה ל-29.1%, כתוצאה משיפור תנאי הסחר מהספקים והגדלת הייבוא. השיפור ברווח הגולמי לצד התאמת מבנה ההוצאות של החברה, הובילו לעליה ברווח התפעולי במגזר הקמעונאות שהסתכם ב-9.2 מיליון שקל ולשיפור הרווחיות התפעולית ל-3.3% לעומת 1.1% בתקופה המקבילה אשתקד.

 

בזרוע התעשיה וייבוא מזון רשמה טיב טעם עליה של 1.6% במכירות שהסתכמו ב-98.5 מיליון שקל. הרווח הגולמי של זרוע התעשיה והיבוא נפגע וירד ב-8.8% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד כתוצאה משערי החליפין ועליית חומרי גלם. כתוצאה מכך, ירד הרווח התפעולי והסתכם ב- 1.7 מיליון שקל לעומת 4.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

 צילום: עומר הכהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x