$
בורסת ת"א

חלל תקשורת: כספי הביטוח על עמוס 5 יגיעו עד מרץ 2016

חברת התקשורת של שאול אלוביץ' דיווחה למשקיעים כי "נוכח העובדה שחלף זמן רב יחסית מרגע איבוד הקשר עם הלוויין, הסיכויים לחדש את הקשר איתו הינם נמוכים"

גיל קליאן 07:2324.11.15

חלל תקשורת עידכנה בדיווח לילי אמש (ב') כי להערכתה כספי הביטוח בגין הלוויין עמוס 5 יתקבלו עד סוף מרץ 2016. מדובר בהערכה פסימית יותר של החברה, שסמוך לאירוע איבוד התקשורת עם הלוויין צפתה כי כספי הביטוח יגיעו אליה תוך מספר שבועות בלבד.

 

החברה דיווחה אתמול בהמשך לשיחת ועידה שערכה עם המשקיעים כי "בשלב זה, אין בידי החברה מידע על מהות התקלה שגרמה לאובדן הקשר עם הלוויין עמוס 5. על פי אמצעי איתור שהופעלו מהקרקע, הלווין נמצא בנקודת המסלול. להערכת החברה, נוכח העובדה שחלף זמן רב יחסית מרגע איבוד הקשר עם הלוויין, הסיכויים לחדש את הקשר איתו הינם נמוכים.

מה דעתך על מניית חלל תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"החברה עדכנה את מבטחי הלוויין עמוס 5 בתקלה, כנדרש על-פי פוליסות הביטוח. ככל שלא יחודש הקשר עם הלוויין במהלך הימים הקרובים והחברה תגיע למסקנה, יחד עם יצרן הלוויין, שאירע כשל מוחלט בלוויין (Total Loss) תגיש החברה למבטחים דרישה לתקבולי ביטוח בהתאם לפוליסות. להערכת החברה, גיבוש הדרישה לתקבולי ביטוח ייארך מספר שבועות ויידרשו עד כ-90 יום נוספים מהגשת הדרישה ועד לקבלת כספי הביטוח (קרי קבלת כספי הביטוח צפויה במהלך רבעון ראשון 2016)".

 

בשבת בבוקר דיווחה חלל תקשורת על ניתוק הקשר עם לוויין עמוס 5 - שסיפק שירותי תקשורת לאפריקה. מדובר באחד מפלחי השוק הצומחים של החברה. ההודעה הביאה לקריסה במניות ובאג"ח של חברת התקשורת שבשליטת שאול אלוביץ'.

 

דוד פולק מנכ"ל חלל תקשורת דוד פולק מנכ"ל חלל תקשורת צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x