$
בורסת ת"א

מנכ"ל מנקיינד האקאן אדסטרום התפטר

החברה מודיעה הבוקר על מינוי של היו"ר כמנכ"ל זמני ועל פתיחה מיידית באיתור מנכ"ל קבוע. סיבת ההתפטרות לא נמסרה. מנקיינד סיימה לפני

מיקי גרינפלד 09:0922.11.15

חברת מנקיינדמודיעה הבוקר (א') על התפטרותו של הקאן אדסטרום מתפקידו כמנכ"ל ונשיא החברה. אדסטרום יפרוש במקביל מתפקידו כחבר מועצת המנהלים של מנקיינד. לא נמסרה בהודעה סיבת ההתפטרות.

 

מנקיינד עדכנה כי מינתה כמנכ"ל זמני את יו"ר החברה אלפרד מן, וכי מועצת המנהלים פותחת באופן מיידי באיתור מנכ"ל קבוע.  

חברת הביומד האמריקאית הונפקה בבורסה של תל אביב בסוף אוקטובר, במהלך שמטרתו היתה לגייס כספים בבורסה המקומית, באמצעות הכניסה למדדים והנפקת מניות לתעודות הסל המקומיות. ביקורת ציבורית על המהלך ועל הבורסה שאיפשרה אותו גרמה לכישלון יחסי של הגיוס ולשינוי כללי הכניסה למדדים התל אביבייים של חברות זרות.

 

מצבה הפיננסי של מנקיינד רעוע. מכירות המוצר היחיד שלה -משאף האינסולין - מתקשות להתרומם, היא נמצאת בהסכם מסחור עם סאנופי שתנאיו מצויינים לסאנופי אבל רעים למנקיינד, ובנוסף יש לה התחייבויות פיננסיות של כ־200 מיליון דולר הנושאות ריבית גבוהה. במצב זה קשה להצדיק ערך שוק של כמיליארד דולר שבו נסחרת המניה בארה"ב.

 

מנקיינד הצליחה לגייס בסופו של דבר בת"א רק 136 מיליון שקל (35 מיליון דולר אחרי עמלות גיוס) - סכום הנמוך בהרבה גם בהשוואה להערכות שנעו על 200 מיליון שקל, וגם בהשוואה לסכום שלו ייחלה החברה - 400 מיליון שקל.

 

הכנסותיה של מנקיינד מגיעות מהמיזם עם סנופי בהמשך פיתוח ושיווק משאף האינסולין שפיתחה מנקיינד, AFREZZA. למנקיינד יש 35% במיזם (שאר 65% נמצאים בידי סנופי). מנקיינד רושמת שורת הכנסות נידחות שיוכרו בעתיד, והן עמדו ברבעון השלישי על 4.1 מיליון דולר בלבד. ההכנסות יוכרו רק כאשר עלויות המיזם יכוסו במלואם - אלה עומדות כעת על 43.7 מיליון דולר.

 

מנקייד סיימה את הרבעון השלישי עם הפסד של 31.9 מיליון דולר או 8 סנט למנייה לעומת הפסד של 36.5 או 9 סנט למנייה ברבעון המקביל. האנליסטים צפו הפסד זעום יותר של 6 סנט למנייה בלבד.

 

בתום הרבעון השלישי עמדו בקופתה רק כ-33 מיליון דולר, לעומת 107 מיליון דולר ברבעון המקביל. בצירוף המזומנים שגייסה בהנפקה בת"א כאמור, האנליסטים מעריכים כי הסכום הקיים בקופה יספיק לפעילות של בין 6 ל-9 חודשים בלבד.

 

הקאן אדסטרום. התפטר הקאן אדסטרום. התפטר צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x