$
בורסת ת"א

רשמית: איזיצ'יפ תחפש הצעה גבוהה יותר מזו של מלאנוקס במשך 30 יום - ללא קנס

בשבוע שעבר נדחתה ההצבעה של בעלי מניות איזיצ'יפ על ההצעה של מלאנוקס למיזוג; במידה שאיזיצ'יפ לא תמצא רוכש אלטרנטיבי, ההצבעה תתקיים ב-19 בינואר

דרור רייך 19:1417.11.15
לאחר שבשבוע שעבר נדחתה בדקה ה-90 ההצבעה של בעלי מניות איזיצ'יפ על ההצעה של מלאנוקס למיזוג, פורסם היום ההסכם בין החברות. דירקטוריון איזיצ'יפ קיבל את ההצעה של מלאנוקס ל-Go-Shop Period כלומר אפשרות לאיזיצ'יפ למשך ה-30 ימים הקרובים, בין 17 לנובמבר ל-16 בדצמבר, למצוא רוכש במחיר גבוה יותר. כמו כן, מלאנוקס מוותרת לאיזיצ'יפ על הקנס בגין ההפרת חוזה.

 

"ההסכם שנחתם היום ממחיש את החיוביות שלנו לבעלי המניות" אמר המייסד והמנכ"ל של איזיצ'יפ אלי פרוכטר. "הוא פועל לטובת האינטרסים של כולם ואנחנו ממוקדים לתת את התוצאות הטובות ביותר לבעלי המניות שלנו". במידה שאיזיצ'יפ לא תמצא רוכש אלטרנטיבי, ההצבעה על ההצעה של מלאנוקס תתקיים ב-19 בינואר.

 

פרוכטר התייחס לכך שהיו גורמים בשוק שהעריכו כי לא היה לאיזיצ'יפ מספיק קולות בכדי להעביר את ההצעה של מלאנוקס. ההצעה משקפת מחיר של 25.5 דולר על כל מניית איזיצ'יפ – פרמיה של 16% על מחיר המניה ביום ההצעה (29 בספטמבר), ופרמיה של 33% על מחירה ב-12 החודשים החולפים.

 

באיזיצ'יפ ביקשו להדגיש כי אין כל הבטחה שבתקופה הנ"ל היא תמצא הצעה גבוהה יותר. בשורה התחתונה, מבחינת איזיצ'יפ, מלאנוקס עדין מחויבת לרכוש אותה בהצעה המקורית של 25.5 דולר למניה, ואולם לא בטוח שיהיה רוב של 75% להצעה שכזו.

 

הדחייה בהצבעה של איזיצ'יפ מגיע על רקע התחזקות ההערכות שמשקיעי החברה עשויים לטרפד את עסקת רכישתה בידי מלאנוקס; זאת בעקבות הודעתה של קרן הגידור רייג'ינג קפיטל כי אחזקתה באיזיצ'יפ הגיעה ל־6.5%, וכי תצביע נגד אישור העסקה באסיפת בעלי המניות.

 

הודעת הקרן מאיימת על העסקה, משום שאם תהיה התנגדות מצד 25% מבעלי המניות שבחרו להצביע - העסקה תיפול, ובידי רייג'ינג קפיטל כמות קולות לא מבוטלת. על פי הערכות, כ־60% מהחברה מוחזקים בידיים פרטיות. מושבה של קרן הגידור הוא בניו ג'רזי ובראשה עומד וויליאם מרטין. היא הוקמה בשנת 2006 ומנהלת כחצי מיליארד דולר.

 

רייג'ינג קפיטל גידרה את עמדתה באמצעות רכישת אופציות מכר (PUT) במחיר של 25 דולר למניה. כלומר, אם מחיר המניה יירד מתחת לרף הזה, הם ירוויחו. ההערכות הן שאם המיזוג לא יתבצע, מחיר המניה של איזיצ'יפ עלול לרדת באופן משמעותי. רק אם הסכם המיזוג יתבצע, האופציות הללו שרכשה רייג'ינג קפיטל יתפוגגו ויישארו מחוץ לכסף.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x