שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ברוקלנד יוצאת לגיוס של 120 מיליון שקל עם בטחונות

חברת הנדל''ן האמריקאית אשר מתמחה בהקמה של דירות לקהל הצעיר, מגיעה לת"א ומבצעת גיוס עם בטחונות בניגוד לשאר חברות הנדל"ן האמריקאיות שהגיעו לאחרונה

אורן פרוינד 19:0616.11.15

חברת ברוקלנד חוזרת לסיבוב שני בישראל. כמו אז, גם הפעם היא מבצעת את הגיוס עם בטחונות, בניגוד לשאר חברות הנדל"ן האמריקאיות שמגייסות ללא בטחונות.

 

את הכסף שהיא מגייסת בישראל היא מייעדת לחוב בכיר לנכסים חדשים שהיא בונה או רוכשת, וככה למעשה מחזיקי האג"ח מקבלים שעבוד ראשון על הנכסים מבלי שיש עוד נושים לפניהם. החברה גייסה אג"ח בישראל (סדרה א') ביוני 2014 בהיקף של 120 מיליון שקל וקיבלה דירוג של BBB+ שנשאר איתה גם לגיוס הנוכחי.

בשאר חברות הנדל"ן האמריקאיות, וגם בקרב חברות ישראליות כמו איי.די.או וגזית גלוב, הגיוס נעשה ללא בטחונות , כיוון שהבנקים המקומיים הם אלו שממנים את רכישת הנכסים עצמם והאג"ח שהן מגייסות בישראל מהווה את ההון העצמי עבור החברות. מכיוון שהבנקים הם אלו שמממנים הם אלו שמחזיקים בשעבוד ראשון על הנכסים ומחזיקי האג"ח נשארים ללא בטחנות.

 

בועז גלעד ואסי פיטוסי, שני ישראלים לשעבר שעוסקים בנדל"ן בניו יורק ומתגוררים קרוב לעשרים שנה בתפוח הגדול, התחילו אתמול (ב') "רואד שואו" בתל אביב לגיוס של עד 120 מיליון שקל (30 מיליון דולר). את הכסף הם מעוניינים לגייס בסדרה ב' חדשה שהם מציעים לשוק הישראלי.

 

גם על הגיוס של ברוקלנד אחראים יועצי ההנפקות רפי ליפא וגל עמית, שאחראים על מרבית ההנפקות של החברות האמריקאיות בישראל. את ההנפקה תבצע פועלים אי.בי.אי חיתום בניהולו של ארז גולדשמידט.

 

ברוקלנד ברוקלנד צילום: ישראל מלובני

 

חברת הנדל''ן מעדיפה את החוב הישראלי על פני החוב של הבנקים בארה"ב כיוון שהיא פשוט קטנה מידי. היא מבצעת בעיקר עסקאות קטנות של מתחת ל-10 מיליון דולר להקמה של קומפלקסים עם מספר יח"ד נמוך (יכל להגיע גם לארבע יח"ד בפרויקט אחד).

 

האג"ח של ברוקלנד (סדרה א') נסחרת היום בשוק בתשואה לפדיון של 7.2% וזו הריבית שהיא צפויה לקבל על החוב שלה בישראל. הריבית הזו היא עדיין יותר אטרקטיבית עבורה מאשר מה שמציעים לה הבנקים האמריקאים.

 

ברוקלנד מגיעה לגיוס הנוכחי במצב טוב. היא פרסמה דו"חות טובים לרבעון השלישי של 2015 שהציגו הכנסות של 29.2 מיליון דולר לעומת הכנסות זעומות של 915 אלף דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי שלה עלה באותה תקופה ל-9.3 מיליון דולר לעומת 1.3 מיליון דולר ברבעון המקביל. מאז פרסום הדוחות, האג"ח שלה רשמו עלייה של 1.7% וסגרו עלייה של 4.5% ברבעון האחרון.

 

ברוקלנד מתמחה בהקמה ועיצוב של דירות לקהל צעיר שאותו היא מגדירה "היפסטרים". נכון להיום לחברה 47 פרויקטים יזמים. 11 מהם בנייתם הסתיימה, 4 בשלבי גמר בנייה, 16 בשלבים התחלתיים של בנייה, 13בשלבי תכנון שונים ו-3 פרויקטים תחת חוזה שרכישתם לא הושלמה. בקנה היא מחזיקה 817 יח"ד נוספות שצפויים לטענתה להביא להכנסות של 469 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x