בורסת ת"א

אלקטרה כבר לא צריכה שינוי: זינוק חד ברווחי רשת אייס ברבעון השלישי

זרוע המוצרים החשמליים של קבוצת אלקו סיימה את הרבעון השלישי ברווח נקי של 14.5 מיליון שקל - מול הפסד ברבעון המקביל. אלקטרה צריכה מייחסת את את השיפור בתוצאות ביישום תכנית הארגון מחדש עליה דיווחה בסוף שנת 2014

אורן פרוינד 12:5516.11.15

תכנית ההתייעלות שמוביל המנכ"ל החדש של אלקטרה צריכהזאב קלימי משתקפת בדו"חות הכספיים שפרסמה היום (ב') החברה. זרוע המוצרים החשמליים של קבוצת אלקו המחזיקה ברשת עשה זאת בעצמך "אייס" ורשת חנויות החשמל "אלקטרה חשמל" ו"שקם אלקטריק", הציגה עלייה בכל מגזרי הפעילות שלה ומעבר לרווח נקי רבעוני של 14.5 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של כ-11.5 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

אלקטרה צריכה מייחסת את את השיפור בתוצאות ביישום תכנית הארגון מחדש עליה דיווחה בסוף שנת 2014. במסגרת התכנית בוצע שינוי במבנה הניהולי של החברה, נסגרו סניפים מפסידים בתחומי קמעונאות החשמל ו"עשה זאת בעצמך", נפתח אתר סחר אלקטרוני, יושם שינוי במודל הלוגיסטי של החברה ובוצע צמצום במצבת כוח האדם. החברה ציינה כי התכנית צפויה להביא לחסכון של כ-64 מיליון שקל בדוחות השנתיים.

 

מה דעתך על מניית אלקטרה צריכה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אלקטרה לא רק צמצמה בהוצאות, אלא גם הצליחה להגדיל את ההכנסות ברבעון השלישי של 2015. אלו עלו בכ-4.7% במהלך הרבעון השלישי והסתכמו בכ-767 מיליון שקל. העלייה בהכנסות נבעה בעיקר ממגזר מוצרי הצריכה החשמליים, גידול משמעותי בפעילות מיזו9.6 מג האוויר בישראל, יחד עם עלייה במכירות במגזר קמעונאות חשמל .

 

רשת אייס, שסבלה מספר שנים מהפסדים מתמשכים, הציגה מתחילת השנה עלייה של פי 4 ברווח התפעולי שהסתכם בכ-18.3 מיליון שקל. מרבית הרווחיות נרשמה ברבעון השלישי של השנה - רווח של 9.6 מיליון שקל לעומת רווח זעום של 300 אלף שקל בתקופה המקבילה.

 

"איחוד הפעילויות חתך הרבה מאוד הוצאות על שכר"

בשיחה עם "כלכליסט" התייחס קלימי למהלכים שעומדים מאחורי שיפור הרווחיות. "מה שעשינו זה לפתוח את כל ההסכמים שהיו לנו בקבוצה. בעיקר הסכמי נדל"ן והסכמים מסחריים עם ספקים, וככה הצלחנו לחסוך הרבה עלויות. מלבד זה סגרתי שישה סניפים באייס והמחזור לא ירד. בשנה שעברה היינו עם 38 סניפים והשנה אנחנו עם 32 סניפים. ההכנסות גדלו בזכות קו שיווקי חדש שהתברר כמאוד מוצלח. פנינו לצרכן בצורה אחרת ויצרנו התעניינות מחודשת ברשתות. פעולה נוספת שעשיתי הייתה ריכוז כל הפעילויות ביחד. כשהגעתי לכל פעילות היה מנכ"ל משלה וסמנכ"ל כספים משלה. איחוד הפעילויות חתך הרבה מאוד הוצאות על שכר".

 

אלקטרה צריכה השלימה לפני שבוע עסקה למכירת פעילות "אלקטרה בר" לידי מי עדן תמורת 21.5 מיליון שקל. קלימי הסביר את המכירה הזו כ"אסטרטגיה של החברה להישאר רק עם פעילות הליבה של חשמל ומזגנים. מנועי הצמיחה שלנו הם סחר אלקטרוני ואנו רוצים להתמקד רק בזה".

 

 

סניף אייס בת"א סניף אייס בת"א צילום: יובל חן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x