$
בורסת ת"א

הנפקת מנקיינד לא תבוטל; תיחסם כניסה עתידית של זרים למדדים

המניות שתנפיק מנקיינד לתעודות הסל יהיו חסומות למכירה בתל אביב, אך יוכלו להימכר בארה"ב. כדי למנוע כניסת חברות זרות נוספות למדדים, קבעה הבורסה כי רק חברות בעלות זיקה ישראלית יוכלו להיכלל במדד

דרור רייך 18:1211.11.15

סאגת ההנפקה של מניות מנקיינד הגיע לסיומה – באמצעות פיתרון יצירתי. מנקיינד תוכל להנפיק מניות בישראל ותעודות הסל (שמחויבות בנזילות תמידית) יכלו לרכוש אותן, למרות שהן יהיו חסומות למשך חצי שנה.

 

ברשות ניירות ערך גילו כי סעיף החסימה מתייחס רק לבורסה בת"א. המוסדיים, אם ירצו בכך, יכלו למכור את מניות מנקיינד בניו יורק. כעת נותר רק לראות האם המוסדיים יחליטו להשתתף בהנפקה.

מה דעתך על מניית מנקיינד:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מנגד, גם הבורסה בת"א הוציאה הודעה בכדי למנוע מקרים שכאלו בעתיד – דירקטוריון הבורסה יתכנס ב-19 בנובמבר להציע תיקון בדבר ההנחיות על כללי המדדים. עד שההצעה תתקבל החליטו בבורסה שרק אם מתקיימים 2 תנאים החברה יכולה להיכנס למדדים, הראשון הוא זיקה לישראל והשני הוא אם החברה קיבלה אישור לכך עד ה-22 בנובמבר השנה.

 

הסעיף השני למעשה מכשיר את כניסת מנקיינד למדדים ובכך יתמוך בהנפקה הצפויה של החברה.

 

לשום הודעת הבורסה: "בהמשך לפניות מפעילי שוק ולאחר דיונים מעמיקים בנושא, סגל הבורסה יביא לאישור הדירקטוריון הצעה לפיה, עד להשלמת הרפורמה, לא יצורפו למדדים מניות חדשות שהתאגדו מחוץ לישראל ושאין להן זיקה לישראל. מטרת ההצעה הינה לשמור על הזהות הישראלית של מדדי הבורסה".

 

הקאן אדסטרום מנכ"ל מנקיינד הקאן אדסטרום מנכ"ל מנקיינד צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x