$
בורסת ת"א

ננו דיימנשן: הכנסות אין, שכר של מיליון שקל בשנה לבכירים יש

יצרנית מדפסות התלת מימד למעגלים אלקטרוניים סיימה את הרבעון ללא הכנסות ובהפסד תפעולי של מיליון שקל. עלות שכר המנכ"ל עמית דרור - 1.2 מיליון שקל, עלות שכר היו"ר איציק שרם, ב-75% משרה - 900 אלף שקל שמורכב ברובו מאופציות

דרור רייך 11:4911.11.15

ננו דיימנשן, פרסמה את דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של 2015 שעמדו בסימן העמקת ההפסד הנקי, עקב הוצאות רישום גדולה וחד פעמית לבורסת הנאסד"ק.

ננו דיימנשן עוסקת בפיתוח מדפסת תלת מימד למעגלים אלקטרוניים (כרטיסי PCB), ופיתוח חומרים ומוצרי דיו (בכללם דיו מוליך) מבוססי ננו טכנולוגיה. נכון למועד הדוח, פיתוח חלק ממוצרי הדיו הושלם והחברה החלה בהליך ייצור הננו-דיו המוליך - אולם עדיין אינה משווקת או מוכרת אותם. בהתאם, החברה עדיין לא רשמה הכנסות מפעילות זו.

 

החברה גם לא מציגה כנסות מפעילות המדפסת הנמצאת בשלבי פיתוח מתקדמים (נכון להיוןם וקיים רק אב-טיפוס של המדפסת). ננו מציינת כי החלה לבחון את מדפסת האלפא מול מספר מצומצם של לקוחות על מנת לבחון ולבדוק את ביצועיה ולקבל חוות דעה מלקוחות.

 

ננו דיימנשן מסתמכת על סבבי גיוסים לצורך מימון פעילותה. האחרון שבהם היה בשבוע שעבר, ובמסגרתו גייסה החברה כ-8.5 מיליון שקל. בכך הושלם סבב גיוסים של כ-50.7 מיליון שקל. בגיוס האחרון לקחו חלק מספר משקיעים פרטיים, ביניהם משפחת מוריס קאהן ממייסדי אמדוקס, זאבי ברגמן מנכ"ל נייס וקומברס לשעבר.

 

ההפסד התפעולי של ננו ברבעון השלישי עמד על כמיליון שקל - עם הוצאה של כ-830 אלף שקל על מחקר ופיתוח, לצד הוצאה של 200 אלף שקל על הנהלה וכלליות. ברבעון המקביל בשנה שעבר עמד ההפסד התפעולי על 5 מיליון שקל.

 

ההפסד הנקי הרבעוני הסתכם ב-10.4 מיליון שקל, מול עומת הפסד של 3.4 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. המקור העיקרי של ההפסד נובע מהוצאה חד פעמית של 9.3 מיליון שקל על רישום למסחר בארה"ב. ננו הודיעה לאחרונה כי הגישה מסמכים לרשות ני"ע האמריקאית (SEC) ולבורסת הנאסד"ק - במידה שיאושרו, יתפאשר מסחר במניות החברה באמצעות ניירות American Depositary Shares) ADS).

 

איציק שרם מקבל 900 אלף שקל על 75% משרה

בדוחות הכספיים נחשפו גם תנאי השכר של בכירי ננו דיימנשן. עלות השכר השנתית של איציק שרם, יו"ר הדירקטוריון, עומדת ל כ-900 אלף שקל - על 75% משרה, כאשר למעלה ממחצית הסכום הינן אופציות שמחירן מגולם בעלות השכר. עלות השכר של המנכ"ל עמית דרור עומדת על כ-1.2 מיליון שקל. עלות שכרם של סמנכ"ל התפעול דגי-בן נון, סמנכ"ל השיווק סיימון אנתוני-פריד וסמנכ"ל הטכנולוגיות שרון פימה עומדת על כ-1.15 מיליון שקלים לכל אחד.  

 

עמית דרור מנכ"ל ננו דיימנשן עמית דרור מנכ"ל ננו דיימנשן צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x