שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

כלל ביטוח קילקלה את הסדר החוב של בני שטיינמץ בסקורפיו

חברת הביטוח שינתה את דעתה, וההסדר לא עבר. המחזיקים: לא ייתכן שאדם שרצה לרכוש את כלכלית ירושלים תמורת מאות מיליוני שקלים יבצע תספורת בחברה אחרת

אורן פרוינד 10:3510.11.15

מחזיקי האג"ח של חברת הנדל"ן סקורפיו דחו את הצעת הסדר החוב שהציע בעל השליטה בני שטיינמץ. כך דיווחה היום (ג') החברה למשקיעים בתל אביב. מרבית (60%) מחזיקי האג"ח תמכו בהצעת ההסדר אולם לא הצליחו להשיג את הרב הדרוש (75%) בכדי לאשר אותו סופית.

 

חברות הביטוח הראל, מנורה, והפניקס תמכו בהסדר, אולם ה"פליק פלק" שעשתה חברת הביטוח כלל, שתמכה בעבר בהסדר והחליטה לשנות את דעתה, טרפדה לשטיינמץ את התכניות. מתנגדים נוספים הם מיטב דש, מגדל שוקי הון, עתודות ומרבית המחזיקים הפרטיים.

 

בדומה למקבילות ישראליות אחרות, סקורפיו נדל"ן הסתבכה בהתמוטטות שוק הנדל"ן במזרח אירופה ב־2009. שנתיים לאחר מכן נאלצה החברה לבצע הסדר לחוב של יותר מ־570 מיליון שקל עם בעלי האג"ח שלה בישראל. במסגרת ההסדר נפרעה מחציתו והיתרה נפרסה. מאז הונפקו האג"ח ב־2006, שטיינמץ הזרים לחברה ולמחזיקי האג"ח 100 מיליון דולר והעמיד ערבות אישית של 90 מיליון דולר נוספים לבנק הפועלים.

 

בני שטיינמץ בני שטיינמץ

 

במתווה הנוכחי שהציע, ביקש שטיינמץ מהמחזיקים דחייה של 5 שנים בהחזר 242 מיליון השקלים, במקום לשלם

חמישה תשלומים שנתיים שווים, וכן שמור לעצמו את הזכות לפרוע 160 מיליון שקל מתוך החוב הזה במהלך התקופה בתוספת ריבית של 2% והצמדה – תספורת של 33% בחוב. כחלק מההסדר הוא מוחק את האג"ח מהמסחר.

 

הטיעון המרכזי של המתנגדים להסדר היה כי לא ייתכן שאדם שרצה לרכוש את כלכלית ירושלים תמורת מאות מיליוני שקלים יבצע תספורת בחברה אחרת. המחזיקים דרשו משטיינמץ להזרים יותר כסף יותר מהר. שטיינמץ סירב וכעת הדיונים מתחדשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x