$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

קרן הריט מניבים השלימה גיוס ראשון של 267 מיליון שקל

בין המשקיעים פועלים שוקי הון השותפה לניהול הקרן, מיטב דש, הלמן אלדובי וקרן הפנסיה גילעד. הקרן רכשה נכס ב־77 מיליון שקל בראש עין. יו"ר הקרן שרון שוופי: "מחפשים נכסים עם תשואה של 8%"

גולן חזני 08:0005.11.15

קרן הריט החדשה מניבים סיימה גיוס ראשון של 267 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי הקרן השלימה את הגיוס בשבוע שעבר.

 

בין המשקיעים היו השותפים בניהול הקרן פועלים שוקי הון, מיטב דש, אוניברסיטת בר־אילן, אי.בי.אי, הלמן־אלדובי וקרן הפנסיה גילעד. כספי הגיוס ישמשו את הקרן לרכישת נכסים מניבים בהיקף של כחצי מיליארד שקל. ההשקעות יבוצעו בנכסים מניבים בתחומי המשרדים, התעשייה והלוגיסטיקה בישראל.

 

קרן מניבים מנוהלת על ידי שרון שוופי, שכיהנה בעבר כמנכ"לית גב־ים מקבוצת נכסים ובניין, ואיתי מל, שכיהן בעבר בתפקידי ניהול בחברות איטונג ותיא השקעות. מנהל ההשקעות הישירות בפועלים שוקי הון ערן גרשט מוביל את הפעילות בקרן מטעם פועלים. הקרן אמורה להתנהל במתכונת של יחסים פיננסיים שלא יעלו על 60% מינוף בעסקה, אם כי היא תשאף למינוף של 50%. לפי חוקי הריט, היא תחלק 90% מרווחיה כדיבידנד ותמשוך דמי ניהול של 1%.

 

לאחר צבירת היקף מינימלי של נכסים וכעבור שנה מסיום הגיוס היא תירשם למסחר בבורסה בתל אביב. בשבוע שעבר רכשה הקרן בעסקה ראשונה תמורת 77 מיליון שקל (תשואה של 8%) את בית כרמלים הממוקם בפארק אפק בראש העין. הנכס כולל כ־11 אלף מ"ר, בנוי בשלוש קומות ומיועד בעיקר לאחסנה.

 

מימין: עומר קרייזל, שרון שוופי וערן גרשט. קרן הריט מניבים מימין: עומר קרייזל, שרון שוופי וערן גרשט. קרן הריט מניבים צילום: תמר מצפי

 

שוופי, שמכהנת כיו"ר הקרן, אמרה אתמול ל"כלכליסט" כי "אנחנו מחפשים נכסים בתחומי המשרדים, התעשייה והלוגיסטיקה, שיש בהם תשומות ניהוליות. לאו דווקא כאלה שמושכרים ללקוח אחד לתקופות ארוכות וכל מה שנשאר זה לגבות כל חודש את השכירות, אלא נכסים דינמיים יותר שזקוקים לתשומת לב ניהולית. מדובר בזמן טוב להשקעה כי המרווח בין התשואות שבהן רוכשים נכסים לעלות ההון גבוה. אנחנו מחפשים נכסים עם תשואה של 7.5%–8%, וכשעלות הכסף היא 3%, הפער גדול יחסית לתקופות אחרות. במקביל, בתקופה האחרונה אנחנו עדים לכך שהרבה מוסדיים ומשקיעים פרטיים מחפשים אפיקי השקעות חדשים. הנדל"ן המניב הוא השקעה סולידית יחסית שמחזיקה לאורך זמן, גם בתקופות קשות, ואפשר לשמור על תשואות לאורך. עסקאות שנעות בין 50 ל־150 מיליון שקל לעסקה, אבל בשיתוף עם גופים מוסדיים אנחנו יכולים להיענות גם לעסקאות גדולות יותר".

 

מנכ"ל פועלים שוקי הון עומר קרייזל אמר ל"כלכליסט" כי "האסטרטגיה של פועלים שוקי הון מתבססת על חיבור עם גורמים מובילים בתחומם".

 

קרן ריט היא חברה המחזיקה בנדל"ן מניב במטרה לאפשר לציבור הרחב להשקיע סכומים קטנים, באופן המדמה השקעה ישירה באותו נדל"ן. הבסיס לפעילותן של קרנות בישראל נחקק כבר לפני תשע שנים, ואולם עד כה ישנן רק שתי קרנות פעילות: ריט 1 וסלע קפיטל, ששתיהן נסחרות בבורסה לפי שוויים של כ־1.7 מיליארד שקל ו־824 מיליון שקל, בהתאמה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x