שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

דוחות מפתיעים לטובה בפריון - למרות ירידה בהכנסות וברווחים

חברת האינטרנט סיימה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 52.6 מיליון דולר, כ-13% מעל תחזיות השוק - רשמה הפחתה של 74 מיליון דולר בשורת המוניטין ונכסים בלתי מוחשיים. המנכ"ל מנדלבאום "הרבעון השלישי היה ציון דרך משמעותי בתפנית הפעילות בחברה"

דרור רייך 18:5503.11.15

חברת האינטרנט פריוןדיווחה על התוצאות הכספיות לרבעון השלישי, שעמדו בסימן התפנית בפעילות החברה. הכנסות פריון עמדו על כ-52.6 מיליון דולר, ירידה חדה מהכנסות של 86.3 מיליון דולר ברבעון המקביל, שמיוחסת בעיקרה מהחלטת החברה לצמצם באופן משמעותי את עלויות רכישת הלקוחות מאז הרבעון השלישי של 2014. בה בעת, נתוני ההכנסות גבוהים ב-13.2% מתחזית האנליסטים שעמדו של 46.5 מיליון דולר.  

ה-EBITDA הסתכם ב-9.9 מיליון דולר, או 19% מההכנסות, בהשוואה ל-33.9 מיליון דולר, או 39% מההכנסות, ברבעון המקביל אשתקד. הרווח נקי הרבעוני (Non-GAAP) עמד על 6.7 מיליון דולר, 13% מההכנסות, בהשוואה לרווח נקי של 26.6 מיליון דולר, 31% מההכנסות, ברבעון השלישי של 2014. שורת הרווח של פריון היתה גבוהה ב-17.5% מתחזית האנליסטים  שעמדה על 5.7 מיליון דולר.

 

על בסיס GAAP פריון רשמה הפסד של 70.8 מיליון דולר, שנבע בעיקרו מהפחתה חד פעמית של 74.1 מיליון דולר של מוניטין ונכסים בלתי מוחשיים. מהחברה נמסר כי "מרבית הערך של הנכסים הבלתי מוחשיים שיקף את הערך של פעילות המוניטיזציה, לפי שווי השוק שלה בתחילת 2014. הפחתנו את ערך המוניטין והנכסים הבלתי מוחשיים בהיקף של 74.1 מיליון דולר, כך שהערך המאזני הנוכחי הוא 109.3 מיליון דולר".

 

החברה גם סיפקה תחזיות לרבעון הבא: ההכנסות צפויות לעמוד בטווח שבין 54-52 מיליון דולר, ה-EBIDTA צפוי להיות בטווח שבין 7-6 מיליון דולר והרווח הנקי (Non-GAAP) צפוי להיות בטווח שבין 4-5 מיליון דולר.

 

ג'וזף מנדלבאום מנכ"ל פריון ג'וזף מנדלבאום מנכ"ל פריון צילום: ענר גרין

 

מה דעתך על מניית פריון נטוורק (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

האסטרטגיה שלנו הביאה לתוצאות להן ציפינו

"הרבעון השלישי מהווה ציון דרך משמעותי בתפנית הפעילות בחברה, מאחר שצד ההיצע בפעילות מוניטיזציית התוכנות שלנו חזר להציג צמיחה בשורת ההכנסות, לראשונה מזה 6 רבעונים, כרבעון לפני התוכניות", ציין מנכ"ל פריון, ג'וזף מנדלבאום." האסטרטגיה שלנו הביאה לתוצאות להן ציפינו, דבר המחזק את הערכותינו כי פעילות המוניטיזציה תמשיך להיות משמעותית עבור פריון עם מרווחים ותזרים מזומנים משמעותיים. במבט לעתיד, אנו צופים המשך צמיחה בהכנסות ברבעון הרביעי".

 

"בצד הביקוש, מאחר שהאינטגרציה של פתרון הפרסום ברשתות החברתיות שלנו לתוך פלטפורמת Growmobile (פלטפורמת ניהול הפרסום של פריון) כמעט והושלמה, תשומת הלב שלנו מצויה כיום בהגדלת ההשקעה במכירות ושיווק במטרה להביא לצמיחה בהכנסות" הוסיף מנדלבאום. "סיימנו את הרבעון עם 168 מפרסמים פעילים ועם ניהול קמפיינים פרסומיים בהיקף של כ-33 מיליון דולר, וזאת בחודשים הנחשבים כעונה החלשה של השנה. הרבעון הרביעי החל טוב ואנו מצפים כי הוא יהיה הרבעון הטוב ביותר עד כה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x