$
בורסת ת"א

הסירוב של בעלי המניות לא מפריע למטריקס לפנק את המנכ"ל בשכר משודרג

הדירקטוריון החליט לעקוף את אסיפת בעלי המניות תוך ביקורת על שיקול דעתה - ולאשר למוטי גוטמן חבילת שכר בעלות שנתית של 7.8 מיליון שקל

גיל קליאן 18:3729.10.15

למרות שאסיפת בעלי המניות של מטריקס דחתה את יוזמת החברה לשדרג את שכרו של המנכ"ל, מוטי גוטמן, החליטו בחברה לצ'פר את המנכ"ל בכל זאת.

 

מטריקס דיווחה הערב (ה') כי הדירקטוריון אישר את העלאת השכר למרות התנגדות בעלי המניות, וציין כי "חברי ועדת התגמול והדירקטוריון התרשמו כי בעלי המניות המוסדיים שהתנגדו לאישור תנאי כהונת המנכ"ל פעלו על פי שיקולים אובייקטיביים בלתי תלויים וקריטריונים כמותיים, והחלטתם הוכרעה בהסתמך על שיקולים רוחביים-כמותיים המתעלמים מנסיבותיה המיוחדות של החברה, המפורטות לעיל ולהלן, והינם בגדר החלטה שהתקבלה על-פי פרמטרים כלליים הנהוגים אצלם ביחס לחברות ציבוריות, ובהתעלם מביצועים ונסיבות ספציפיים ומיוחדים לחברה ולמקרה הנדון כמות שהם במקרה דנן".

מה דעתך על מניית מטריקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

במילים אחרות: בדירקטוריון חושבים ששיקול הדעת של המשקיעים המוסדיים מוטעה - וכי שיקול הדעת של הדירקטוריון טוב יותר.

 

בהצבעה שהתקיימה בתחילת החודש, בעלי מניות מטריקס דחו את ההצעה ברוב של 64% מקרב בעלי המניות שאינם קשורים לבעלי השליטה. בין המתנגדים הבולטים היו בתי ההשקעות פסגות ומיטב דש, ומנגד תמכו בהסכם ילין לפידות ואיילון.

 

ההצעה היתה לשדרג את עלות שכרו של גוטמן, המנכ"ל הוותיק, לסכום של 7.8 מיליון שקל - סכום גבוה ב-44% לעומת עלות שכרו בשנת 2014. ההסכם מתווה עלות שכר שנתית שכוללת דמי ניהול שנתיים של 2.5 מיליון שקל, מענק תלוי ביצועים של 2.9 מיליון שקל, מענק הישארות (מענק שניתן כל עוד המנהל נשאר בחברה עד שנת 2017) של חצי מיליון שקל ואופציות בשווי 1.8 מיליון שקל.

 

גוטמן נחשב לאחד מקבלי השכר הגבוהים בקרב חברות הבורסאיות בתל אביב. ב-12 השנים האחרונות הוא משך מהחברה שכר בעלות של 64 מיליון שקל. עלות שכרו בשנת 2014 עמדה של 5.4 מיליון שקל, ירידה של 14% לעומת שנת 2013 שבה עלות שכרו הסתכמה ב־6.3 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x