$
בורסת ת"א

המחזיקים באלון רבוע מצבים תנאים לכניסה למו"מ על הסדר

בין התנאים שהציבו מחזיקי האג"ח: החברה תבטל את כוונתה לבצע פרעון חוב של 40 מיליון שקל לבנקים לאומי, הבינלאומי ופועלים, ותידרש להסכמת המחזיקים לכל הזרמה עתידית למגה. יו"ר החברה אביגדור קפלן הסכים להקפאת התשלומים

גולן חזני 15:4827.10.15

מחזיקי האג"ח של אלון ריבוע כחול מציבים תנאים לחברה לקיום מו"מ על הסדר חוב. ל"כלכליסט" נודע כי מחזיקי האג"ח הביעו נכונות לקיומו של מו"מ על הסדר בתנאים הבאים: החברה תבטל את כל הדרישות החדשות שלה מהמחזיקים ותבטל את כוונתה לבצע פרעון חוב של 40 מיליון שקל לבנקים לאומי, הבינלאומי ופועלים (באמצעות מניות של דור אלון, החברה הבת).

 

בנושא זה המחזיקים לא מוכנים להתפשר בשום דרך, ודורשים שהסכום יוזרם ע"י בעלי השליטה שרגא בירן והקיבוצים לחברה. הנציגות מורכבת מעופר גזית, היועץ המשפטי עדי פיגל והיועץ הכלכלי איציק עידן.

 

עופר גזית אמר באסיפת המחזיקים כי שרגא בירן והקיבוצים בעלי השליטה דורשים מהמחזקים ביד אחת לשלם על האופציה לאפסייד בחברה ומצד שני לא תורמים שקל לקופתה. לדבריו, בלי הסדר במגה המצב של אלון ריבוע היה טוב בהרבה ולא ברור אם חלופות אחרות נשקלו.

 

אביגדור קפלן יו"ר אלון רבוע כחול קיבוע הפתיע כשאמר כי הוא מסכים להצעה השניה של מחזיקי האג"ח לפיה יוקפאו כל התשלומים של החברה לנושים וכי יוחל במו"מ בין החברה לבנקים ההשתתפות מחזיקי האג"ח להגעה להסדר.

 

קפלן גילה כי מגה פיטרה כבר אלף עובדים ומכרה 32 סניפים. החברה מצויה בשלבי סגירה של 12 סניפים מפסידים נוספים וצמצמה ב40% את המטה שלה. לדבריו מגה בתהליך עליה על הפסים הנכונים ועומדת בתכנית ההבראה, כל עוד לא ישבשו אותו בשל מחלוקת עם המחזיקים.

 

המחזיקים מתנגדים לתשלום לבנקים

 

הנהלת ריבוע כחול נכנעה לדרישת הבנקים להעביר להם פרעונות במקביל לפרעון החלויות השוטפות של מחזיקי האג"ח. המחזיקים אמורים לקבל 53 מיליון שקל ב-4 בנובמבר, והבנקים דרשו וקיבלו תשלום "פרו ראטה" (יחסי) של 62 מיליון שקל, בהתאם ליחס החובות של החברה למחזיקי האג"ח ולבנקים שעומד על 380 מיליון שקל לאג"ח ו-520 מיליון שקל לבנקים. המחזיקים מתנגדים לך, משום שבהסדר מגה לקחה ריבוע כחול על עצמה התחיבויות חדשות, אבל במקביל התחיבה שלא להקדים תשלומים לבנקים.

 

החברה מבקשת לפרוע 5 מיליון שקל במזומן לבנק דיסקונט, ו-18 מיליון שקל לפועלים. התשלום לפועלים נקבע במסגרת הסדר מגה. המחזיקים אינם מתנגדים לתשלום לדיסקונט.

 

תנאים נוספים שמציבים מחזיקי האג"ח כדי להיכנס למו"מ על הסדר החוב שביקשה החברה הם התחיבות של החברה לא לממש שום נכס ולא תגדיל את מצבת ההתחיבויות שלה ללא הסכמה מראש של מחזיקי האג"ח. עוד הם דורשים כי כל הזרמה עתידית למגה תותנה באישור מראש של אסיפת האג"ח של החברה. הדרישה המשמעותית לא פחות היא מינוי משקיף מטעם מחזיקי האג"ח להתנהלות מגה ולשימוש שנעשה בכספי התמיכה של ריבותע כחול למגה.

 

המחזיקים טוענים כי מי שממוטט את הסדר מגה הם לא המחזיקים אלא הבנקים שנוטלים תשלומים חדשים במסגרת ההסדר, למרות שהחובות המקוריים שלהם היו בכלל במגה.

 

שרגא בירן, מבעלי השליטה באלון שרגא בירן, מבעלי השליטה באלון צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x