$
בורסת ת"א

מחזיקי האג"ח של אלון רבוע כחול מאיימים בפיצוץ הסדר החוב של מגה

זאת לאחר שהחברה הודיעה בשבוע שעבר למחזיקי האג"ח כי לא תשלם חוב של 50 מיליון שקל וביקשה דחייה של מספר ימים. העמדה של החוב של רבוע כחול לפרעון מיידי עלולה להפיל את הסדר מגה כולו ולהביא לקריסה של החברה

גולן חזני 16:3326.10.15

מחזיקי האג"ח של החברה האם של מגה, רבוע כחול, יוצאים למלחמה בחברה ומאיימים להעמיד את החוב של החברה אליהם לפרעון מיידי.

 

ל"כלכליסט" נודע כי הצבעה על כך צפויה להיערך באסיפת בעלי האג"ח מחר. אלון ריבוע כחול הודיעה בשבוע שעבר למחזיקי האג"ח כי לא תשלם חוב של 50 מיליון שקל למחזיקים, קרן וריבית, שהיו אמורים להיות משולמים ב-4 בנובמבר, במועד, וביקשה דחיה של מספר ימים.

 

העמדה של החוב של רבוע כחול לפרעון מיידי עלולה להפיל את הסדר מגה כולו ולהביא לקריסה של החברה, שכן ריבוע כחול נטלה על עצמה במסגרת ההסדר ערבות לחלק מהותי מחובות מגה.

 

הצעד הדרמטי בא לאחר שאתמול בערב שיגרה רבוע כחול מכתב למחזיקים בו הודיעה על הלוואה שנטלה מתאגיד בנקאי ותמורתו שיעבדה מניות דור אלון. החברה הודיעה כי בכספי ההלוואה תקדים תשלומים לבנקים שונים בהיקף 62.5 מיליון שקל שישולמו ביחד עם פרעון הקרן והריבית ב-4 בנובמבר למחזיקי האג"ח.

 

 

נאמן האג"ח היא מירב עופר מהרמטיק. הנציגות של המחזיקים, בה יושב אדם אחד, עופר גזית, המגובה ביועץ המשפטי עו"ד עדי פיגל וביועץ הכלכלי איציק עידן, הודיעה מיד לחברה במכתב שפורסם לפני דקות אחדות, כי היא מתנגדת בתוקף לנטילת חוב חדש ושעבוד הנכס של מניות דור אלון תמורתו. דור אלון עומדת למכירה כחלק מהנסיונות של קבוצת אלון לממש נכסים ולהחזיר את חובותיה.

 

הנציגות הודיעה לחברה כי אי תשלום של האג"ח במועדו עלול להביא למצב שכל התשלומים ששילמה החברה וכל ההתחיבויות שנטלה בהסדר מגה, הינם בחזקת העדפת נושים. המחזיקים טוענים כי הנהלת ריבוע כחול הפרה את הסדר מגה, וולדבריהם במכתב תגובה לחברה – הסדר מגה בטל מעיקרו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x