שווקי חו"ל

דראגי מאשר: "נדון באפשרות להגדלת תוכנית הרכישות"

ההערכות בשווקים אומתו: נשיא הבנק האירופי אומר במסיבת עיתונאים כי בישיבה של חודש דצמבר תידון האפשרות להרחבת תוכנית ההקלה הכמותית. הבנק הותיר את הריבית ללא שינוי

מיקי גרינפלד 15:3722.10.15

הבנק האירופי (ECB) בראשות הנשיא מריו דראגי מאשר: היקף תוכנית ההקלה הכמותית הנוכחית ייבחן מחדש בישיבה של דצמבר. בכך רומז דראגי לאפשרות הגדלת תוכנית הרכישות - מהלך שעומד על הפרק בשבועות האחרונים על פי הערכות הכלכלנים.

 

דראגי חוזר על התחייבותו מחודש ינואר האחרון - המועד שבו הוחלט על השקת תוכנית הרכישות - לפיה התוכנית תימשך במידת הצורך מעבר לתאריך היעד שנקבע, ספטמבר 2016.

 

הבנק האירופי הותיר כצפוי על הותרת הריבית ללא שינוי, על 0.05%. הריבית על הפקדונות נשארת גם היא ללא שינוי, ברמה שלילית של מינוס 0.2%.

 

לדברי דראגי, "תוכנית הרכישות מתאפיינת בגמישות, במובן שניתן להתאים את היקפיה, מרכיביה ותקופת הפעלתה", אמר דראגי, והוסיף: "אנו מוכנים לפעולה במידה שיידרש, ואנו נכונים לפעול באמצעות שורה שלמה של כלים מוניטריים".

 

נכון להיום עומדת התוכנית על רכישות אג"ח ממשלתיות בהיקף של 60 מיליארד יורו בחודש (69 מיליארד דולר) עד ספטמבר 2016. סכום הרכישות הכולל של התוכנית עומד על 1.26 טריליון דולר, 1.1 טריליון יורו.

 

הנהלת ה-ECB התכנסה הפעם לקבלת ההחלטה במלטה - ישיבת הריבית של הבנק מתקיימת 8 פעמים בשנה, על פי רוב בפרנקפורט, אך פעמיים בשנה היא "נודדת" למקום אחר באירופה.

   

הבנק האירופי הבנק האירופי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x