$
שווקי חו"ל

מזנקת לוול סטריט: הנפקה מוצלחת לפרארי בניו יורק

מחיר מניית פרארי נקבע בטווח העליון של ההצעה בתשקיף, 52 דולר - המשקף לחטיבת מכוניות היוקרה של פיאט קרייזלר שווי שוק של 9.8 מיליארד דולר. המניה תחל להיסחר היום תחת הסימול RACE

מיקי גרינפלד 09:3121.10.15

הנפקת פרארי הושלמה אמש בבורסה של ניו יורק (NYSE) באופן מרשים למדי, כאשר מחיר המניה נקבע בקצה העליון של טווח המחירים המוצהר בתשקיף.  

שווי חטיבת מכוניות היוקרה של פיאט-קרייזלר נקבע בהנפקה הראשונה (IPO) על 9.8 מיליארד דולר, כשכל מניה נמכרה עבור 52 דולר. בתשקיף עמדה ההצעה בטווח של 52-48 דולר.

 

פיאט-קרייזלר הציעה לציבור 9% ממניות החברה כך שסכום הגיוס הכולל עמד על 893 מיליון דולר. פיאט קרייזלר החזיקה לפני ההנפקה ב-90% מפרארי (משפחת המייסדים מחזיקה ב-10% הנותרים), ועתה נותרה עם אחזקה של כ-80%. 

 

היום ייפתח בניו יורק המסחר הרציף במניה תחת הסימול RACE.

 

ההנפקה ובהמשך הפיצול של פרארי הם חלק מהמאמצים של מנכ"ל פיאט קרייזלר סרג'יו מרקיונה לגייס הון שיעזור לצמצם את החוב של החברה האם ולממן תכנית השקעות בגובה 48 מיליארד יורו (54.5 מיליארד דולר) - שתתמקד בהרחבת החשיפה העולמית של מותגי ג'יפ, אלפא רומיאו ומזראטי.

 

כחלק מההיפרדות מפיאט, יועבר לפרארי חוב של 2.8 מיליארד יורו, ובהמשך היא תנפיק אג"ח בשווי 2.128 מיליארד יורו.

 

בפרארי, שדיווחה בשנה שעברה על הכנסות של 2.8 מיליארד יורו ממשלוח של 7,255 מכוניות, מתכננים להעלות את הייצור ל-9,000 מכוניות עד 2019. עם זאת, בחברה מתכוונים להיצמד רק לייצור של מכוניות ספורט יוקרתיות.

 

 פרארי פרארי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x