$
בורסת ת"א

הצעת הרכש נענתה: מיטב דש רכש שליטה בפנינסולה

בית ההשקעות רכש 14% ממניות חברת האשראי החוץ בנקאי תמורת כ־22 מיליון שקל. זו רכישה שנייה של מיטב דש בתחום, אחרי שרכש באפריל השנה 23% מחברת eLoan

אורן פרוינד 20:0612.10.15

הצעת הרכש שהגישה בחודש ספטמבר מיטב דש לרכישה של עד 17.5% ממניות החברה הבורסאית פנינסולה נענתה היום (ב') בחיוב על ידי מרבית בעלי המניות. במסגרת הצעת הרכש רכשה מיטב דש כ־14% מהון המניות המונפק והנפרע של פנינסולה ומזכויות ההצבעה בה, ובכך הפכה מיטב דש לבעלת השליטה בפנינסולה עם אחזקות של כ־34%.

 

פנינסולה היא חברה בורסאית שנסחרת בתל אביב בשווי של 133 מיליון שקל ועוסקת במתן אשראי חוץ בנקאי. החברה נוסדה ומנוהלת בידי מיכה אבני, ומספקת אשראי לחברות קטנות ובינוניות בישראל. מבחינת מיטב דש מדובר בעסקה שנייה בתחום זה, לאחר שרכשה בחודש אפריל השנה 23% מחברת eLoan — פלטפורמה אינטרנטית למימון המונים בשיטת Peer2Peer (הלוואות מעמית לעמית).

מה דעתך על מניית פנינסולה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

התמורה הכוללת בעבור כל המניות הנרכשות בהצעת הרכש היא כ־21.8 מיליון שקל (1.255 שקל לכל מניה נרכשת), וההשקעה בוצעה מכספי מיטב דש (נוסטרו), בניהולו של אילן רביב, ואינה חלק מפעילות ניהול ההשקעות השוטפת עבור לקוחותיה.

 

נכון להיום שולטים הבנקים בתחום מתן האשראי לעסקים קטנים ובינוניים ובאשראי הקמעונאי. הרשויות החלו לבחון צעדים שונים להגדלת היצע האשראי לעסקים ולציבור רחב, כחלק מהניסיון לצמצם את ריכוזיותם של הבנקים ולהגביר את התחרות בתחום האשראי לעסקים קטנים ובינוניים ולאשראי הקמעונאי.

 

מדיניות הממשלה לאחרונה מקדמת צעדים לעידוד שחקנים חדשים בשוק האשראי ופלטפורמות שיהוו אלטרנטיבה ממשית למקורות המימון המסורתיים. שר האוצר משה כחלון חרת על דגלו את קידום התחרות במגזר הבנקאי, ובמסגרת זו הוקמה ועדת שטרום, שצפויה להכריז בקרוב על המלצותיה להגברת התחרות בשוק האשראי.

 

מיכה אבני מיכה אבני

בטל שלח
    לכל התגובות
    x