$
שווקי חו"ל

אלטיס של דרהי מוכרת מניות ב-2 מיליארד דולר למימון רכישת כייבלוויז'ן

החברה הודיעה כי תנפיק המניות למשקיעים מוסדיים כדי לממן את רכישתה של חברת הכבלים הרביעית בגודלה בארה"ב תמורת 10 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 13:0401.10.15

חברת אלטיס (Altice) של טייקון הטלקום פטריק דרהי הודיעה יום כי תגייס 2.02 מיליארד דולר במזומן כדי לממן את רכישתה של חברת כייבלוויז'ן סיסטמס (Cablevision Systems ) האמריקאית תמורת 10 מיליארד דולר. הגיוס המהיר ייערך בין משקיעים מוסדיים.

אלטיס, חברת הטלקומוניקציה האירופית, גייסה את ה-8.6 מיליארד דולר הנותרים באמצעות אג"ח לשם מימון העסקה. על ניהול וחיתום הסבב אחראי ג'ייפי מורגן.

 

מניותיה של אלטיס רשמו ירידה של 3.89% ל-17.985 יורו הבוקר (ה').

 

המטה הראשי של חברת הכבלים האמריקנית כייבלוויז'ן המטה הראשי של חברת הכבלים האמריקנית כייבלוויז'ן צילום: בלומברג

 

את הצעד המשמעותי הראשון שלה לתוך השוק האמריקאי עשתה אלטיס בספטמבר עם ההודעה בדבר תוכניותיה לרכוש את כייבלוויז'ן– המפעילה הרביעית בגודלה בארה"ב, תמורת 17.7 מיליארד דולר, כולל חוב.

 

אימפריית הטלקום והכבלים שהקים דרהי פועלת בצרפת, פורטוגל, ישראל, וארה"ב - שאליה נכנסה במאי האחרון באמצעות רכישת חברת כבלים קטנה בשם סאדן-לינק (Suddenlink ) תמורת 9.1 מיליארד דולר.

 

בשילוב חובה של כייבלוויז'ן, מימון החוב של העסקה עומד על 14.5 מיליארד דולר עם תאריך פירעון ממוצע של 6.6 שנים בעלות ממוצעת של 7.5% . כך על פי אלטיס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x