בורסת ת"א

צרות בצרורות לאמיר ברמלי: בעלי מניות מאיימים לתבוע את WTP

בעלי מניות בחברת מיחזור הפסולת של ברמלי ואבנר ארזי טוענים ל"רשלנות מקצועית והטעיית משקיעים לכאורה" - ודורשים כי החברה תפעל נגד נושאי המשרה

גיל קליאן 14:2021.09.15

בעוד אמיר ברמלי, בעל השליטה בקבוצת רוביקון שעומד במוקד חקירת רשות ניירות ערך על פעילות קרן קלע שבשליטתו, מתמודד עם פעולות הרשות נגדו - מתעוררות צרות בחזית אחרת של עסקיו. WTP הבורסאית שבשליטתו דיווחה כי בעלי מניות בחברה (חברת גו.די.אם והמשקיע חיים הלפגוט) מאיימים בתביעה נגזרת נגד החברה ונושאי משרה בה.

 

הדיווח של WTP נמסר למשקיעים ביום חמישי האחרון בשעה 21:48 - שעה בה עיני כל פעילי שוק ההון בעולם היו מרותקות אל הודעת הריבית של הפד בארה"ב.

מה דעתך על מניית גלילאו טק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בדיווח נכתב כי בעלי המניות דורשים כי החברה תנקוט את הצעדים הבאים: תחייב את שותפו של ברמלי בחברה, אבנר ארזי, לממש את התחייבותו להעמיד מימון לחברה, תפעל למיצוי זכויות נגד מעריך השווי שהעריך את פעילותה של החברה, וכן תפעל למיצוי זכויות מול נושי המשרה שהיו מעורבים בהכנסת פעילות מיחזור הפסולת לתוך החברה. לא ברור מהן בדיוק טענות גו.די.אם והלפגוט - משום ש-WTP בחרה שלא לצרף את המכתב שלהם לדיווח שלה. עם זאת, ניתן להבין כי בעלי המניות טוענים כי בוצעו בחברה מהלכים תוך "רשלנות מקצועית והטעיית משקיעים לכאורה", כלשון הדיווח.

 

בדיווח נמסר כי החברה תבחן את טענות המחזיקים, שמאיימים כי ייפנו לבית המשפט ויגישו תביעה נגזת נגד החברה הבורסאית אם טענותיהם לא יקבלו מענה.

 

אבנר ארזי אבנר ארזי צילום: סטודיו zooz

 

פעילות המיחזור נכנסה לחברה באוגוסט 2014, אז היא הקימה מפעל שאמור למחזר אשפה ביתית לחומרי גלם לתעשיית הפלסטיק. למרות הטכנולוגיה המבטיחה שלו - דו"חות החברה לרבעון השני של 2015 מגלים כי המפעל הזה רחוק מאוד מלספק את הסחורה. במחצית הראשונה של 2015 הגיע המפעל להכנסות זניחות של 195 אלף שקל, כאשר החברה מציינת ש"עד למועד אישור הדו"חות לא נחתמו הסכמים מחייבים עם לקוחות".

 

במחצית הראשונה של 2015 סיימה WTP עם הפסד גולמי של 1.8 מיליון שקל, שהביא להפסד תפעולי של 3.8 מיליון שקל, שהתגלגל להפסד של 4.4 מיליון שקל בשורה התחתונה. החברה שרפה מזומנים של 2.3 מיליון שקל במחצית, והגרעון בהון החוזר עומד על 8.8 מיליון שקל נכון לסוף יוני. כמו כן, נכון לסוף יוני לחברה לא נותרו כלל יתרות מזומנים, לעומת יתרת מזומנים של 9.9 מיליון שקל נכון ל-30 ביוני 2014.

 

במקביל, קרן קלע של ברמלי מתמודדת עם מתקפה של רשות ניירות ערך נגד פעילותה. הרשות הזהירה משקיעים שלא ישקיעו בקרן, וכן הורידה קמפיין של הקרן מהאוויר. בתגובה למהלכים אלה כינס ברמלי אתמול מסיבת עיתונאים, בה ניסה להרגיע את המשקיעים שלו ולטעון כי אין מה לחשוש ליציבות עסקיו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x