$
שווקי חו"ל

אקסל מדיה סיימה את המחצית הראשונה עם גידול של 85% בהכנסות

חברת הפרסום המקוון הנסחרת בלונדון סיימה את המחצית עם הכנסות של 36.8 מיליון דולר ורווח לפני מס של 31 מיליון דולר. הרווח התפעולי צמח ב-103% - הסתכם ב-12.9 מיליון דולר

רעות שפילגמן 14:1621.09.15

חברת הפרסום המקוון אקסל מדיה (XLMedia) סיימה את המחצית הראשונה של השנה עם הכנסות של 36.8 מיליון דולר - צמיחה של 85% בהשוואה לתקופה המקבילה. הזינוק בהכנסות גבוה מציפיות החברה שפורסמו ביולי, לעליעה של 83% בהכנסות.  

הרווח התפעולי המתואם הסתכם ב- 12.9 מיליון דולר - צמיחה של 103% לעומת המחצית המקבילה. אקסל מדיה צפתה עליה נמוכה יותר של 87% בשורה זו. שיעור הרווח התפעולי הסתכם במחצית הראשונה ב- 29.7%, לעומת שיעור של 32% שצפתה החברה. הרווח לפני מס הסתכם ב- 13.1 מיליון דולר.

 

דירקטוריון החברה מייחס את התוצאות במחצית הראשונה של השנה להמשך תנופת הפיתוח של פעילות המובייל. בין הגורמים הנוספים שתרמו לעלייה בביצועים ניתן למנות גם את הרחבת רשת האתרים הקיימת של החברה ע"י קבוצת אתרי אינטרנט בריטיים המתמקדים במובייל ואת סיום השלב הראשון בתהליך שילובה של EDM הישראלית בקבוצה , הפועלת בתחום המשחקים החברתיים. אקסל מדיה רכשה את EDM תמורת 19 מיליון דולר.

 

מאז הנפקתה לפני יותר משנה וחצי בבורסה המשנית של לונדון השלימה החברה כמה רכישות של אתרי אינטרנט. כך למשל, ביוני רכשה החברה את מרמר מדיה הישראלית לפי שווי של 14 מיליון דולר. העסקה נכנסה לתוקף ב־1 ביולי, ולכן לא מופיעה בתחזיות שפרסמה החברה לקראת תוצאות המחתית הראשונה.

 

אקסל מדיה, בשליטת צביקה בארינבוים (40%), היא חברת שיווק ופרסום דיגיטלי העוסקת בהפניית תנועת משתמשים מערוצי שיווק שונים אל לקוחות הקבוצה. הקבוצה משתמשת בערוצי שיווק שונים לאסוף נתונים על תנועת משתמשים, בין היתר על ידי פרסום והצבת מודעות או הפעלת אתרי תוכן, ומפנה את אותם משתמשים אל אתרי הלקוחות. החברה פועלת ב־20 מדינות, בהן ארה"ב, אנגליה, שבדיה, פינלנד, נורבגיה, ספרד, יוון, איטליה וגרמניה.

 

לצד אקסל מדיה ניתן למצוא חברות ישראליות נוספות בתחום הפרסום המקוון הנסחרות בלונדון, ובהן מטומי (Matomy) שבשליטת אילן שילוח (15%) ופובליסיס (25%), קרוסריידר (Crossrider) של טדי שגיא, ואת מרימדיה.

 

על פי בדיקת "כלכליסט" בסוף המחצית הראשונה השנה שווי השוק המצרפי של ארבע החברות האמורות נחתך ב-2014 בכ-30% בממוצע. מטומי ומרימדיה פרסמו אזהרת רווח לפני כמה חודשים. שיעור הרווחיות התפעולי בשלוש חברות ירד (אקסל מדיה היא יוצאת מן הכלל עם עלייה), בעקבות התחרותיות הגוברת בענף, לצד השינויים הרגולטורים המכבידים על אתרי הפיננסים וההימורים. .

 

הבורסה בלונדון הבורסה בלונדון צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x