$
שווקי חו"ל

פוסון במו"מ מתקדם לרכישת חטיבה של חברת הביטוח הבריטית RSA

הקונצרן הסיני, שרכש את השליטה בהפניקס, הגיש את ההצעה הגבוהה ביותר עבור החטיבה המזרח תיכונית של החברה הבריטית

גולן חזני 21:2219.09.15

קונצרן פוסון מנהל מגעים מתקדמים לרכישת החטיבה המזרח תיכונית של חברת הביטוח הבריטית RSA. סוכנות בלומברג דיווחה על כך היום וציינה כי פוסון הגישה את ההצעה הגבוהה ביותר במכרז שקיימה החברה הבריטית באמצעות בנק ההשקעות UBS. היקף העסקה מוערך בפחות מ-200 מיליון דולר. החטיבה פעילה בערב הסעודית, עומאן, בחריין ואיחוד האמירויות.

 

במידה שהמו"מ יסתיים בהצלחה, תהיה זו הרכישה השניה של פוסון במזרח התיכון השנה - לאחר שחתמה על הסכם לרכישת השליטה בחברת הפניקס הישראלית תמורת 476 מיליון דולר ביוני.

 

פוסון נשלטת ע"י המיליארדר גואו גואנצ'אנג, ובשנתיים האחרונות ביצעה רכישות של חברות ביטוח בעולם בהיקף של 5.7 מיליארד דולר. הקונצרן מחזיק בחברות ביטוח ופיננסים בארה"ב, גרמניה, פורטוגל, אנגליה סין והונג-קונג.

 

בערב החג אמר גואנג'צאנג בראיון ל"כלכליסט" כי פוסון רואה בהפניקס פוטנציאל גדול, והוסיף כי עבור החברות הישראליות, משקיעים סיניים טובים יותר משום שהם פותחים עבורם את השוק במדינה. הוא הוסיף כי פוסון תציע לפניקס אפשרויות הצטרפות להשקעות שלה, וכי ההחלטה אם להצטארף תהיה של הנהלת הפניקס וועדות ההשקעה של החברה. הפניקס מנוהלת ע"י איל לפידות. השלמת העיסקה מותנית באישור הפיקוח על הביטוח וזה צפוי להינתן מיד לאחר החגים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x