שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

הסיפור גמור? נשיא הפד בניו יורק שינה דעתו - לא להעלות ריבית בספטמבר

וויליאם דדלי, המקורב מאד ליו"ר ג'נט ילן, אמר כי התנאים בשווקים הפיננסיים והחולשה בכלכלת סין מעלים את רמת הסיכון לארה"ב: "החלטה על נורמליזציה של שוק הריבית פחות נראית לי היוםן נכונה מכפי שנראתה לי לפני כמה שבועות"

מיקי גרינפלד 20:3326.08.15

נשיא הפדרל ריזרב בניו יורק וויליאם דדלי (William Dudley) חוזר בו באופן מפתיע מתמיכתו בהחלטה של הפד על העלאת ריבית בישיבה הקרובה של ספטמבר.   

דאדלי, מהמקורבים ביותר ליו"ר הבנק ג'נט ילן, אמר היום לכתבים כי הטלטלה שעוברת על השווקים העולמיים והחולשה בכלכלה הסינית מעלים את רמת הסיכון לכלכלת ארה"ב, לנוכח הצפי להקטנת הביקושים לתוצאת האמריקאית.

 

עוד אמר דאלי כי הירידות החזקות שנרשמות במחירי המניות משיגים ממילא את אחד היעדים של העלאת ריבית – הידוק תנאי השוק הפיננסי.

 

"השורה התחתונה היא שאנחנו בוחנים מקרוב את ההשפעה של השווקים הפיננסיים על כלכלת ארצות הברית, ואנחנו נמשיך לעשות זאת. מנקודת המבט שלי, בשלב זה, החלטה על נורמליזציה של שוק הריבית פחות נראית לי נכונה מכפי שהיא נראתה לי לפני כמה שבועות", אמר דדלי.

 

דדלי הוא מהתומכים העקביים ביותר בפד בצעד של ריבית נמוכה, וחשוב מכך - הוא נתפס בשווקים כאחד מנציגי הבנק המשקף את עמדת היו"ר ג'נט ילן. עם זאת, לאחרונה גם הוא הכיר בכך שכלכלת ארה"ב מוכנה להעלאת ריבית - לראשונה מזה 6 שנים.

 

דדלי הדגיש בשיחה עם הכתבים כי הוא יכול לשנות את דעתו שוב עד ההתכנסות המוניטארית של הפד ב-17-16 בספטמב, בהתאם לתנאים המשתנים. "הנתונים הכלכליים האחרונים היו חיוביים למדי, ובכלל זה העלייה הנאה באמון הצרכנים של אוגוסט, נתוני הבתים החדשים של יולי ונתוני ההזמנות למוצרים בני קיימא ליולי. אך הפד צריך לקחת בחשבון את ההתפתחויות המטרידות בשוק העולמי".

 

"בסוף היום, אנחנו מטרדים ממה שצפוי בהמשך", אמר נשיא הפד הניו יורקי אך סייג עם זאת כי לא צריך להגיב באופן מוגזם לטלטלה הפיננסית הנוכחית: "שוק המניות צריך לזוז הרבה יותר למטה ולהישאר ברמות נמוכות לאורך זמן כדי שתהיה לך השפעה מהותית על כלכלת ארה"ב".

 

ג'נט ילן יו"ר הפד ג'נט ילן יו"ר הפד צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x