$
בורסת ת"א

הכנ"ר רוצה שמפרקי קמור יסתפקו בחצי מהשכר שביקשו

חגי אולמן ועדי פיגל ביקשו מבית המשפט מקדמת שכר טרחה של 4.5 מיליון שקל, אך הכנ"ר דורש: הסכום לא יעלה על 50% מהשכר הסופי

זוהר שחר לוי ותומר גנון 07:5827.08.15

כונס הנכסים הרשמי סבור כי יש לאשר למנהליה המיוחדים של קמור רק מחצית משכר הטרחה שביקשו, כך שיקבלו 2.55 מיליון שקל בתוספת מע"מ.  

כך עולה מעמדה שהגיש אתמול לבית המשפט המחוזי במסגרת הליכי הפירוק של החברה. זו פעלה טרם קריסתה בנדל"ן באירופה ובענף הספנות.

 

בתחילת החודש ביקשו המנהלים המיוחדים, עוה"ד חגי אולמן ועדי פיגל, כי בית המשפט יפסוק להם מקדמת שכר טרחה של 4.5 מיליון שקל לפני מע"מ. בפנייתם טענו כי השכר הסופי שמגיע להם הוא 6.7-3.7 מיליון שקל לפני מע"מ, והם יחזירו לנושים 40%־50% מכך. לפיכך, המקדמה שדרשו עשויה לעלות על הסכום הסופי. המנהלים המיוחדים פתרו את הקושי הזה בדרישה ששכרם הסופי יהיה בתקרת הטווח.

 

בבקשתם ציינו המנהלים כי נדרשו לטוס הרבה לחו"ל, כי צוותיהם השקיעו אלפי שעות עבודה וכי הצליחו למכור נכסים של קמור ב־65 מיליון שקל. הכנ"ר הבהיר כי יש להיצמד להוראה שלפיה שכר טרחת ביניים של בעל תפקיד לא יעלה על 50% משכרו הסופי.

 

עדי פיגל עדי פיגל

 

עתה נראה כי המנהלים המיוחדים ייאלצו להסתפק בשכר נמוך משמעותית, זאת במידה ובית המשפט יאמץ את עמדת הכנ"ר. בעמדה שהוגשה לבית המשפט, מציינת באת כוחו של הכנ"ר, עו"ד כלנית הרמלין וגר, כי "יש לקבוע את שכר טרחת המנהלים המיוחדים על שיעור של לכל היותר 50% מן השכר המבוקש". זאת, היא אומרת, בהתאם לתקנות השכר ולפסיקה.

 

בבקשה לשכר הטרחה ציינו המנהלים המיוחדים כי במסגרת פעילותם הם נדרשו לטוס פעמים רבות לחו"ל לשם הגנה על זכויות ונכסי החברה ומכירתם. כמו כן צוין כי הצליחו למכור נכסים של החברה תמורת 65 מיליון שקל וכי השקיעו "אלפי שעות עבודה" צוותים ממשרדיהם.

 

עמדת הכנ"ר לא מתכחשת לפעילות זאת. "הכונס הרשמי סבור כי אכן מדובר בפעילות חריגה מעבר לפעילות 'רגיל'ה של מימוש או ניהול", נכתב לבית המשפט, "אילולא זהותם ומקצועיותם של המנהלים המיוחדים וצוותי משרדיהם, לא היו מגיעים

לקופת הפירוק הסכומים הגבוהים שנתקבלו כתוצאה מכך.

 

יחד עם זאת, מבהיר הכנ"ר, בבואו של בית המשפט לקבוע שכר טרחה, יש להיצמד לתקנות השכר ולפיכך יש להיצמד להוראה הקובעת כי שכר טרחת ביניים של בעל תפקיד לא יעלה על 50% משכרו הסופי.

 

"יודגש", נכתב עוד, "כי סך הכספים הסופי אשר יימצא בקופת הפירוק בסופו של ההליך אינו ידוע בשלב זה והמנהלים המיוחדים מציינים סכומים נוספים אשר עתידים להתקבל בקופת הפירוק בעתיד, ולעת עתה מדובר בסכומים רעיוניים בלבד, אשר על פי הפסיקה אינם מזכים את המנהלים המיוחדים בשכר טרחה נוסף".

 

קמור היא חברה ציבורית בבעלותו של דני ברנר שפעלה טרם קריסתה בתחום הנדל"ן באירופה ובתחום הספנות. יותר מכל היא ידוע זכות החברה-הבת שלה קמור מוטורס שייבאה את רכבי ב.מ.וו לישראל. לצורך פעילותה גייסה כספים בהיקף נרחב מהציבור. אלא שהחברה לא עמדה בפירעון חובותיה ולפני קצת יותר משנתיים, במרץ 2013, מונו אולמן ופיגל לנאמנים בהקפאת הליכים. כחודשיים לאחר מכן ניתן צו פירוק זמני לקמור והם מונו למפרקים זמניים. לאחרונה מונו למנהלים מיוחדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x