$
בורסת ת"א

נוברטיס רוכשת זכויות לטיפול ניסיוני בטרשת תמורת 1 מיליארד דולר

החברה השוויצרית מתחרה בחברת התרופות רושה, שפיתחה טיפול יעיל נגד הידרדרות של טרשת נפוצה, שיגיע לשווקים ב-2017

בלומברג 16:1721.08.15

יצרנית התרופות נוברטיס עומדת לרכוש את הזכויות על טיפול נסיוני לטרשת נפוצה מאת גלקסו-סמית'-קליין (GlaxoSmithKline) תמורת מחיר היכול להגיע אף ל-1 מיליארד דולר. זאת במסגרת המרוץ של החברה להשיג את יריבתה רושה (Roche Holding) המפתחת תרופה דומה.

 

נוברטיס תשלם 300 מיליון דולר בעת החתימה תמורת התרופה "אופטומומב" (ofatumumab) ולאחר מכן עוד 200 מיליון דולר עם תחילת השלב המתקדם של הבדיקות הקליניות. כך הודיעה חברת התרופות השוויצרית היום. אם התרופה תשיג יעדים מסוימים במהלך תהליך הפיתוח, תשלם נוברטיס עוד 534 מיליון דולר.

 

נוברטיס נוברטיס צילום: בלומברג

 

תרופה זו יכולה להתחרות בטיפול הניסיוני של רושה, "אוקרליזומב" (ocrelizumab), שנמצאה יעילה בצמצום ההישנויות של המחלה ותהליך ההידרדרות שלה. זאת בשני ניסויים בשלבים מתקדמים שנערכו ביוני. טיפול זה יגיע לשוק רק ב-2017 ואילו התרופה שרוכשת נוברטיס תגיע רק שנתיים לאחר מכן למדפים. כך על פי פביאן וונר, אנליסט בקפלר שובורו (Kepler Cheuvreux) בציריך.

 

"זוהי בדיחה. החולים רוצים טיפול נוח יותר מהתרופות הישנות או שהם רוצים יעילות גבוהה יותר. האופטומומב לא מציע אף לא אחד משני אלו. הסיכויים שהיא תצליח בשוק הם אפסיים לדעתי", אמר וונר.

 

נוברטיס טרם הגיבה להודעה. מניותיה רשמו ירידה של 1.5% ל-96.05 יורו בציריך בבוקר, ביחד עם ירידה כללית במניות אירופיות. מניותיה של גלקסו ירדו ב-1.2%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x