$
בורסת ת"א

הפסדי ענק למגה: אלון רבוע כחול תמחק חצי מיליארד שקל בדוחות הכספיים

מגה סוגרת את המחצית הראשונה של השנה עם הפסד של 632 מיליון שקל - מרבית הסכום נובעת ממחיקות שנאלצה לבצע במסגרת תוכנית ההבראה של החברה

נורית קדוש 09:2520.08.15

אלון רבוע כחול פרסמה הלילה את תוצאות רשת מגה למחצית הראשונה של השנה, והודיעה במקביל כי היא צפויה לבצע מחיקה של בין 500 ל-570 מיליון שקל בגין הפסדי הרשת.  

על פי הדיווח של אלון רבוע, רשת מגה רשמה במחצית הראשונה הפסד עתק של 632 מליון שקל. 577 מיליון שקל מהסכום הם כתוצאה ממחיקות חד פעמיות שנאלצה לבצע במסגרת תכנית ההבראה שכללה סגירת סניפים ופיטורי עובדים. 360 מיליון שקל מסכום זה נובע ממחיקת מוניטין. בנוסף רשמה הפסד בגובה 55 מיליון מהפעילות של הסניפים המיועדים להמשיך לפעול.

 

אלון רבוע כחול צפויה לרשום מחיקה של 250-300 מיליון שקל כתוצאה מהמחיקות בגין אבדן המוניטין של מגה קמעונאות, כמו גם ביחס לנכסים אחרים של החברה ובהם דיינרס ונעמן שהושפעו ממצבה של מגה. הסכום הכולל של מחיקות והוצאות חד פעמיות כולל חלקה של אלון רבוע כחול צפוי להיות 570-500 מיליון שקל.

 

אלון רבוע כחול מציינת כי התחזיות לגבי המחיקות הנן בעלות אופי מקדמי, והן עשויות להשתנות בכפוף לשינויים אפשריים במסגרת הדוחות הסופיים.

 

ישראל יניב המנכ"ל החדש של אלון רבוע כחול ישראל יניב המנכ"ל החדש של אלון רבוע כחול צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x