$
שווקי חו"ל

"המשק האמריקאי מתקרב לנקודה בה ניתן להעלות את הריבית"

פורסמו הפרוטוקולים של פגישת הריבית מיולי - רוב בכירי הפד תומכים בהידוק המדיניות המוניטרית; גורו ההשקעות ביל גרוס: "הפד יעלה את הריבית בספטמבר - למרות הנתונים הכלכליים"

שירות כלכליסט 21:0919.08.15

רוב בכירי הפדרל ריזרב סברו בפגישת הריבית שערכו ביולי כי המשק האמריקאי מתקרב, מבחינת התנאים הכלכליים, לנקודה בה ניתן להעלות את הריבית. בפגישה הוחלט, ברוב של 10 מול 0, להשאיר את הריבית על כנה - 0%-0.25%.

 

יצוין כי הפרוטוקולים לא מתייחסים למהלך הסיני של פיחות היואן, שאותו נקטה הממשלה לפני כשבוע. 

 

ביל גרוס ביל גרוס צילום: בלומברג

 

לפי הפרוטוקולים, התומכים בהעלאת ריבית נימקו זאת בכך שעיכוב המהלך יעורר את האינפלציה או אי-יציבות פיננסית; מיעוט בקרב הבכירים סברו כי יש לגלות סבלנות, וכי אין סיבה לחשוב שהאינפלציה תעלה ליעד השנתי - 2%; זאת, על רקע הדולר החזק והנפילה במחיר הנפט.

 

בתום הפגישה ביולי הודיע הבנק המרכזי האמריקאי כי דרושה עוד התקדמות "מסוימת" בשוק העבודה לפני שיהיה אפשר להתחיל בהעלאת הריבית; בפד גם רוצים להיות בטוחים בכך שהאינפלציה עולה לכיוון היעד, 2% בשיעור שנתי.

 

בתוך כך, גורו ההשקעות ביל גרוס סבור כי הפדרל ריזרב יעלה את הריבית בספטמבר; הוא נימק זאת בכך שהפד ייתן עדיפות לתנאים בשווקים הפיננסיים - על פני התנאים הכלכליים במשק. "בבנק יתחילו לנרמל, למרות הנתונים", צייץ גרוס בטוויטר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x