$
בורסת ת"א

תשובה מציב את גדעון תדמור מעל רף השכר בדלק

רשות ני"ע דרשה הבהרות וקבוצת דלק הבהירה: שכר יו"ר דלק קידוחים חורג ממדיניות התגמול "כי הוא נושא באחריות הדומה לאחריות של מנכ"ל החברה"

ניר צליק 08:1012.08.15

קבוצת דלק מבקשת לאשר את שכרו של גדעון תדמור, יו"ר דלק קידוחים האחראית על תחומי הנפט והגז בקבוצה, אף שהוא חורג ממדיניות התגמול של החברה. על פי זימון מעודכן לאסיפת בעלי המניות שפירסמה החברה, בעקבות דרישה של רשות ניירות ערך להבהרות, כינוס האסיפה נדרש מאחר והשכר המוצע לתדמור חורג ממדיניות התגמול של קבוצת דלק לבכירים שאינם המנכ"ל או היו"ר. 

הסכם שכרו הקודם של תדמור בדלק נחתם ב־2012 ותוקפו פג באוקטובר 2014, ומאז חל בין הצדדים הסדר זמני. כעת, מבקשת החברה לאשר רטרואקטיבית את שכרו של תדמור בין נובמבר 2014 עד לסוף 2015 לפי התנאים שנקבעו בהסכם השכר הקודם. בין התנאים שמבקשת קבוצת דלק לאשר לתדמור: בונוס של 1.4 מיליון שקל עבור 2014, בדומה לשנה שקדמה לה, ובנוסף, דמי ניהול של 1.6 מיליון שקל (כ־141 אלף שקל בחודש).

 

על פי ההסכם, בנוסף לבונוס ההוני של 1.4 מיליון שקל, דירקטוריון החברה ייקבע על פי שיקול דעתו הבלעדי את זכאותו של תדמור לבונוס שנתי נוסף ואת גובהו של הבונוס, שיהיה כפוף לאישור האורגנים בחברה.

 

משרה מלאה ועוד עיסוקים

בנוסף הוא יהיה זכאי גם לתשלום חודשי קבוע בעלות כוללת של שווי ליסינג של רכב מנהלים, לרבות ביטוח ותיקונים, כאשר החברה תישא בכל הוצאות הכרוכות בשימוש ברכב. תדמור יקבל גם, לפי הצעה זו, קו טלפון ומכשיר טלפון סלולרי, שני עיתונים יומיים, בדיקות סקר רפואי כנהוג בקבוצה לגבי מנהלים בכירים, החזר הוצאות ואש"ל.

 

אף שתדמור התחייב לשמש בתפקידו בהיקף של 100% משרה, הוא יורשה להמשיך ולשמש דירקטור בחברות ציבוריות שבהן תהיה לו אחזקה של יותר מ־10% וכן לשאת בתפקיד ניהולי בנאוויטס פטרוליום, זרוע חיפושי הנפט והגז של דלק מחוץ לישראל וקפריסין. תדמור ודלק יהיו רשאים לסיים את ההתקשרות בהודעה מראש של 30 יום.

 

בזימון לאסיפה שצפויה להתכנס בעוד שבועיים צוין כי ועדת התגמול בקבוצת דלק אישרה את שכרו של תדמור שלא בהתאם למדיניות התגמול על רקע העובדה כי הוא "בעל רקע מקצועי וניסיון ניהולי רב בתחום האנרגיה ובפרט בפעילות חיפושי נפט וגז טבעי והפקתם והוא ממלא את תפקידיו בהצלחה מרובה שנים רבות ומתוקף תפקידו הוא נושא באחריות משמעותית הדומה באופייה לאחריותו של מנכ"ל חברה" והוסיפה כי "תרומתו של מר תדמור לטובת החברה בשנת 2014 היתה נכבדה מאוד".

 

מתנגד חריף למתווה הגז

תדמור נחשב לאחד מהדוברים הבולטים מצדו של יצחק תשובה נגד מתווה הגז המתגבש בימים אלו. בדיונים שנערכו במשרד האנרגיה לפני כשבועיים אמר תדמור כי המהלך האחרון שנעשה לשינוי המתווה מהווה למעשה הלאמה זוחלת של נכסי הגז של קבוצת דלק.

 

גדעון תדמור גדעון תדמור צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x