שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

גם הפועלים פותח בהליכים נגד בעל השליטה בקרדן

אחרי בנק לאומי, הפועלים פועל כדי לקבל את החוב של יוסף גרינפלד כלפיו, העומד על 114 מיליון שקל

גולן חזני 08:1012.08.15

בנק הפועלים פותח בהליכים משפטיים נגד יוסף גרינפלד, יו"ר ובעל השליטה בחברת האחזקות קרדן אן.וי. זאת במקביל להליכים דומים שמנהל בנק לאומי, שביקש להכריז על גרינפלד כפושט רגל

לגרינפלד ולחברת טלרומית שבבעלותו חוב של 114 מיליון שקל לפועלים, בעוד החוב ללאומי עומד על 110 מיליון שקל. עורכי הדין של הפועלים, פיני רובין וירון אלכאווי ממשרד גורניצקי ושות', פנו אתמול לבית המשפט המחוזי בת"א בבקשה למנות כונס נכסים ולאכוף שעבודים נגד גרינפלד וטלרומית.

 

הבנק מבקש כי אלכאווי ימונה לכונס נכסים ויממש את השעבודים שקיבל על 11.5 מיליון מניות קרדן אן.וי שבידי גרינפלד. שווי המניות כיום הוא כ־10 מיליון שקל בלבד, והן מהוות מחצית ממניותיו של גרינפלד בחברה.

 

בנק לאומי פתח בהליכי פשיטת רגל נגד גרינפלד בניגוד לעמדת בנק הפועלים. בהפועלים סברו כי הסדר החוב שהציע גרינפלד היה מאפשר לבנקים לגבות נתח גבוה יותר מהחוב המקורי לכל בנק. בבקשה לבית המשפט טוען הפועלים כי המגעים שקיים עופר שפירא מטעם לאומי בדרך להסדר עם גרינפלד לא תואמו עם הפועלים, אינם מקובלים עליו ועלולים לפגוע בזכויותיו. הפועלים למעשה מתנגד למינוי שפירא כמנהל מיוחד ומבקש למנות כונס משלו לנכסיו.

 

מלבד חובותיו ללאומי ולהפועלים, לגרינפלד חוב של 28 מיליון שקל לבנק אגוד. נכסיו העיקריים של גרינפלד הם אחזקה של 17.5% בקרדן אן.וי, 19.8% בקרדן יזמות וכן שלוש דירות במגדלי אקירוב המשועבדות לבנק אגוד, ושווים מסתכם בכ־80 מיליון שקל.

 

יוסף גרינפלד יוסף גרינפלד צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x